morph-browser - en to he translation catalogue (226 entries)

en: Morph Browser
he: דפדפן מורף

en: Morph Web Browser
he: דפדפן האינטרנט של מורף

en: Browse the World Wide Web using QtWebEngine
he: גלוש באינטרנט באמצעות QtWebEngine

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
he: אינטרנט;רשת;דפדפן;מרשתת;נווט;סייר

en: New Window
he: חלון חדש

en: New Private Window
he: חלון פרטי חדש

en: Back
he: אחורה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
he: דף ישן יותר

en: Bookmark link
he: קישור הסימנייה

en: Bookmark
he: סימנייה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
he: הוספת עמוד זה לסימניות

en: Clear History
he: מחיקת ההיסטוריה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
he: מחיקת היסטוריית הניווט

en: Copy image
he: העתקת תמונה

en: Copy link
he: העתקת קישור

en: Copy
he: העתק

en: Cut
he: גזירה

en: Erase
he: מחיקה

en: Find in page
he: איתור בעמוד

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
he: חיפוש בעמוד

en: Forward
he: העבר

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
he: דף חדש יותר

en: Goto
he: גישה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
he: כתובת;URL;www;דפדפן

en: New Tab
he: לשונית חדשה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
he: פתיחת לשונית חדשה

en: Open image in new tab
he: פתיחת תמונה בחלון חדש

en: Open link in default browser
he: פתיחת קישור בדפדפן בררת המחדל

en: Open link in new background tab
he: פתיחת קישור בלשונית רקע חדשה

en: Open link in new private window
he: פתח קישור בחלון פרטי חדש

en: Open link in new tab
he: פתיחת קישור בלשונית חדשה

en: Open link in new window
he: פתיחת קישור בחלון חדש

en: Open video in new tab
he: פתיחת סרטון בלשונית חדשה

en: Paste
he: הדבקה

en: Redo
he: בצע שוב

en: Reload
he: טעינה מחדש

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
he: עזיבת העמוד

en: Save image
he: שמירת התמונה

en: Save link
he: שמירת קישור

en: Save video
he: שמירת הסרטון

en: Select all
he: בחירת הכול

en: Share
he: שיתוף

en: Undo
he: החזרה

en: JavaScript Alert
he: התראת JavaScript

en: OK
he: אישור

en: Custom URL schemes
he: תוכניות כתובות אתרים מותאמות אישית

en: Remember decision
he: זכור החלטה

en: Allow
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Block domain
he: חסימת שם תחום

en: You're trying to access %1 but it is not on your approved domain whitelist. Would you like to continue to block the domain, allow browsing to the domain, or go back?
he: ניסית לגשת אל %1 אך הוא לא נמצא ברשימת ההיתרים המאושרת של שם התחום שלך שלך. להמשיך לחסום את שם התחום, לאפשר גלישה לשם התחום או לחזור אחורה?

en: Allow domain
he: להתיר שם תחום

en: Authentication required.
he: נדרש אימות.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
he: האתר %1 דורש אימות.

en: Username
he: שם משתמש

en: Password
he: ססמה

en: Confirm Navigation
he: אישור הניווט

en: Leave
he: לצאת

en: Stay
he: להישאר

en: This connection is untrusted
he: חיבור זה אינו מאובטח

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted. Reason: %2
he: ניסית להגיע בצורה מאובטחת ל-%1, אך אישור האבטחה של אתר זה אינו מהימן. הסיבה: %2

en: Proceed anyway
he: להמשיך בכל זאת

en: Select Color
he: בחר צבע

en: JavaScript Confirmation
he: אישור JavaScript

en: Custom User Agents
he: סוכני משתמשים בהתאמה אישית

en: Delete
he: מחק

en: New User Agent
he: סוכן משתמשים חדש

en: No custom user agents available
he: אין סוכני משתמשים מותאמים אישית זמינים

en: Domain blacklist/whitelist
he: רשימה שחורה/היתרים של הדומיין

en: Add domain
he: הוסף דומיין

en: Enter the name of the domain, e.g. example.com (subdomains will be removed).
he: הזן את שם הדומיין, למשל. example.com (תת-דומיינים יוסרו).

