morph-browser - en to el translation catalogue (252 entries)

en: Morph Browser
el: Περιηγητής Morph

en: Morph Web Browser
el: Περιηγητής ιστού Morph

en: Browse the World Wide Web using QtWebEngine
el: Περιηγηθείτε στον παγκόσμιο ιστό με τη χρήση της QtWebEngine

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
el: Διαδίκτυο;WWW;Περιηγητής;Ιστός;Εξερευνητής

en: New Window
el: Νέο παράθυρο

en: New Private Window
el: Νέο ιδιωτικό παράθυρο

en: Back
el: Πίσω

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
el: Παλαιότερη σελίδα

en: Bookmark link
el: Θέσε τον σύνδεσμο ως σελιδοδείκτη

en: Bookmark
el: Σελιδοδείκτης

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
el: Προσθήκη της σελίδας στους σελιδοδείκτες

en: Clear History
el: Εκκαθάριση ιστορικού

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
el: Εκκαθάριση ιστορικού περιήγησης

en: Copy image
el: Αντιγραφή εικόνας

en: Copy link
el: Αντιγραφή συνδέσμου

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Erase
el: Διαγραφή

en: Find in page
el: Εύρεση στη σελίδα

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
el: Αναζήτηση στη σελίδα

en: Forward
el: Εμπρός

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
el: Νεότερη σελίδα

en: Goto
el: Μετάβαση στο

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
el: Διεύθυνση;URL;www

en: New Tab
el: Νέα καρτέλα

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
el: Άνοιγμα νέας καρτέλας

en: Open image in new tab
el: Άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα

en: Open link in default browser
el: Άνοιγμα συνδέσμου στον προεπιλεγμένο περιηγητή

en: Open link in new background tab
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα παρασκηνίου

en: Open link in new private window
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο ιδιωτικό παράθυρο

en: Open link in new tab
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Open video in new tab
el: Άνοιγμα βίντεο σε νέα καρτέλα

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Redo
el: Επανάληψη

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
el: Εγκατάλειψη σελίδας

en: Save image
el: Αποθήκευση εικόνας

en: Save link
el: Αποθήκευση συνδέσμου

en: Save video
el: Αποθήκευση βίντεο

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Share
el: Κοινοποίηση

en: Undo
el: Αναίρεση

en: JavaScript Alert
el: Ειδοποίηση JavaScript

en: Custom URL schemes
el: Προσαρμοσμένα σχήματα URL

en: The '%1' website wants to open this URL outside of the web browser:
el: Η ιστοσελίδα “%1 θέλει να ανοίξει αυτό τον υπερσύνδεσμο εκτός του περιηγητή:

en: Open this URL with a system app if possible?
el: Ανοίξτε αυτόν τον υπερσύνδεσμο με μια εφαρμογή συστήματος εάν είναι δυνατόν;

en: Remember decision
el: Απομνημόνευση απόφασης

en: Allow
el: Να επιτρέπεται

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Block domain
el: Αποκλεισμός τομέα

en: You're trying to access %1 but it is not on your approved domain whitelist. Would you like to continue to block the domain, allow browsing to the domain, or go back?
el: Προσπαθείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στο %1, αλλά δεν περιλαμβάνεται στη λίστα επιτρεπόμενων τομέων σας. Θέλετε να συνεχίσετε τον αποκλεισμό του τομέα, να επιτρέπετε την περιήγηση στον τομέα ή να επιστρέψετε;

en: %1 is trying to access %2 but it is not on your approved domain whitelist. Would you like to continue to block the domain, allow loading data from the domain, or just ignore this request ?
el: Το %1 προσπαθεί να αποκτήσει πρόσβαση στο %2, αλλά δεν βρίσκεται στη λίστα επιτρεπόμενων τομέων που έχετε εγκρίνει. Θέλετε να συνεχίσετε τον αποκλεισμό του τομέα, να επιτρέπετε τη φόρτωση δεδομένων από τον τομέα ή απλώς να αγνοήσετε αυτό το αίτημα;

en: Allow domain
el: Να επιτρέπεται ο τομέας

en: Authentication required.
el: Απαιτείται πιστοποίηση.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
el: Η ιστοσελίδα %1 απαιτεί πιστοποίηση.

