morph-browser - en to aa translation catalogue (125 entries)

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
aa: Interneeti;WWW;Fokkaaqe;Web;Explorer

en: Back
aa: Derre

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
aa: Dumaahî gali

en: Bookmark link
aa: Kitab-astah cixu

en: Bookmark
aa: Kitab-asta

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
aa: A gali kitab-astootit osis

en: Clear History
aa: Aydaadu Saytunis

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
aa: Giti-ceesih Aydaadu Saytunis

en: Copy image
aa: Muuci korraqis

en: Copy link
aa: Korraq cixu

en: Copy
aa: Korraaqis

en: Erase
aa: Imissic

en: Find in page
aa: Gale gey

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
aa: Gale gonnis

en: Forward
aa: Foocah

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
aa: Qusba gali

en: Goto
aa: Wonnah gex

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
aa: Sigma;URL;www

en: New Tab
aa: Qusba Xuko

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
aa: Qusba Xuko fak

en: Open image in new tab
aa: Muuci qusba xukol fak

en: Open link in new background tab
aa: Cixu qusba derrekkatih xukol fak

en: Open link in new tab
aa: Cixu qusba xukol fak

en: Paste
aa: Xakab

en: Redo
aa: Eydeb

en: Reload
aa: Wadir-keel

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
aa: Galik gex

en: Save image
aa: muuci taagis

en: Save link
aa: Cixu taagis

en: Select all
aa: Inkig meex

en: Share
aa: Kurut

en: Undo
aa: Eybex

en: JavaScript Alert
aa: JavaScript Deero

en: OK
aa: Hayya

en: Allow
aa: Oggol

en: Cancel
aa: Bayis

en: Authentication required.
aa: Alsiino faxximta

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
aa: Web aracta %1 asliinok faxxa

en: Username
aa: Xoqoysimê migaaqa

en: Password
aa: Cuumita

en: Confirm Navigation
aa: Giti-ceesu Diggos

en: Leave
aa: Gex

en: Stay
aa: Raq

en: JavaScript Confirmation
aa: JavaScript  Diggoyso

en: Delete
aa: Dug

en: Download failed
aa: Qulo makkinna

en: Clear
aa: Saytunis

en: Downloads
aa: Qulo

en: Confirm selection
aa: Meexo diggos

en: No downloads available
aa: Quloh tanin matan

en: Network Error
aa: Rettâ soka

en: Back to safety
aa: Nagaytaniinoh udur

en: Refresh page
aa: Gali xabbocos

en: Permission Request
aa: Idini Esseri

en: This page wants to know your device’s location.
aa: A gali ku aalat elle yan arac yaaxigem faxa

en: Deny
aa: Cina

en: Learn more
aa: Mangom barit

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
aa: Rorsi ixxima:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
aa: Caagid:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
aa: Caagid sigma:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
aa: Yayyaaqi:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
aa: Yayyaaqi sigma:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
aa: Nihir lem
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
aa: Nihir idya
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
aa: Gili-raqsa(SH1):
    %1

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
aa: Ku kaameeraa kee mikro cultuh a xikkah idini tacee?

en: Allow this domain to access your camera?
aa: Ku kaameera cultuh a xikkah idini tacee?

en: Allow this domain to access your microphone?
aa: Ku mikro cultuh a xikkah idini tacee?

en: Yes
aa: Yeey

en: No
aa: Maleey

en: JavaScript Prompt
aa: JavaScript  Gulgulu

en: Proxy authentication required.
aa: Proksih asliino faximta

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
aa: Web aracta %1:%2 asliinok faxxa

en: Download
aa: Qulo

en: find in page
aa: galil gey

en: search or enter an address
aa: Sigma gorris hinnay culus

en: Bookmark Added
aa: Kitab-asta edde ossimteh

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
aa: Migaaqa

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
aa: Addat taagis

en: All Bookmarks
aa: Kitab-astooti inkih

en: New Folder
aa: Qusba Oli

en: Create new folder
aa: Qusba oli gin

en: Save
aa: Taagis

en: Homepage
aa: Arcibâ-gali

en: Bookmarks
aa: Kitab-astooti

en: Done
aa: Gaba kaleh

en: History
aa: Aydaadu

en: Settings
aa: Massosu

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
aa: A kiba faktu abnisso doorit hinnay kalah quloh olit tet osis.

en: Choose an application
aa: Abnisso doorit

en: %1 page | %1 pages
aa[0]: %1 gali
aa[1]: %1 gali

en: Last Visited
aa: Ellecaboh edde boosittem

en: Yesterday
aa: Kimaala

en: search history
aa: Aydaadu gonnis

en: All History
aa: Aydaadu inkih

en: Today
aa: Asaaku

en: This is a private tab
aa: Ah caglan xuko

en: Less
aa: Addah

en: More
aa: Ossotina

en: Top sites
aa: Daga raaqta aractitte

en: You haven't visited any site yet
aa: Ahah fan edde boositte aracta mattu

en: Something went wrong while displaying %1.
aa: %1 aybullak sugen waqdi makot tekkem tan.

en: Close tab
aa: Xuko alif

en: This site has insecure content
aa: A aracta digga sinni addattino le

en: Default
aa: Koyni

en: Search engine
aa: Gorantô motooru

en: Privacy & permissions
aa: Cagla & idnissoosa

en: Camera & microphone
aa: Kaameera & mikro

en: Microphone
aa: Mikro

en: Camera
aa: Kaameera

en: Swipe Up To Exit Full Screen
aa: Duddal yan alaalaqak tawquh dagâ fan uysuttuc

en: Press ESC To Exit Full Screen
aa: Duddal yan alaalaqak tawquh ESC xukkut

en: Tap to view
aa: Tablê gidih edde cas

en: New tab
aa: Qusba xuko

en: Close Tab
aa: Xuko alif

en: Remove
aa: Kal

en: Add account
aa: Loowta edde osis

en: Don't use an account
aa: Loowtat ma xoqoysimin

en: Account error
aa: Loowti soka

en: Close
aa: Alif

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
aa: Loowta awayaak doorit, hinnay ama exxak kaqitay Interneet loowta sarra doorit.

en: Close the app
aa: Abnisso alif

en: Skip
aa: Kaqit

en: Choose account
aa: Loowta doorit

en: Oops, something went wrong.
aa: Aac, makot tekkem tan.
