morph-browser - en to bg translation catalogue (42 entries)

en: Back
bg: Назад

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
bg: По-стара страница

en: Bookmark link
bg: Постави линка в отметки

en: Bookmark
bg: Отметка

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
bg: Добави страницата към отметки

en: Clear History
bg: Изчисти историята

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
bg: Изчисти историята за навигация

en: Copy image
bg: Кобирай изображение

en: Copy link
bg: Копиране на линка

en: Copy
bg: Копиране

en: Forward
bg: Напред

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
bg: По-нова страница

en: Goto
bg: Отиди на

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
bg: Адрес;URL;www

en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
bg: Отвори нов подпрозорец

en: Open image in new tab
bg: Отвори изображението в нов подпрозорец

en: Open link in new tab
bg: Отвори линка в нов подпрозорец

en: Reload
bg: Презареди

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
bg: Напусни страницата

en: JavaScript Alert
bg: Уведомление за JavaScript

en: OK
bg: ОК

en: Allow
bg: Разреши

en: Authentication required.
bg: Необходима е оторизация

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
bg: Уебадресът %1 изисква оторизация

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: This connection is untrusted
bg: Тази връзка е несигурна

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted. Reason: %2
bg: Вие се опитвате безопасно да влезнете в %1, но сертификатът за сигурност на този уеб адрес е несигурен. Причина: %2

en: Proceed anyway
bg: Продължаване напред въпреки това

en: JavaScript Confirmation
bg: Потвърждение за JavaScript

en: Network Error
bg: Мрежова грешка

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
bg: Изглежда имате проблем да видите %1.

en: Back to safety
bg: Назад към безопасната страница

en: Refresh page
bg: Презареди страницата

en: Permission Request
bg: Необходимо е разрешение

en: Deny
bg: Откажи

en: JavaScript Prompt
bg: Напомняне за JavaScript

en: Proxy authentication required.
bg: Необходима е идентификация за прокси

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
bg: Уебадресът %1:%2 изисква оторизация.

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Yesterday
bg: Вчера