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Confirm Navigation
el: Επιβεβαίωση περιήγησης

en: Leave
el: Έξοδος

en: Stay
el: Παραμονή

en: This connection is untrusted
el: Αυτή η σύνδεση δεν είναι έμπιστη

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted. Reason: %2
el: Προσπαθείτε να κάνετε μια ασφαλή σύνδεση με το %1, αλλά το πιστοποιητικό ασφαλείας αυτής της σελίδας δεν είναι έμπιστο. Λόγος: %2

en: Proceed anyway
el: Συνέχισε πάραυτα

en: Select Color
el: Επιλογή χρώματος

en: JavaScript Confirmation
el: Επιβεβαίωση JavaScript

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Custom User Agents
el: Προσαρμοσμένοι πράκτορες χρήστη

en: Delete
el: Διαγραφή

en: New User Agent
el: Νέος πράκτορας χρήστη

en: Edit User Agent
el: Αλλαγή User Agent

en: No custom user agents available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι πράκτορες χρήστη

en: Domain blacklist/whitelist
el: Λίστα αποκλεισμένων/επιτρεπόμενων τομέων

en: Add domain
el: Προσθήκη τομέα

en: Enter the name of the domain, e.g. example.com (subdomains will be removed).
el: Εισαγάγετε το όνομα του τομέα, π.χ. example.com (οι υποτομείς θα καταργηθούν).

en: Not Set
el: Δεν ορίστηκε

en: Never allow access
el: Να μην επιτρέπεται ποτέ την πρόσβαση

en: Always allow access
el: Να επιτρέπεται πάντα την πρόσβαση

en: No sites have been granted special permissions
el: Σε κανέναν ιστότοπο δεν έχουν εκχωρηθεί ειδικά δικαιώματα

en: Domain specific settings
el: Ειδικές ρυθμίσεις τομέα

en: Enter the name of the domain, e.g. m.example.com
el: Εισαγάγετε το όνομα του τομέα, π.χ. m.example.com

en: allowed to launch other apps
el: επιτρέπεται η εκκίνηση άλλων εφαρμογών

en: access your location
el: πρόσβαση στην τοποθεσία σας

en: Allowed
el: Eπιτρέπεται

en: Denied
el: Απορρίφθηκε

en: custom user agent
el: προσαρμοσμένος πράκτορας χρήστη

en: Zoom:
el: Εστίαση:

en: not set
el: δεν ορίστηκε

en: No domain specific settings available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ρυθμίσεις για συγκεκριμένο τομέα

en: Download failed
el: Αποτυχία λήψης

en: Unknown
el: 'Αγνωστο

en: Delete File
el: Διαγραφή αρχείου

en: Remove from History
el: Εκκαθάριση από το ιστορικό

en: Copy Download Link
el: Αντιγραφή συνδέσμου λήψης

en: Recent Downloads
el: Πρόσφατες Λήψεις

en: No Recent Downloads
el: Καμία πρόσφατη λήψη

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: View All
el: Εμφάνιση όλων

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Confirm selection
el: Επιβεβαίωση επιλογής

en: No downloads available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες λήψεις

en: this user agent name is already taken
el: αυτό το όνομα user agent είναι κατειλημμένο

en: Add the name for the user agent
el: Προσθήκη ονόματος για τον user agent

en: enter user agent string...
el: εισάγετε συμβολοσειρά πράκτορα χρήστη...

en: Certificate Error
el: Σφάλμα πιστοποιητικού

en: Network Error
el: Σφάλμα δικτύου

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
el: Φαίνεται πως δεν μπορείτε να δείτε το: %1.

