morph-browser - en to ca translation catalogue (293 entries)

en: Morph Browser
ca: Navegador Morph

en: Morph Web Browser
ca: Navegador web Morph

en: Browse the World Wide Web using QtWebEngine
ca: Navegueu per la web fent servir el QtWebEngine

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
ca: Internet;WWW;Navegador;Web;Explorer

en: New Window
ca: Finestra nova

en: New Private Window
ca: Finestra privada nova

en: Failed to get license. Please check the application logs for details
ca: No s'ha pogut obtenir la llicència. Si us plau comproveu els registres de l'aplicació per a més detalls

en: Failed to copy files
ca: No s'han pogut copiar els fitxers

en: Failed to delete files
ca: No s'han pogut eliminar els fitxers

en: Failed to extract widevine. Please check the application logs for details
ca: No s'ha pogut extraure widevine. Si us plau comproveu els registres de l'aplicació per a més detalls

en: Failed to install widevine. Please check the application logs for details
ca: No s'ha pogut instal·lar widevine. Si us plau comproveu els registres de l'aplicació per a més detalls

en: Failed to uninstall widevine. Please check the application logs for details
ca: No s'ha pogut desinstal·lar widevine. Si us plau comproveu els registres de l'aplicació per a més detalls

en: Back
ca: Enrere

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
ca: Pàgina antiga

en: Bookmark link
ca: Crea un enllaç al lloc d'interès

en: Bookmark
ca: Afegeix a les adreces d'interès

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
ca: Afegeix aquesta pàgina a les adreces d'interès

en: Clear History
ca: Neteja l'historial

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
ca: Neteja l'historial de navegació

en: Copy image link
ca: Copia l'enllaç de la imatge

en: Copy image
ca: Copia la imatge

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

en: Copy
ca: Copia

en: Cut
ca: Retalla

en: Erase
ca: Suprimeix

en: Find in page
ca: Cerca a la pàgina

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
ca: Cerca a la pàgina

en: Forward
ca: Reenvia

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
ca: Pàgina nova

en: Goto
ca: Vés-hi

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
ca: Adreça;URL;www

en: New Tab
ca: Pestanya nova

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
ca: Obre una pestanya nova

en: Open image in new tab
ca: Obre la imatge en una pestanya nova

en: Open link in default browser
ca: Obre l'enllaç al navegador predeterminat

en: Open link in new background tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya de segon pla

en: Open link in new private window
ca: Obre l'enllaç a una finestra privada nova

en: Open link in new tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya nova

en: Open link in new window
ca: Obre l'enllac a una finestra nova

en: Open video in new tab
ca: Obre el vídeo en una pestanya nova

en: Paste
ca: Enganxa

en: Redo
ca: Refés

en: Reload
ca: Actualitza

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
ca: Surt de la pàgina

en: Save image
ca: Desa la imatge

en: Save link
ca: Desa l'enllaç

en: Save video
ca: Desa el vídeo

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Share
ca: Comparteix

en: Undo
ca: Desfés

en: JavaScript Alert
ca: Alerta del JavaScript

en: OK
ca: d'acord

en: Custom URL schemes
ca: Esquemes personalitzats per URL

en: The '%1' website wants to open this URL outside of the web browser:
ca: El lloc web «%1» vol obrir aquest URL fora del navegador web:

en: Open this URL with a system app if possible?
ca: Obre aquest URL amb una aplicació del sistema si és possible?

en: Remember decision
ca: Recorda la meva decisió

en: Allow
ca: Permet

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Block domain
ca: Bloca el domini

en: You're trying to access %1 but it is not on your approved domain whitelist. Would you like to continue to block the domain, allow browsing to the domain, or go back?
ca: Estau provant d'accedir a %1 però no està a la llista dels vostres dominis permesos. Voleu seguir blocant aquest domini, permetre-hi la navegació o tornar enrere?

en: %1 is trying to access %2 but it is not on your approved domain whitelist. Would you like to continue to block the domain, allow loading data from the domain, or just ignore this request ?
ca: %1 està provant d'accedir a %2 però no és a la llista dels vostres dominis permesos. Voleu seguir blocant aquest domini, permetre-hi la descàrrega de dades o ignorar aquesta petició?

