morph-browser - en to pa translation catalogue (91 entries)

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ;WWW;ਬਰਾਊਜ਼ਰ;ਵੈੱਬ;ਅੈਕਸਪਲੋਰਰ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
pa: ਪੁਰਾਣਾ ਸਫ਼ਾ

en: Bookmark link
pa: ਲਿੰਕ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਕਰੋ

en: Bookmark
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
pa: ਇਹ ਸਫ਼ਾ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਲਈ ਜੋੜੋ

en: Clear History
pa: ਅਤੀਤ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
pa: ਨੇਵੀਗੇਸ਼ਨ ਅਤੀਤ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Copy image
pa: ਚਿੱਤਰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Copy link
pa: ਲਿੰਕ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Forward
pa: ਅੱਗੇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
pa: ਨਵਾਂ ਸਫ਼ਾ

en: Goto
pa: ਜਾਓ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
pa: ਸਿਰਨਾਵਾਂ;URL;www

en: New Tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open image in new tab
pa: ਚਿੱਤਰ ਨਵੀਂ ਟੈਬ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open link in new background tab
pa: ਨਵੀਂ ਬੈਕਗਰਾਂਉਡ ਟੈਬ ਵਿੱਚ ਲਿੰਕ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open link in new tab
pa: ਲਿੰਕ ਨਵੀਂ ਟੈਬ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Reload
pa: ਮੁੜ-ਲੋਡ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
pa: ਸਫ਼ਾ ਛੱਡੋ

en: Save image
pa: ਚਿੱਤਰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Select all
pa: ਸਾਰੇ ਚੁਣੋ

en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: JavaScript Alert
pa: JavaScript ਚੇਤਾਵਨੀ

en: OK
pa: ਠੀਕ ਹੈ

en: Allow
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Authentication required.
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ।

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
pa: ਵੈੱਬਸਾਈਟ %1 ਲਈ ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ।

en: Username
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Confirm Navigation
pa: ਨੇਵੀਗੇਸ਼ਨ ਪੁਸ਼ਟੀ

en: Leave
pa: ਛੱਡੋ

en: Stay
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: This connection is untrusted
pa: ਇਹ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: Proceed anyway
pa: ਕਿਵੇਂ ਵੀ ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: JavaScript Confirmation
pa: JavaScript ਪੁਸ਼ਟੀ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Network Error
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਗਲਤੀ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
pa: ਇੰਝ ਪ੍ਰਤੀਤ ਹੁੰਦਾ ਕੀ ਤੁਹਾਨੂੰ ਵੇਖਣ ਵਿੱਚ ਪਰੇਸ਼ਾਨੀ ਆ ਰਹੀ ਹੈ: %1।

en: Back to safety
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਲਈ ਵਾਪਿਸ ਜਾਓ

en: Refresh page
pa: ਸਫ਼ਾ ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ

en: Permission Request
pa: ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਲਈ ਬੇਨਤੀ

en: This page wants to know your device’s location.
pa: ਇਹ ਸਫ਼ਾ ਤੁਹਾਡੇ ਜੰਤਰ ਦੀ ਸਥਿਤੀ ਜਾਨਣਾ ਚਾਹੁੰਦਾ।

en: Deny
pa: ਪਾਬੰਦੀ

en: This site security certificate is not trusted.
pa: ਇਸ ਸਾਈਟ ਦਾ ਸੁਰੱਖਿਆ ਸਰਟੀਫ਼ਿਕੇਟ ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਨਹੀਂ।

en: Learn more
pa: ਹੋਰ ਸਿੱਖੋ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
pa: ਲੜੀ ਨੰਬਰ:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
pa: ਵਿਸ਼ਾ:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
pa: ਵਿਸ਼ੇ ਦਾ ਪਤਾ:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
pa: ਜਾਰੀਕਰਤਾ:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
pa: ਜਾਰੀਕਰਤੇ ਦਾ ਪਤਾ:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
pa: ਤੋਂ ਜਾਇਜ:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
pa: ਤੱਕ ਜਾਇਜ
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
pa: ਫ਼ਿੰਗਰਪ੍ਰਿੰਟ (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
pa: ਤੁਹਾਨੂੰ ਅੱਗੇ ਨਹੀਂ ਵਧਣਾ ਚਾਹੀਦਾ, ਖਾਸ ਕਰਕੇ ਜੇਕਰ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਸਾਈਟ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ ਕਦੇ ਵੀ ਇਹ ਚੇਤਾਵਨੀ ਨਹੀਂ ਵੇਖੀ।

