mousai - en to kw translation catalogue (120 entries)

en: Identify songs in seconds
kw: Aswon kanow yn eylennow

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Shazam;Audio;Music;Song;Recognize;Identify;Recognition;
kw: Shazam;Son;Musik;Kan;Aswon;

en: Window width
kw: Lester fenester

en: Window height
kw: Ughelder fenester

en: Whether the window is maximized
kw: Mars an fenester yw kowlvoghhys

en: Audio source type to use in recording audio
kw: Eghen devedhyans son rag devnydh yn ow sonskrifa son

en: API token used by AudD recognition
kw: Tokyn API devnydhys gans aswon AudD

en: Legacy (Kept for migration)
kw: Anterrus (Gwithys rag divroans)

en: Discover songs you are aching to know with an easy-to-use interface.
kw: Trovya kanow ty ow mynnes aswon gans unn ynterfas es.

en: Mousai is a simple application that can recognize songs similar to Shazam. Just click the listen button, and then wait a few seconds. It will magically return the title and artist of that song!
kw: Mousai yw ynn app sempel rag aswon kanow haval dhe Shazam. Yn sempel klyckya an boton goslowes, ha gortos nebes eylennow. Y'n a wra dehweles yn pystri an titel hag awtour a'n kan na!

en: Note: This uses the API of audd.io, so it is necessary to log in to their site to get more trials.
kw: Noten: Ma devnydhya an API a audd.io, ytho a res omgelmi dhe aga gwiasva i rag kavos moy trials.

en: Why you will love Mousai?
kw: Prag ty kara Mousai?

en: 🎵 Identify songs within seconds or save for later when offline
kw: 🎵 Aswon kanow kyns penn eylyennow po sawya rag diwettha pan dhywarlinen

en: 🎙️ Recognize from desktop audio or your microphone
kw: 🎙️ Aswon dhyworth son desktop po dha korrgewsell

en: 🎸 Build a repertoire of recognized songs
kw: 🎸 Gul unn lyverva a kanow aswonys

en: 🎼 Quickly preview the song within the interface
kw: 🎼 Goslowes skon an kon a-berth an ynterfas

en: 🌐 Browse and listen the song from different providers
kw: 🌐 Peuri ha goslowes an kan dhyworth provioryon dyffrans

en: 📱 Easy-to-use user interface
kw: 📱Interfas es

en: _Preferences
kw: _Settyansow

en: _Keyboard Shortcuts
kw: _Kesunyansow Bysowek

en: _About Mousai
kw: _A-dro Mousai

en: Select _All
kw: Dewis _Oll

en: _Unselect All
kw: _Undewis Oll

en: Home
kw: Tre

en: Recognize Song
kw: Aswon Kan

en: Listen
kw: Goslowes

en: Main Menu
kw: Rol Chif

en: Select
kw: Dewis

en: Search Songs
kw: Hwilas Kanow

en: Cancel Selection
kw: Hedhi Dewis

en: Cancel
kw: Hedhi

en: Search songs
kw: Hwilas kanow

en: Start Recognizing Songs!
kw: Dalleth Ow Aswon Kanow!

en: Click the listen button to start
kw: Klyckya an boton goslowes rag dalleth

en: No Results
kw: Sewyansow Vyth

en: Lyrics
kw: Geryow

en: General
kw: Ollgemmyn

en: Audio Source
kw: Devedhyans Son

en: Device used for listening
kw: Devis devnydhya dhe goslowyans

en: You can get yourself an API token from <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Leaving this blank will give you a few trials per day
kw: Ty kavos dha honan unn tokyn API dhyworth <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Ow gwitha ma gwag kavos ty nebes trials dre dydh

en: API Token
kw: Tokyn API

en: Offline Mode Enabled
kw: Fordh Dhywarlinen Gallosegys

en: Show Offline Mode Recognition Results
kw: Diskwedhes Sewyansow Aswon Fordh Dhywarlinen

en: Cancel Listening
kw: Hedhi Goslowyans

en: Offline Mode
kw: Fordh Dhywarlinen

[ctx: shortcut window]
en: General
kw: Ollgemmyn

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
kw: Ygeri Rol Chif

[ctx: shortcut window]
en: Search
kw: Hwilas

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
kw: Diskwedhes Settyansow

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
kw: Diskwedhes Kesunyansow Bysowek