en: Allow domain
ca: Permet el domini

en: Authentication required.
ca: Cal autenticació.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
ca: El lloc web %1 requereix autenticació.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Confirm Navigation
ca: Confirma la navegació

en: Leave
ca: Abandona'l

en: Stay
ca: Roman

en: This connection is untrusted
ca: Aquesta connexió no és fiable

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted. Reason: %2
ca: Esteu intentant accedir a %1 de forma segura, però no es confia del certificat de seguretat d'aquest lloc web. Motiu: %2

en: Proceed anyway
ca: Continua de totes maneres

en: Select Color
ca: Selecciona el color

en: JavaScript Confirmation
ca: Confirmació del JavaScript

en: Open with
ca: Pestanyes obertes

en: File name: %1
ca: Nom del fitxer: %1

en: Close
ca: Tanca

en: Open link in browser
ca: Obre l'enllaç al navegador predeterminat

en: Open file in browser
ca: Obre l'enllaç al navegador predeterminat

en: Custom User Agents
ca: Agents d'usuari personalitzats

en: Delete
ca: Elimina

en: New User Agent
ca: Agent d'usuari nou

en: Edit User Agent
ca: Agent d'usuari nou

en: No custom user agents available
ca: No hi ha cap agent d'usuari personalitzat disponible

en: Domain blacklist/whitelist
ca: Dominis blocats/permesos

en: Add domain
ca: Afegeix domini

en: Enter the name of the domain, e.g. example.com (subdomains will be removed).
ca: Introduïu el nom de domini, p. ex.: exemple.cat (s'eliminaran els subdominis).

en: Not Set
ca: Sense configurar

en: Never allow access
ca: No permetis mai l'accés

en: Always allow access
ca: Permet sempre l'accés

en: No sites have been granted special permissions
ca: No s'ha donat cap permís especial a cap lloc web

en: Domain specific settings
ca: Paràmetres específics de domini

en: Enter the name of the domain, e.g. m.example.com
ca: Inseriu un nom de domini, p. ex: m.exemple.cat

en: allowed to launch other apps
ca: pot iniciar altres aplicacions

en: access your location
ca: pot conèixer la vostra ubicació

en: Ask each time
ca: Pregunta cada vegada

en: Allowed
ca: Permet

en: Denied
ca: Denegat

en: custom user agent
ca: agent d'usuari personalitzat

en: Zoom:
ca: Ampliació:

en: not set
ca: sense configurar

en: No domain specific settings available
ca: Cap paràmetre específic de domini disponible

en: Download failed
ca: Ha fallat la baixada

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Delete File
ca: Elimina

en: Remove from History
ca: Neteja l'historial

en: Copy Download Link
ca: Copia l'enllaç

en: Recent Downloads
ca: Baixades

en: No Recent Downloads
ca: Baixades

en: Cancelled
ca: Cancel·la

en: Completed
ca: Completat

en: Clear
ca: Neteja-ho

en: View All
ca: Mostra-ho tot

en: Downloads
ca: Baixades

en: Confirm selection
ca: Confirma la selecció

en: No downloads available
ca: No hi ha cap baixada disponible

en: this user agent name is already taken
ca: ja s'ha pres aquest nom d'agent d'usuari

en: Add the name for the user agent
ca: Afegeix un nom pel agent d'usuari nou

en: enter user agent string...
ca: inseriu la cadena d'agent d'usuari…

en: Certificate Error
ca: Error amb el certificat

en: Network Error
ca: Error de xarxa

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
ca: Sembla ser que teniu problemes per a veure: %1.

en: Back to safety
ca: Torna a la seguretat

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
ca: Verifiqueu els paràmetres de la xarxa i intenteu actualitzar la pàgina.

en: Refresh page
ca: Actualitza la pàgina

en: Permission Request
ca: Sol·licitud de permís

en: This page wants to know your device’s location.
ca: Aquesta pàgina vol saber la vostra ubicació.

en: Deny
ca: Denega

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
ca: La pàgina web a %1 requereix autenticació. La pàgina web diu «%2»

en: This site security certificate is not trusted.
ca: No es pot confiar en aquest certificat de seguretat del lloc.

en: Learn more
ca: Més informació

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
ca: Número de sèrie:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
ca: Subjecte:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
ca: Adreça del subjecte:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
ca: Emissor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
ca: Adreça de l'emissor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
ca: Vàlid des de:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
ca: Vàlid fins:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
ca: Empremta digital (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
ca: No hauríeu de continuar, especialment si mai heu vist aquest avís en aquest lloc abans.

en: Permission
ca: Permís

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
ca: Voleu permetre a aquest domini accedir a la càmera i el micròfon?

en: Allow this domain to access your camera?
ca: Voleu permetre a aquest domini accedir a la càmera?

en: Allow this domain to access your microphone?
ca: Voleu permetre aquest domini accedir al micròfon?

en: Yes
ca: Sí

en: JavaScript Prompt
ca: Indicador del JavaScript

en: Proxy authentication required.
ca: Es requereix autenticació del servidor intermediari.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
ca: El lloc web %1:%2 requereix autentificació.

