mousai - en to be translation catalogue (116 entries)

en: Identify songs in seconds
be: Вызначце песні за секунды

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Shazam;Audio;Music;Song;Recognize;Identify;Recognition;
be: Shazam;Audio;Music;Song;Recognize;Identify;Recognition;музыка;песня;распазнаць;ідэнтыфікаваць;

en: Window width
be: Шырыня акна

en: Window height
be: Вышыня акна

en: Whether the window is maximized
be: Ці разгорнута акно

en: API token used by AudD recognition
be: Токен API, які выкарыстоўваецца для распазнання AudD

en: Legacy (Kept for migration)
be: Састарэла (захавана для міграцыі)

en: Discover songs you are aching to know with an easy-to-use interface.
be: Адкрыйце для сябе песні, якія вам вельмі хочацца ведаць, з дапамогай простага ў выкарыстанні інтэрфейсу.

en: Mousai is a simple application that can recognize songs similar to Shazam. Just click the listen button, and then wait a few seconds. It will magically return the title and artist of that song!
be: Mousai - гэта простая праграма, якая можа распазнаваць песні як Shazam. Проста націсніце кнопку праслухоўвання і пачакайце некалькі секунд. Гэта магічным чынам верне назву і выканаўцу гэтай песні!

en: Note: This uses the API of audd.io, so it is necessary to log in to their site to get more trials.
be: Заўвага: тут выкарыстоўваецца API audd.io, таму неабходна ўвайсці на іх сайт, каб атрымаць больш пробнага часу.

en: Why you will love Mousai?
be: Чаму вам спадабаецца Mousai?

en: 🎵 Identify songs within seconds or save for later when offline
be: 🎵 Вызначце песні за некалькі секунд або захавайце іх на потым у пазасеткавым рэжыме

en: 🎙️ Recognize from desktop audio or your microphone
be: 🎙️ Распазнаванне гуку з вашага камп'ютара або мікрафона

en: 🎸 Build a repertoire of recognized songs
be: 🎸 Стварайце рэпертуар з распазнаных песень

en: 🎼 Quickly preview the song within the interface
be: 🎼 Хуткі прагляд песні ў інтэрфейсе

en: 🌐 Browse and listen the song from different providers
be: 🌐 Праглядайце і слухайце песні ад розных пастаўшчыкоў

en: 📱 Easy-to-use user interface
be: 📱 Лёгкі ў выкарыстанні інтэрфейс

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _About Mousai
be: _Пра Mousai

en: Select _All
be: Выбраць_усё

en: Home
be: Галоўная

en: Recognize Song
be: Распазнаць песню

en: Listen
be: Слухаць

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Select
be: Выбраць

en: Search Songs
be: Пошук песень

en: Cancel Selection
be: Скасаваць выбар

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Search songs
be: Пошук песень

en: Start Recognizing Songs!
be: Пачніце распазнаванне песень!

en: Click the listen button to start
be: Націсніце кнопку слухаць, каб пачаць

en: No Results
be: Няма вынікаў

en: Lyrics
be: Лірыка

en: General
be: Агульнае

en: Audio Source
be: Крыніца гуку

en: Device used for listening
be: Прылада для праслухоўвання

en: You can get yourself an API token from <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Leaving this blank will give you a few trials per day
be: Вы можаце атрымаць сабе токен API на <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Калі пакінуць гэтае поле пустым, вы атрымаеце некалькі пробаў у дзень

en: API Token
be: API-токен

en: Offline Mode Enabled
be: Уключаны пазасеткавы рэжым

en: Show Offline Mode Recognition Results
be: Паказаць вынікі распазнання ў пазасеткавым рэжыме

en: Cancel Listening
be: Скасаваць праслухоўванне

en: Offline Mode
be: Пазасеткавы рэжым

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульнае

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
be: Адкрыць галоўнае меню

[ctx: shortcut window]
en: Search
be: Пошук

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
be: Паказаць налады

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
be: Паказаць спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Quit
be: Выйсці

[ctx: shortcut window]
en: Controls
be: Кіраванне

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Listen
be: Пераключыць праслухоўванне

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Playback
be: Пераключыць прайграванне

en: Show Song Information
be: Паказаць інфармацыю аб песні

en: Stop
be: Спыніць

en: Remove From History
be: Выдаліць з гісторыі

en: Copy
be: Капіяваць

en: Information
be: Інфармацыя

en: Last Heard
be: Апошняе праслухоўванне

en: Album
be: Альбом

en: Release Date
be: Дата выпуску

en: New
be: Новае

en: Translate
be: Перакласці

en: Critical Database Error
be: Крытычная памылка базы даных

en: Sorry, a critical database error has occurred. This is likely caused by a tampered or corrupted database. You can try clearing application data. However, this is not recommended and will delete all your songs and saved recordings.
    
    To report this issue, please launch Mousai in the terminal to include the logs and submit the bug report to the <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">issue page</a>
be: На жаль, адбылася крытычная памылка базы даных.Верагодна гэта выклікана ўмяшаннем у базу даных або яе пашкоджаннем. Вы можаце паспрабаваць ачысціць даныя праграмы. Аднак гэтага рабіць не рэкамендуецца, бо можа прывесці да выдалення ўсіх вашых песень і захаваных запісаў.
    