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
kw: Degea Fenester

[ctx: shortcut window]
en: Quit
kw: Kwytya

[ctx: shortcut window]
en: Controls
kw: Kontrolys

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Listen
kw: Dewis Goslowes

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Playback
kw: Dewis Senyans

en: Show Song Information
kw: Diskwedhes Kedhlow Kan

en: Stop
kw: Astel

en: Remove From History
kw: Remova Dhyworth Istori

en: Copy
kw: Kopia

en: Information
kw: Kedhlow

en: Last Heard
kw: Klewys Diwettha

en: Album
kw: Kuntilow

en: Release Date
kw: Dedhyas Dyllans

en: New
kw: Nowydh

en: Translate
kw: Treylya

en: Critical Database Error
kw: Error Kritikel Sel Dherivadow

en: Sorry, a critical database error has occurred. This is likely caused by a tampered or corrupted database. You can try clearing application data. However, this is not recommended and will delete all your songs and saved recordings.
    
    To report this issue, please launch Mousai in the terminal to include the logs and submit the bug report to the <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">issue page</a>
kw: Drog yw genev, unn error kritikel sel dherivadow happys. Ma yw kawsys gwirhaval gans unn sel dherivadow vandalisys po legrys. Ty gallos assaya ow dilea data app. Byttegyns, ma na komendys hag a wra dilea oll dha kanow ha sonskrifow sawys.
    
    Rag derivas an kudyn ma, mar pleg lonya Mousai y'n termynal rag komprehendya an kovadhow ha danvon an derivas kudyn dhe'n <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">folen kudynnow</a>

en: Quit
kw: Kwytya

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: today at %R
kw: hedhyw dhe %R

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: yesterday at %R
kw: de dhe %R

en: Microphone
kw: Korrgewsell

en: Desktop Audio
kw: Son Desktop

en: No Matches Found
kw: Parow Kavosys Vyth

en: Cannot Create Fingerprint From Audio
kw: Y Fyllis dhe Gul gans Son

en: Invalid Token Given
kw: Tokyn Anewn Resys

en: Token Limit Reached
kw: Finweth Tokyn Hedhys

en: Cannot Connect to the Server
kw: Y Fyllis dhe Junya dhe'n Servell

en: Received Other Permanent Error
kw: Recevys Error Aral Fast

en: Apple Music
kw: Apple Musik

en: Browse on Apple Music
kw: Peuri war Apple Musik

en: Browse on AudD
kw: Peuri war AudD

en: Listen on Spotify
kw: Goslowes war Spotify

en: Search on YouTube
kw: Hwilas war YouTube

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Failed to launch {key}
kw: Y fyllis dhe lonchya {key}

en: Copied to clipboard
kw: Kopys war astel glypp

en: Failed to remove selected songs
kw: Y fyllis dhe remova kanow dewisys

en: Failed to remove song
kw: Y fyllis dhe remova kan

en: Failed to show recognizer results
kw: Y fyllis dhe diskwedhes sewyansow aswoner

en: _Undo
kw: _Digelmi

en: Failed to undo
kw: Y fyllis dhe digelmi

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Removed {n_removed} song | Removed {n_removed} songs
kw[0]: Removys {n_removed} kanow
kw[1]: Removys {n_removed} kan
kw[2]: Removys {n_removed} kanow
kw[3]: Removys {n_removed} kanow
kw[4]: Removys {n_removed} kanow
kw[5]: Removys {n_removed} kanow

en: Select items
kw: Dewis taklow

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Selected {selection_size} song | Selected {selection_size} songs
kw[0]: Dewisys {selection_size} kanow
kw[1]: Dewisys {selection_size} kan
kw[2]: Dewisys {selection_size} kanow
kw[3]: Dewisys {selection_size} kanow
kw[4]: Dewisys {selection_size} kanow
kw[5]: Dewisys {selection_size} kanow