en: Save page as HTML / PDF
ca: Desa la pàgina com a HTML o PDF

en: No save actions are available
ca: No hi ha cap acció per desar disponible

en: Save as HTML
ca: Desa com a HTML

en: Download
ca: Baixa

en: Save as PDF
ca: Desa com a PDF

en: Remove from List
ca: Elimina de la llista

en: Zoom
ca: Ampliació

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: fit
ca: ajusta

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Save
ca: Desa

en: Current Zoom
ca: Ampliació actual

en: domain
ca: domini

en: default
ca: per defecte

en: auto-fit
ca: ajustament automàtic

en: Save Zoom
ca: Desa l'ampliació

en: the current web app
ca: l'apli web actual

en: The current zoom level (%1%) can be saved in %2 either for the current domain or as the default zoom level.
ca: El nivell de zoom actual (%1%) es pot desar a %2 ja sigui per al domini actual o com a nivell de zoom predeterminat.

en: The current zoom level (%1%) can be saved in %2 for the current domain.
ca: L'ampliació actual (%1%) pot desar-se a %2 per al domini actual.

en: The current zoom level (%1%) can be saved in %2 as the default zoom level.
ca: L'ampliació actual (%1%) pot desar-se per a %2 com nivell d'ampliació predeterminada.

en: Save for domain
ca: Desa per al domini

en: Save as default
ca: Desa com a per defecte

en: find in page
ca: cerca a la pàgina

en: search or enter an address
ca: Cerqueu o escriviu una adreça

en: Paste and Go
ca: Enganxa i ves-hi

en: Bookmark Added
ca: S'ha afegit l'adreca d'interès

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
ca: Nom

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
ca: Desa-la a

en: All Bookmarks
ca: Totes les adreces d'interès

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Create new folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Blocked domain
ca: Domini blocat

en: Blocked navigation request to domain %1.
ca: S'ha blocat la petició de navegació al domini %1.

en: Whitelisted domain
ca: Domini permès

en: domain %1 is now whitelisted, it will be active on the next page reload.
ca: s'ha permès el domini %1 i serà actiu la propera vegada que actualitzeu la pàgina.

en: Done
ca: Fet

en: Reopen Tab
ca: Tanca la pestanya

en: New window
ca: Finestra nova

en: New private window
ca: Finestra privada nova

en: History
ca: Historial

en: Settings
ca: Configuració

en: View source
ca: Mostra el codi

en: Save / Print to PDF
ca: Desa o imprimeix com a PDF

en: Set Desktop mode
ca: Mode d'escriptori

en: the file is already in the downloads folder.
ca: el fitxer ja és a la carpeta de baixades.

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
ca: Trieu una aplicació per a obrir aquest fitxer, o afegiu-lo a la carpeta de baixades.

en: Choose an application
ca: Trieu una aplicació

en: %1 page | %1 pages
ca[0]: %1 pàgina
ca[1]: %1 pàgines

en: Last Visited
ca: Darreres visites

en: Yesterday
ca: Ahir

en: search history
ca: Historial de cerques

en: All History
ca: Tot l'historial

en: Today
ca: Avui

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Morph Web Browser
ca: %1 - Morph, navegador web

en: This is a private tab
ca: Esteu en una pestanya privada

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
ca: Les pàgines que visiteu en aquesta pestanya no apareixeran a l'historial de navegació.
    Les adreces d'interès que creeu es mantindran.

en: Less
ca: Menys

en: More
ca: Més

en: Top sites
ca: Llocs destacats

en: You haven't visited any site yet
ca: Encara no heu visitat cap pàgina web

en: The rendering process has been closed for this tab.
ca: S'ha tancat el procés de renderització per a aquesta pestanya.

en: Something went wrong while displaying %1.
ca: Quelcom ha fallat en mostrar %1.

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: This site has insecure content
ca: Aquest lloc conté contingut insegur

en: Identity Not Verified
ca: Identitat no verificada

en: The identity of this website has not been verified.
ca: La identitat d'aquest lloc web no ha estat verificada.

en: You are connected to %1 via HTTPS. The certificate is valid.
ca: Us heu connectat a %1 via https. El certificat és vàlid.

en: Default
ca: Per defecte

en: Search engine
ca: Motor de cerca

en: New Tab Page
ca: Pàgina de pestanya nova

en: Restore previous session at startup
ca: Recupera la sessió anterior a l'inici

en: not available because of startup in private mode
ca: no disponible perquè s'inicia amb el mode privat

en: Automatic fit to width
ca: Ajusta a l'amplada automàticament

en: Adjusts the width of the website to the window
ca: Ajusta l'amplada del lloc web a la finestra

en: Default Zoom
ca: Ampliació per defecte

en: Load Images
ca: Carrega imatges

en: Automatically load images on web pages
ca: Carrega automàticament les imatges a les pàgines web

en: Privacy & permissions
ca: Privadesa i permisos

en: Reset browser settings
ca: Restableix la configuració del navegador

en: Start in private mode
ca: Inicia en mode privat

en: Only allow browsing to whitelisted websites
ca: Permet la navegació només als webs permesos

en: Camera & microphone
ca: Càmera i micròfon

en: Clear browsing history
ca: Neteja l'historial de navegació

en: Clear browsing history?
ca: Voleu netejar l'historial de navegació?