en: Not Set
he: לא מוגדר

en: Never allow access
he: לעולם אל תאפשר גישה

en: Always allow access
he: אפשר תמיד גישה

en: No sites have been granted special permissions
he: לאף אתרים לא הוענקו הרשאות מיוחדות

en: Domain specific settings
he: הגדרות ספציפיות לתחום

en: Enter the name of the domain, e.g. m.example.com
he: הזן את שם הדומיין, למשל. m.example.com

en: allowed to launch other apps
he: מותר להפעיל אפליקציות אחרות

en: custom user agent
he: סוכן משתמש מותאם אישית

en: Zoom:
he: תקריב:

en: not set
he: לא מוגדר

en: No domain specific settings available
he: אין הגדרות דומיין ספציפיות קיימות

en: Download failed
he: ההורדה נכשלה

en: Clear
he: ניקוי

en: Downloads
he: הורדות

en: Confirm selection
he: אישור הבחירה

en: No downloads available
he: אין הורדות זמינות

en: enter user agent string...
he: הזן מחרוזת סוכן משתמש ...

en: Certificate Error
he: שגיאת תעודה

en: Network Error
he: שגיאת רשת

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
he: מסתבר כי התעוררה בעייה בהצגה: %1.

en: Error: %1
he: שגיאה: %1

en: Back to safety
he: חזרה לחוף מבטחים

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
he: נא לבדוק את הגדרות הרשת שלך ולאחר מכן לרענן את העמוד.

en: Refresh page
he: רענון העמוד

en: Permission Request
he: בקשת הרשאה

en: This page wants to know your device’s location.
he: דף זה רוצה לדעת את מיקום המכשיר שלך.

en: Deny
he: דחייה

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
he: האתר בכתובת %1 דורש אימות. ההודעה מהאתר היא „%2“

en: This site security certificate is not trusted.
he: אישור האבטחה של אתר זה אינו מהימן.

en: Learn more
he: מידע נוסף

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
he: מספר סידורי:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
he: נמען:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
he: כתובת הנמען:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
he: מנפיק:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
he: כתובת המנפיק:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
he: תחילת תוקף:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
he: תום תוקף:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
he: טביעת אצבע (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
he: עדיף לך לא להמשיך, במיוחד אם טרם ראית את האזהרה הזו בעבר עבור אתר זה.

en: Permission
he: הרשאה

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
he: לאפשר למתחם זה לגשת למצלמה ולמיקרופון שלך?

en: Allow this domain to access your camera?
he: לאפשר למתחם זה לגשת למצלמה שלך?

en: Allow this domain to access your microphone?
he: לאפשר למתחם זה לגשת למיקרופון שלך?

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: JavaScript Prompt
he: בקשה מ־JavaScript

en: Proxy authentication required.
he: נדרש אימות מול המתווך.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
he: האתר %1:%2 דורש אימות.

en: Save page as HTML / PDF
he: שמור דף כ- HTML / PDF

en: Save as HTML
he: שמור כ- HTML

en: Download
he: הורדה

en: Save as PDF
he: שמור כקובץ PDF

en: find in page
he: חיפוש בעמוד

en: search or enter an address
he: ניתן לחפש או להזין כתובת

en: Paste and Go
he: הדבק והמשך

en: Bookmark Added
he: נוספה סימניה

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
he: שם

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
he: שמירה תחת

en: All Bookmarks
he: כל הסימניות

en: New Folder
he: תיקייה חדשה

en: Create new folder
he: יצירת תיקייה חדשה

en: Save
he: שמור

en: Homepage
he: דף הבית

en: Bookmarks
he: סימניות

en: Blocked domain
he: דומיין חסום

en: Blocked navigation request to domain %1.
he: בקשת ניווט חסומה לדומיין %1.

en: Whitelisted domain
he: דומיין ברשימת ההיתרים

en: domain %1 is now whitelisted, it will be active on the next page reload.
he: דומיין %1 נמצא כעת ברשימת ההיתרים, הוא יהיה פעיל בטעינה מחדש של הדף הבא.

en: Done
he: בוצע

en: New window
he: חלון חדש

en: New private window
he: חלון פרטי חדש

en: History
he: היסטוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: View source
he: ראה מקור

en: Zoom
he: תקריב

en: Set Desktop mode
he: הגדר מצב שולחן עבודה

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
he: יש לבחור ביישום לפתיחת הקובץ הזה או להוסיף אותו לתיקיית ההורדות.

en: Choose an application
he: בחירת יישום

en: %1 page | %1 pages
he[0]: עמוד %1
he[1]: %1 עמודים

en: Last Visited
he: ביקרת לאחרונה

en: Yesterday
he: אתמול

en: search history
he: היסטוריית החיפוש

en: All History
he: כל ההיסטוריה

en: Today
he: היום

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Morph Web Browser
he: %1 - דפדפן האינטרנט של מורף

en: This is a private tab
he: זוהי לשונית פרטית

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
he: עמודים בהם צפית בלשונית זו לא יופיעו בהיסטוריית הדפדפן.
    עם זאת, הסימניות שתיווצרנה תישמרנה.