en: Copy Song | Copy Songs
kw[0]: Kopia Kanow
kw[1]: Kopia Kan
kw[2]: Kopia Kanow
kw[3]: Kopia Kanow
kw[4]: Kopia Kanow
kw[5]: Kopia Kanow

en: Remove Song From History | Remove Songs From History
kw[0]: Remova Kanow Dhyworth Istori
kw[1]: Remova Kan Dhyworth Istori
kw[2]: Remova Kanow Dhyworth Istori
kw[3]: Remova Kanow Dhyworth Istori
kw[4]: Remova Kanow Dhyworth Istori
kw[5]: Remova Kanow Dhyworth Istori

en: Failed to insert song to history
kw: Y fyllis dhe ynworra kan dhe istori

en: Please open an issue on GitHub and provide the necessary information
kw: Mar pleg, ygeri unn kudyn war GitHub ha provia an kedhlow res

en: No, Thanks
kw: Na, Meur Ras

en: Open an Issue
kw: Ygeri unn Kudyn

en: Try moving closer to the source or using a different excerpt of the song
kw: Assaya ow gwaya yn-nes dhe'n devedhyans po ow devnydhya unn devyn ken a'n kan

en: Try Again
kw: Assaya Arta

en: Recording Saved
kw: Sonskrif Sawys

en: The result will be available when you're back online
kw: An sewyans a wra kavadow pan os tre warlinen

en: Ok, Got It
kw: Da lowr, My Onderstondya

en: The result will be available when your token limit is reset. Wait until the limit is reset or open preferences and try setting a different token
kw: An sewyans a wra kavadow pan dha finweth tokyn yw dasgorra. Gortos bys dhe'n finweth yw dasgorra po ygeri settyansow hag assaya ow gorra unn tokyn ken

en: I'll Wait
kw: My a wra Gortos

en: The result will be available when your token is replaced with a valid one. Open preferences and try setting a different token
kw: An sewyans a wra kavadow pan dha tokyn yw asleys gans unn tokyn ewn. Ygeri settyansow hag assaya ow gorra unn tokyn ken

en: Later
kw: Diwettha

en: Open Preferences
kw: Ygeri Settyansow

en: An error occurred in the player
kw: Unn error happys y'n gwarier

en: Play
kw: Gwari

en: Pause
kw: Powes

en: Recognized Song | Recognized Songs
kw[0]: Kanow Aswonys
kw[1]: Kan Aswonys
kw[2]: Kanow Aswonys
kw[3]: Kanow Aswonys
kw[4]: Kanow Aswonys
kw[5]: Kanow Aswonys

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_songs} New Song | Recognized {n_songs} New Songs
kw[0]: Aswonys {n_songs} Kanow Nowydh
kw[1]: Aswonys {n_songs} Kan Nowydh
kw[2]: Aswonys {n_songs} Kanow Nowydh
kw[3]: Aswonys {n_songs} Kanow Nowydh
kw[4]: Aswonys {n_songs} Kanow Nowydh
kw[5]: Aswonys {n_songs} Kanow Nowydh

en: This song was recognized from your saved recording | These songs were recognized from your saved recordings
kw[0]: An kanow ma yw aswonys dhyworth dha sonskrifow sawys
kw[1]: An kan ma yw aswonys dhyworth dha sonskrif sawys
kw[2]: An kanow ma yw aswonys dhyworth dha sonskrifow sawys
kw[3]: An kanow ma yw aswonys dhyworth dha sonskrifow sawys
kw[4]: An kanow ma yw aswonys dhyworth dha sonskrifow sawys
kw[5]: An kanow ma yw aswonys dhyworth dha sonskrifow sawys

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_successful} Out Of {total_minus_failed}
kw: Aswonys {n_successful} Yn-mes A {total_minus_failed}

en: Listening…
kw: Ow gowlowes…

en: Recognizing…
kw: Ow aswon…

en: Unknown
kw: Ankoth

en: Unselect
kw: Disdewis