en: Clear cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Clear cache?
ca: Voleu netejar la memòria cau?

en: Clear all cookies
ca: Neteja totes les galetes

en: Clear all Cookies?
ca: Voleu netejar totes les galetes?

en: Custom homepage
ca: Pàgina d'inici personalitzada

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Camera
ca: Càmera

en: Swipe Up To Exit Full Screen
ca: Llisqueu el dit per sortir de la pantalla completa

en: Press ESC To Exit Full Screen
ca: Premeu la tecla Esc per sortir de la pantalla completa

en: Tap to view
ca: Feu un toc per veure-ho

en: New tab
ca: Pestanya nova

en: Move to New Window
ca: Canvia a una finestra nova

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Remove
ca: Elimina

en: Plugins
ca: Connectors

en: DRM content
ca: Contingut DRM

en: Widevine package is not available for this architecture
ca: El paquest Widevine no està disponible per a aquesta arquitectura

en: Need to reload the app for changes to take effect.
ca: Cal reiniciar l'aplicació perquè els canvis tinguin efecte.

en: Close app now
ca: Tanca l'aplicació ara

note: TRANSLATORS: Later is in response to "Close the app now"
en: Later
ca: Més tard

en: Uninstall Widevine
ca: Desintal·la Widevine

en: Are you sure you want to uninstall the plugin?
ca: Segur que voleu desinstal·lar el connector?

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Uninstalling failed.
ca: Ha fallat la desinstal·lació.

en: Widevine install wizard
ca: Assistent d'instal·lació del Widevine

en: Continue
ca: Continua

en: Agree
ca: D'acord

en: Install Widevine
ca: Instal·la Widevine

en: Widevine is a plugin that lets you play DRM-protected content, such as music and movies from streaming services.
ca: Widevine és un connector que us permet reproduir contingut protegit per DRM, com ara música i pel·lícules de serveis de transmissió.

en: Widevine is not licensed for use with Morph Browser. The plugin will be extracted from a proprietary package. Proceed only if you accept this risk.
ca: Widevine no té llicència per usar-lo amb el navegador Morph. El connector s'ha d'extraure de un paquest propietari. Continueu sols si accepteu el risc.

en: Warning!
ca: Advertiment

en: Installing Widevine requires downloading about 150 MB of data. A stable Internet connection is required and the download may take some time.
ca: La instal·lació de Widevine requereix baixar aproximadament 150 MB de dades. Cal una connexió estable d'Internet i la descàrrega pot trigar una mica.

en: The file containing the Widevine plugin will be downloaded from %1.
ca: El fitxer que conté el connector Widevine es descarregarà de %1.

en: Download on any data connection (including mobile). Data charges may apply.
ca: Descarrega en qualsevol connexió de dades (incloent-hi dades mòbils). Pot ser que es produeixin càrrecs per l'ús de dades.

en: License agreement
ca: Acord de llicència

en: The download is complete. Please read the following license agreement carefully before installing Widevine.
ca: S'ha completat la descàrrega. Si us plau llegiu atentament l'acord següent de llicència abans d'instal·lar Widevine.

en: Widevine license
ca: Llicència de Widevine

en: Downloading
ca: S'està descarregant

en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Installation completed.
ca: Instal·lació completada.

en: Morph has to be restarted for the changes to take effect.
ca: S'ha de reiniciar Morph perquè els canvis tinguin efecte.

en: Next
ca: Següent

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
ca: No s'ha associat cap compte a aquesta apli web. Premeu el control de més aval per afegir-n'hi un.

en: Add account
ca: Afegeix un compte

en: Don't use an account
ca: No utilitzis un compte

en: Account error
ca: Error del compte

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
ca: No s'ha pogut obrir la finestra del compte. Només es pot crear un compte a la vegada, torneu-ho a intentar després d'haver tancat totes les altres finestres de comptes.

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
ca: L'aplicació <b>%1</b> requereix accés al compte de %2.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
ca: L'aplicació <b>%1</b> vol accedir al vostre compte de %2.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
ca: Trieu un compte, o ometeu aquest pas i trieu-lo més endavant.

en: Close the app
ca: Tanca l'aplicació

en: Skip
ca: Omet

en: Choose account
ca: Trieu el compte

en: Oops, something went wrong.
ca: S'ha produït un error.

en: WebappContainer Settings
ca: Paràmetres del WebappContainer

en: Reset webapp settings
ca: Restaura la configuració del navegador

en: domain %1 is now whitelisted, please reload the page.
ca: s'ha permès el domini %1. Actualitzeu la pàgina.