en: Error: %1
el: Σφάλμα: %1

en: Back to safety
el: Επιστρέψτε σε ασφαλή σύνδεση

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
el: Παρακαλούμε ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου σας και δοκιμάστε να φορτώσετε ξανά τη σελίδα.

en: Refresh page
el: Ανανέωση σελίδας

en: Permission Request
el: Αίτηση αδειοδότησης

en: This page wants to know your device’s location.
el: Αυτή η σελίδα επιθυμεί να γνωρίζει την τοποθεσία της συσκευής σας.

en: Deny
el: Άρνηση

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
el: Ο ιστότοπος %1 απαιτεί πιστοποίηση. Ο ιστότοπος λέει «%2»

en: This site security certificate is not trusted.
el: Αυτό το πιστοποιητικό ασφαλείας ιστοτόπου δεν είναι έμπιστο.

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
el: Σειριακός αριθμός:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
el: Υποκείμενο:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
el: Διεύθυνση υποκειμένου:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
el: Εκδότης:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
el: Διεύθυνση εκδότη:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
el: Έγκυρο από:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
el: Έγκυρο έως:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
el: Αποτύπωμα (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
el: Δεν πρέπει να συνεχίσετε, ιδιαίτερα αν δεν έχετε ξαναδεί την προειδοποίηση αυτή για αυτό τον ιστότοπο.

en: Permission
el: Άδεια

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
el: Επιτρέπετε σε αυτή την τοποθεσία να έχει πρόσβαση στην κάμερα και το μικρόφωνό σας;

en: Allow this domain to access your camera?
el: Επιτρέπετε σε αυτή την τοποθεσία να έχει πρόσβαση στην κάμερά σας;

en: Allow this domain to access your microphone?
el: Επιτρέπετε σε αυτή την τοποθεσία να έχει πρόσβαση στο μικρόφωνό σας;

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: JavaScript Prompt
el: Προτροπή JavaScript

en: Proxy authentication required.
el: Απαιτείται πιστοποίηση διακομιστή μεσολάβησης.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
el: Η ιστοσελίδα %1:%2 απαιτεί εξουσιοδότηση.

en: Save page as HTML / PDF
el: Αποθήκευση ως HTML / PDF

en: No save actions are available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενέργειες αποθήκευσης

en: Save as HTML
el: Αποθήκευση ως HTML

en: Download
el: Λήψη

en: Save as PDF
el: Αποθήκευση ως PDF

en: Remove from List
el: Αφαίρεση από τη λίστα

en: find in page
el: εύρεση στη σελίδα

en: search or enter an address
el: αναζήτηση ή εισαγωγή διεύθυνσης

en: Paste and Go
el: Επικόλληση και μετάβαση

en: Bookmark Added
el: Προστέθηκε ο σελιδοδείκτης

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
el: Όνομα

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
el: Αποθήκευση σε

en: All Bookmarks
el: Όλοι οι σελιδοδείκτες

en: New Folder
el: Νέος φάκελος

en: Create new folder
el: Δημιουργία νέου φακέλου

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

en: Blocked domain
el: Αποκλεισμένος τομέας

en: Blocked navigation request to domain %1.
el: Αποκλεισμένο αίτημα πλοήγησης στον τομέα %1.

en: Whitelisted domain
el: Επιτρεπόμενος τομέας

en: domain %1 is now whitelisted, it will be active on the next page reload.
el: ο τομέας %1 είναι πλέον στη λίστα επιτρεπόμενων, θα είναι ενεργός στην επαναφόρτωση της επόμενης σελίδας.

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: New private window
el: Νέο ιδιωτικό παράθυρο

en: History
el: Ιστορικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: View source
el: Προβολή πηγής

en: Save / Print to PDF
el: Αποθήκευση / εκτύπωση σε PDF

en: Zoom
el: Εστίαση

en: Set Desktop mode
el: Ορισμός λειτουργίας σε υπολογιστή

en: the file is already in the downloads folder.
el: το αρχείο είναι ήδη στον φάκελο λήψεων.