en: Less
he: פחות

en: More
he: פרטים נוספים

en: Top sites
he: אתרים מובילים

en: You haven't visited any site yet
he: לא ביקרת באף אתר עדיין

en: The rendering process has been closed for this tab.
he: תהליך העיבוד נסגר ללשונית זו.

en: Something went wrong while displaying %1.
he: משהו השתבש במהלך הצגת %1.

en: Close tab
he: סגירת הלשונית

en: This site has insecure content
he: באתר זה יש תוכן לא מאובטח

en: Identity Not Verified
he: הזהות לא מאומתת

en: The identity of this website has not been verified.
he: הזהות של אתר זה לא אומתה.

en: You are connected to %1 via HTTPS. The certificate is valid.
he: אתה מחובר ל- %1 באמצעות HTTPS. האישור תקף.

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Search engine
he: מנוע חיפוש

en: New Tab Page
he: דף כרטיסייה חדשה

en: Restore previous session at startup
he: שחזור ההפעלה הקודמת עם ההפעלה

en: not available because of startup in private mode
he: לא זמין בגלל הפעלה במצב פרטי

en: Automatic fit to width
he: התאמה אוטומטית לרוחב

en: Adjusts the width of the website to the window
he: מתאים את רוחב האתר לחלון

en: Default Zoom
he: זום ברירת מחדל

en: Privacy & permissions
he: פרטיות והרשאות

en: Reset browser settings
he: איפוס הגדרות הדפדפן

en: Start in private mode
he: התחל במצב פרטי

en: Only allow browsing to whitelisted websites
he: אפשר גלישה רק לאתרים שמופיעים ברשימת ההיתרים

en: Camera & microphone
he: מצלמה ומיקרופון

en: Clear browsing history
he: נקה היסטוריית גלישה

en: Clear browsing history?
he: למחוק את היסטוריית הגלישה?

en: Clear cache
he: נקה מטמון

en: Clear cache?
he: למחוק את המטמון?

en: Clear all cookies
he: נקה את כל העוגיות

en: Clear all Cookies?
he: למחוק את כל העוגיות?

en: Microphone
he: מִיקרוֹפוֹן

en: Camera
he: מצלמה

en: Swipe Up To Exit Full Screen
he: יש לגרור כלפי מעלה כדי לצאת ממסך מלא

en: Press ESC To Exit Full Screen
he: יש ללחוץ על ESC כדי לצאת ממסך מלא

en: Tap to view
he: יש לגעת כדי לצפות

en: New tab
he: כרטיסייה חדשה

en: Move to New Window
he: העברה לחלון חדש

en: Close Tab
he: סגירת הלשונית

en: Remove
he: הסר

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
he: לא קושרו חשבונות עם יישומון הרשת הזה, נא ללחוץ על הפריט שלהלן כדי להוסיף חשבון.

en: Add account
he: הוספת חשבון

en: Don't use an account
he: לא להשתמש בחשבון

en: Account error
he: שגיאת חשבון

en: Close
he: סגור

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
he: לא ניתן לפתוח את חלון החשבונות. ניתן ליצור חשבון אחד כל פעם, נא לנסות שוב לאחר סגירת כל חלונות החשבונות האחרים.

en: Authentication failed
he: האימות נכשל

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
he: ל־<b>%1</b> נדרשת גישה לחשבון המקוון שלך מטעם %2.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
he: בקשת גישה מצד <b>%1</b> לחשבון המקוון שלך מטעם %2.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
he: נא לבחור בחשבון כעת, או לדלג על צעד זה ולבחור בחשבון מקוון בהמשך.

en: Close the app
he: סגירת יישום זה

en: Skip
he: דלג

en: Choose account
he: בחר חשבון

en: Oops, something went wrong.
he: אופס, משהו השתבש.

en: WebappContainer Settings
he: הגדרות WebappContainer

en: Reset webapp settings
he: אפס את הגדרות ה- webapp

en: domain %1 is now whitelisted, please reload the page.
he: הדומיין %1 נמצא כעת ברשימת ההיתרים, טען מחדש את הדף.

en: Zoom Out
he: להקטין את התצוגה

en: Reset
he: איפוס

en: fit
he: התאם

en: Zoom In
he: להתמקד

en: Current Zoom
he: זום נוכחי

en: domain
he: דומיין

en: default
he: בררת מחדל

en: auto-fit
he: התאמה אוטומטית

en: Save Zoom
he: שמור זום

en: the current web app
he: אפליקציית האינטרנט הנוכחית

en: Save for domain
he: שמור לדומיין

en: Save as default
he: שמור כברירת מחדל