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: JavaScript Prompt
pa: JavaScript ਪਰਾਉਟ

en: Proxy authentication required.
pa: ਪਰਾਕਸੀ ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਦੀ ਲੋੜ।

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
pa: ਵੈੱਬਸਾਈਟ %1:%2 ਲਈ ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ

en: search or enter an address
pa: ਖੋਜੋ ਜਾਂ ਸਿਰਨਾਵਾਂ ਦਿਓ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲ੍ਹੋ

en: Homepage
pa: ਮੁੱਖ ਸਫਾ

en: Bookmarks
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

en: Done
pa: ਮੁਕੰਮਲ

en: History
pa: ਅਤੀਤ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: %1 page | %1 pages
pa[0]: %1 ਸਫ਼ਾ
pa[1]: %1 ਸਫ਼ੇ

en: Last Visited
pa: ਆਖਰੀ ਵਾਰ ਖੋਲ੍ਹੇ

en: Yesterday
pa: ਕੱਲ੍ਹ

en: This is a private tab
pa: ਇਹ ਇੱਕ ਨਿੱਜੀ ਟੈਬ ਹੈ

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
pa: ਸਫ਼ੇ ਜਿਹੜੇ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਟੈਬ ਵਿੱਚ ਵੇਖੇ ਹਨ ਤੁਹਾਡੇ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਇਤਿਹਾਸ ਵਿੱਚ ਵਿਖਾਈ ਨਹੀਂ ਦੇਣਗੇ।
    ਫਿਰ ਵੀ, ਤੁਹਾਡੇ ਵੱਲੋਂ ਰਚੇ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਸੰਭਾਲੇ ਜਾਣਗੇ।

en: Less
pa: ਘੱਟ

en: More
pa: ਹੋਰ

en: Top sites
pa: ਚੋਟੀ ਦੀਆਂ ਸਾਈਟਾਂ

en: You haven't visited any site yet
pa: ਤੁਸੀਂ ਹੁਣ ਤੱਕ ਕਿਸੇ ਵੀ ਸਾਈਟ ਤੇ ਨਹੀਂ ਗਏ

en: This site has insecure content
pa: ਇਸ ਸਾਈਟ ਕੋਲ ਅਸੁਰੱਖਿਅਤ ਸਮੱਗਰੀ ਹੈ

en: Identity Not Verified
pa: ਪਛਾਣ ਦੀ ਤਸਦੀਕ ਨਹੀਂ ਹੋਈ

en: The identity of this website has not been verified.
pa: ਇਸ ਵੈੱਬਸਾਈਟ ਦੀ ਪਛਾਣ ਦੀ ਤਸਦੀਕ ਨਹੀਂ ਹੋਈ।

en: Search engine
pa: ਖੋਜ ਇੰਜਨ

en: Restore previous session at startup
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਹੋਣ ਤੇ ਪਿਛਲਾ ਸ਼ੈਸਨ ਮੁੜ ਚਲਾਓ

en: Reset browser settings
pa: ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਸੈਟਿੰਗ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Swipe Up To Exit Full Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਤੋਂ ਬਾਹਰ ਆਉਣ ਲਈ ਉੱਪਰ ਖਿੱਚੋ

en: Press ESC To Exit Full Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਤੋਂ ਬਾਹਰ ਆਉਣ ਲਈ ESC ਦੱਬੋ

en: Tap to view
pa: ਵੇਖਣ ਲਈ ਛੂਹੋ

en: New tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ

en: Add account
pa: ਖਾਤਾ ਜੋੜੋ