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
el: Επιλέξτε μια εφαρμογή για να ανοίξετε αυτό το αρχείο ή προσθέστε το στον φάκελο λήψεις.

en: Choose an application
el: Επιλέξτε μια εφαρμογή

en: %1 page | %1 pages
el[0]: %1 σελίδα
el[1]: %1 σελίδες

en: Last Visited
el: Τελευταία επίσκεψη

en: Yesterday
el: Χθες

en: search history
el: ιστορικό αναζήτησης

en: All History
el: Όλο το ιστορικό

en: Today
el: Σήμερα

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Morph Web Browser
el: %1 - Περιηγητής ιστού του Morph

en: This is a private tab
el: Αυτή είναι μια ιδιωτική καρτέλα

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
el: Οι σελίδες που βλέπετε σε αυτή την καρτέλα δεν εμφανίζονται στο ιστορικό της πλοήγησής σας.
    Ωστόσο, οι σελιδοδείκτες που θα δημιουργήσετε, θα διατηρηθούν.

en: Less
el: Λιγότερα

en: More
el: Περισσότερα

en: Top sites
el: Συχνά επισκεπτόμενες ιστοσελίδες

en: You haven't visited any site yet
el: Δεν έχετε επισκεφτεί ακόμα κάποιο δικτυακό τόπο

en: The rendering process has been closed for this tab.
el: Η διεργασία απεικόνισης έχει τερματιστεί για αυτήν την καρτέλα.

en: Something went wrong while displaying %1.
el: Κάτι πήγε στραβά κατά την προβολή του %1.

en: Close tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

en: This site has insecure content
el: Το περιεχόμενο αυτού του ιστότοπου δεν είναι ασφαλές

en: Identity Not Verified
el: Η ταυτότητα δεν έχει επαληθευτεί

en: The identity of this website has not been verified.
el: Η ταυτότητα αυτού του ιστότοπου δεν έχει επαληθευτεί.

en: You are connected to %1 via HTTPS. The certificate is valid.
el: Είστε συνδεδεμένοι στο %1 μέσω HTTPS. Το πιστοποιητικό είναι έγκυρο.

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Search engine
el: Μηχανή αναζήτησης

en: New Tab Page
el: Σελίδα νέας καρτέλας

en: Restore previous session at startup
el: Επαναφορά προηγούμενης συνεδρίας στο ξεκίνημα

en: not available because of startup in private mode
el: δεν είναι διαθέσιμο λόγω εκκίνησης σε ιδιωτική λειτουργία

en: Automatic fit to width
el: Αυτόματη προσαρμογή στο πλάτος

en: Adjusts the width of the website to the window
el: Προσαρμόζει το πλάτος του ιστοτόπου στο παράθυρο

en: Default Zoom
el: Προεπιλεγμένη εστίαση

en: Load Images
el: Φόρτωση Εικόνων

en: Automatically load images on web pages
el: Φορτώσετε αυτόματα εικόνες στις ιστοσελίδες

en: Privacy & permissions
el: Ιδιωτικότητα & δικαιώματα

en: Reset browser settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων περιηγητή

en: Start in private mode
el: Έναρξη σε ιδιωτική περιήγηση

en: Only allow browsing to whitelisted websites
el: Επιτρέπεται μόνο η περιήγηση σε ιστοτόπους που περιλαμβάνονται στη λίστα επιτρεπόμενων

en: Camera & microphone
el: Κάμερα & μικρόφωνο

en: Clear browsing history
el: Εκκαθάριση ιστορικού περιήγησης

en: Clear browsing history?
el: Καθαρισμός ιστορικού περιήγησης;