    Каб паведаміць аб гэтай праблеме, запусціце Mousai у тэрмінале, каб уключыць журнал і дашліце справаздачу пра памылку на <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">старонцы issue</a>

en: Quit
be: Выйсці

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: today at %R
be: сёння ў %R

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: yesterday at %R
be: учора ў %R

en: Microphone
be: Мікрафон

en: Desktop Audio
be: Гук з камп'ютара

en: No Matches Found
be: Супадзенні не знойдзены

en: Cannot Create Fingerprint From Audio
be: Не ўдалося стварыць лічбавы адбітак аўдыё

en: Invalid Token Given
be: Выдадзены несапраўдны токен

en: Token Limit Reached
be: Дасягнуты ліміт токенаў

en: Cannot Connect to the Server
be: Не атрымалася злучыцца з серверам

en: Received Other Permanent Error
be: Атрымана іншая пастаянная памылка

en: Browse on Apple Music
be: Пошук у Apple Music

en: Browse on AudD
be: Пошук у AudD

en: Listen on Spotify
be: Слухаць на Spotify

en: Search on YouTube
be: Пошук у YouTube

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Failed to launch {key}
be: Не атрымалася запусціць {key}

en: Copied to clipboard
be: Скапіявана ў буфер абмену

en: Failed to remove selected songs
be: Не ўдалося выдаліць выбраныя песні

en: Failed to remove song
be: Не ўдалося выдаліць песню

en: Failed to show recognizer results
be: Не ўдалося паказаць вынікі распазнавання

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: Failed to undo
be: Не ўдалося адрабіць

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Removed {n_removed} song | Removed {n_removed} songs
be[0]: Выдалена {n_removed} песня
be[1]: Выдалена {n_removed} песні
be[2]: Выдалена {n_removed} песень

en: Select items
be: Абярыце элементы

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Selected {selection_size} song | Selected {selection_size} songs
be[0]: Выбрана {selection_size} песня
be[1]: Выбрана {selection_size} песні
be[2]: Выбрана {selection_size} песень

en: Copy Song | Copy Songs
be[0]: Капіяваць песню
be[1]: Капіяваць песні
be[2]: Капіяваць песняў

en: Remove Song From History | Remove Songs From History
be[0]: Выдаліць песню з гісторыі
be[1]: Выдаліць песні з гісторыі
be[2]: Выдаліць песні з гісторыі

en: Failed to insert song to history
be: Не ўдалося дадаць песню ў гісторыю

en: Please open an issue on GitHub and provide the necessary information
be: Калі ласка, напішыце аб праблеме на GitHub і падайце неабходную інфармацыю

en: No, Thanks
be: Не, дзякуй

en: Open an Issue
be: Паведаміць аб праблеме

en: Try moving closer to the source or using a different excerpt of the song
be: Паспрабуйце наблізіцца да крыніцы гуку або выкарыстаць іншы ўрывак песні

en: Try Again
be: Паспрабуйце зноў

en: Recording Saved
be: Запіс захаваны

en: The result will be available when you're back online
be: Вынік будзе даступны, калі вы зноў будзеце анлайн

en: Ok, Got It
be: Добра, усё зразумела

en: The result will be available when your token limit is reset. Wait until the limit is reset or open preferences and try setting a different token
be: Вынік будзе даступны, калі ваш ліміт токенаў будзе скінуты. Пачакайце, пакуль ліміт будзе скінуты, або адкрыйце налады і паспрабуйце дадць іншы токен

en: I'll Wait
be: Я пачакаю

en: The result will be available when your token is replaced with a valid one. Open preferences and try setting a different token
be: Вынік будзе даступны, калі ваш токен будзе заменены на сапраўдны. Адкрыйце налады і паспрабуйце дадаць іншы токен

en: Later
be: Пазней

en: Open Preferences
be: Адкрыць налады

en: An error occurred in the player
be: У плэеры адбылася памылка

en: Play
be: Прайграць

en: Pause
be: Паўза

en: Recognized Song | Recognized Songs
be[0]: Распазнаная песня
be[1]: Распазнаныя песні
be[2]: Распазнаныя песні

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_songs} New Song | Recognized {n_songs} New Songs
be[0]: Распазнаная {n_songs} новая песня
be[1]: Распазнана {n_songs} новыя песні
be[2]: Распазнана {n_songs} новых песень

en: This song was recognized from your saved recording | These songs were recognized from your saved recordings
be[0]: Гэтая песня была распазнана па вашым захаваным запісе
be[1]: Гэтыя песні былі распазнаны па вашых захаваных запісах
be[2]: Гэтыя песні былі распазнаны па вашых захаваных запісах

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_successful} Out Of {total_minus_failed}
be: Распазнана {n_successful} з {total_minus_failed}

en: Listening…
be: Праслухоўванне…

en: Recognizing…
be: Распазнаванне…

en: Unknown
be: Невядома

en: Unselect
be: Адмяніць выбар