en: Clear cache
el: Εκκαθάριση λανθάνουσας μνήμης

en: Clear cache?
el: Εκκαθάριση λανθάνουσας μνήμης;

en: Clear all cookies
el: Εκκαθάριση όλων των cookies

en: Clear all Cookies?
el: Εκκαθάριση όλων των cookies;

en: Microphone
el: Μικρόφωνο

en: Camera
el: Κάμερα

en: Swipe Up To Exit Full Screen
el: Σύρετε προς τα πάνω για Έξοδο από Πλήρη οθόνη

en: Press ESC To Exit Full Screen
el: Πατήστε ESC για έξοδο από Πλήρη οθόνη

en: Tap to view
el: Πατήστε για εμφάνιση

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

en: Move to New Window
el: Μετακίνηση σε νέο παράθυρο

en: Close Tab
el: Κλείσιμο Καρτέλας

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
el: Δεν έχουν συνδεθεί λογαριασμοί με αυτή την εφαρμογή διαδικτύου· πατήστε παρακάτω για να προσθέσετε ένα λογαριασμό.

en: Add account
el: Προσθήκη λογαριασμού

en: Don't use an account
el: Να μη χρησιμοποιηθεί λογαριασμός

en: Account error
el: Σφάλμα λογαριασμού

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
el: Δεν μπόρεσε να ανοίξει το παράθυρο λογαριασμών. Μπορείτε να φτιάξετε μόνο ένα λογαριασμό τη φορά· παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αφού κλείσετε τα άλλα παράθυρα δημιουργίας λογαριασμού.

en: Authentication failed
el: Αποτυχία πιστοποίησης

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
el: Η <b>%1</b> χρειάζεται πρόσβαση στο διαδικτυακό σας λογαριασμό %2.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
el: Η <b>%1</b> θα ήθελε να αποκτήσει πρόσβαση στο διαδικτυακό σας λογαριασμό %2.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
el: Επιλέξτε ένα λογαριασμό τώρα ή παρακάμψετε το βήμα ώστε να επιλέξτε ένα διαδικτυακό λογαριασμό αργότερα.

en: Close the app
el: Κλείσιμο της εφαρμογής

en: Skip
el: Παράκαμψη

en: Choose account
el: Επιλογή λογαριασμού

en: Oops, something went wrong.
el: Και κλάμα η κυρία... κάτι πήγε στραβά.

en: WebappContainer Settings
el: Ρυθμίσεις του WebappContainer

en: Reset webapp settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων webapp

en: domain %1 is now whitelisted, please reload the page.
el: ο τομέας %1 είναι πλέον στη λίστα επιτρεπόμενων, φορτώστε ξανά τη σελίδα.

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: fit
el: προσαρμόζω

en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

en: Current Zoom
el: Τρέχουσα εστίαση

en: domain
el: τομέας

en: default
el: προεπιλογή

en: auto-fit
el: αυτόματη-προσαρμογή

en: Save Zoom
el: Αποθήκευση εστίασης

en: the current web app
el: η τρέχουσα εφαρμογή ιστού

en: The current zoom level (%1%) can be saved in %2 either for the current domain or as the default zoom level.
el: Το τωρινό επίπεδο εστίασης (%1%) μπορεί να αποθηκευτεί σε %2 είτε για τον τρέχον ιστότοπο είτε ως προεπιλεγμένο επίπεδο εστίασης.

en: The current zoom level (%1%) can be saved in %2 for the current domain.
el: Η τρέχουσα εστίαση (%1%) μπορεί να αποθηκευτεί στο %2 για τον τρέχον ιστότοπο

en: The current zoom level (%1%) can be saved in %2 as the default zoom level.
el: Η τρέχουσα εστίαση (%1%) μπορεί να αποθηκευτεί στο %2 ως το προεπιλεγμένο επίπεδο εστίασης

en: Save for domain
el: Αποθήκευση για τον τομέα

en: Save as default
el: Αποθήκευση ως προεπιλογής
