mousai - en to sk translation catalogue (118 entries)

en: Identify songs in seconds
sk: Rozpoznajte skladby v priebehu sekúnd

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Shazam;Audio;Music;Song;Recognize;Identify;Recognition;
sk: Shazam;Audio;Hudba;Skladba;Rozpoznať;Identifikovať;Rozpoznávanie;

en: Window width
sk: Šírka okna

en: Window height
sk: Výška okna

en: Whether the window is maximized
sk: Či je okno maximalizované

en: Audio source type to use in recording audio
sk: Typ zdroja na nahrávanie zvuku

en: API token used by AudD recognition
sk: Token API používaný rozpoznávaním AudD

en: Legacy (Kept for migration)
sk: Pôvodné (ponechané pre migráciu)

en: Discover songs you are aching to know with an easy-to-use interface.
sk: Objavte skladby, ktoré sa vám páčia, vďaka jednoducho použiteľnému rozhraniu.

en: Mousai is a simple application that can recognize songs similar to Shazam. Just click the listen button, and then wait a few seconds. It will magically return the title and artist of that song!
sk: Mousai je jednoduchá aplikácia, ktorá dokáže rozpoznávať skladby podobne ako Shazam. Stačí kliknúť na tlačidlo Počúvať a počkať pár sekúnd. Následne ti zobrazí názov a interpreta danej skladby!

en: Note: This uses the API of audd.io, so it is necessary to log in to their site to get more trials.
sk: Poznámka: Aplikácia používa API audd.io, takže je potrebné prihlásiť sa na ich web, aby ste získali vyšší počet použití.

en: Why you will love Mousai?
sk: Prečo si Mousai zamilujete?

en: 🎵 Identify songs within seconds or save for later when offline
sk: 🎵 Identifikácia skladieb v priebehu sekúnd alebo uloženie na neskôr, keď ste offline

en: 🎙️ Recognize from desktop audio or your microphone
sk: 🎙️ Rozpoznávanie zvuku z plochy alebo z vášho mikrofónu

en: 🎸 Build a repertoire of recognized songs
sk: 🎸 Vytvorte si knižnicu rozpoznaných skladieb

en: 🎼 Quickly preview the song within the interface
sk: 🎼 Jednoduchý náhľad skladby vo vnútri rozhrania

en: 🌐 Browse and listen the song from different providers
sk: 🌐 Prehliadajte a počúvajte skladbu z rôznych zdrojov

en: 📱 Easy-to-use user interface
sk: 📱 Jednoduché rozhranie

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _About Mousai
sk: _O aplikácii Mousai

en: Select _All
sk: _Vybrať všetko

en: _Unselect All
sk: _Zrušiť výber

en: Home
sk: Domov

en: Recognize Song
sk: Rozpoznať skladbu

en: Listen
sk: Počúvať

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Select
sk: Vybrať

en: Search Songs
sk: Hľadať skladby

en: Cancel Selection
sk: Zrušiť výber

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Search songs
sk: Hľadať skladby

en: Start Recognizing Songs!
sk: Začnite rozpoznávať skladby!

en: Click the listen button to start
sk: Začnite kliknutím na tlačidlo Počúvať

en: No Results
sk: Žiadne výsledky

en: Lyrics
sk: Text skladby

en: General
sk: Všeobecné

en: Audio Source
sk: Zdroj zvuku

en: Device used for listening
sk: Zariadenie používané na počúvanie

en: You can get yourself an API token from <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Leaving this blank will give you a few trials per day
sk: Token API môžete získať na stránke <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Ak toto pole necháte prázdne, získate niekoľko pokusov denne

en: API Token
sk: Token API

en: Offline Mode Enabled
sk: Režim offline zapnutý

en: Show Offline Mode Recognition Results
sk: Zobraziť výsledky rozpoznávania z režimu offline

en: Cancel Listening
sk: Zrušiť počúvanie

en: Offline Mode
sk: Režim offline

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
sk: Otvoriť hlavné menu

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadať

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
sk: Zobraziť predvoľby

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sk: Zobraziť skratky

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sk: Zavrieť okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončiť

[ctx: shortcut window]
en: Controls
sk: Ovládanie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Listen
sk: Počúvať / zrušiť počúvanie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Playback
sk: Prehrať / zrušiť prehrávanie

en: Show Song Information
sk: Zobraziť informácie o skladbe

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Remove From History
sk: Odstrániť z histórie

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Information
sk: Informácie

en: Last Heard
sk: Naposledy počúvané

en: Release Date
sk: Dátum vydania

en: New
sk: Nový

en: Translate
sk: Prekladať

en: Critical Database Error
sk: Kritická chyba databázy

en: Sorry, a critical database error has occurred. This is likely caused by a tampered or corrupted database. You can try clearing application data. However, this is not recommended and will delete all your songs and saved recordings.
    
    To report this issue, please launch Mousai in the terminal to include the logs and submit the bug report to the <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">issue page</a>
sk: Ospravedlňujeme sa, vyskytla sa kritická chyba databázy. Pravdepodobnou príčinou je narušená alebo poškodená databáza. Môžete skúsiť vymazať údaje aplikácie. Toto sa však neodporúča, pretože dôjde k odstráneniu všetkých skladieb a uložených nahrávok.
    
    Ak chcete tento problém nahlásiť, spustite Mousai v termináli, aby sa zahrnuli protokoly, a odošlite hlásenie o chybe na <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">stránku problémov</a>

en: Quit
sk: Ukončiť

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: today at %R
sk: dnes v %R

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: yesterday at %R
sk: včera v %R

en: Microphone
sk: Mikrofón

en: Desktop Audio
sk: Zvuk z plochy

en: No Matches Found
sk: Nenašli sa žiadne zhody

en: Cannot Create Fingerprint From Audio
sk: Nepodarilo sa vytvoriť odtlačok zo zvuku

en: Invalid Token Given
sk: Zadaný neplatný token

en: Token Limit Reached
sk: Bol dosiahnutý limit tokenu

en: Cannot Connect to the Server
sk: Nepodarilo sa spojiť so serverom

en: Received Other Permanent Error
sk: Prijatá iná trvalá chyba

en: Browse on Apple Music
sk: Prehliadať v Apple Music

en: Browse on AudD
sk: Prehliadať na AudD

en: Listen on Spotify
sk: Počúvať na Spotify

en: Search on YouTube
sk: Vyhľadať na YouTube

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Failed to launch {key}
sk: Nepodarilo sa spustiť {key}

en: Copied to clipboard
sk: Skopírované do schránky

en: Failed to remove selected songs
sk: Nepodarilo sa odstrániť vybrané skladby

en: Failed to remove song
sk: Nepodarilo sa odstrániť skladbu

en: Failed to show recognizer results
sk: Nepodarilo sa zobraziť výsledky rozpoznania

en: _Undo
sk: _Späť

en: Failed to undo
sk: Nepodarilo sa vrátiť akciu

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Removed {n_removed} song | Removed {n_removed} songs
sk[0]: Odstránená {n_removed} skladba
sk[1]: Odstránené {n_removed} skladby
sk[2]: Odstránených {n_removed} skladieb

en: Select items
sk: Vybrať položky

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Selected {selection_size} song | Selected {selection_size} songs
sk[0]: Vybraná {selection_size} skladba
sk[1]: Vybrané {selection_size} skladby
sk[2]: Vybraných {selection_size} skladieb

en: Copy Song | Copy Songs
sk[0]: Kopírovať skladbu
sk[1]: Kopírovať skladby
sk[2]: Kopírovať skladby

en: Remove Song From History | Remove Songs From History
sk[0]: Odstrániť skladbu z histórie
sk[1]: Odstrániť skladby z histórie
sk[2]: Odstrániť skladby z histórie

en: Failed to insert song to history
sk: Nepodarilo sa vložiť skladbu do histórie

en: Please open an issue on GitHub and provide the necessary information
sk: Prosím, otvorte si problém na GitHube a poskytnite všetky potrebné informácie

en: No, Thanks
sk: Nie, vďaka

en: Open an Issue
sk: Otvoriť problém

en: Try moving closer to the source or using a different excerpt of the song
sk: Skúste ísť bližšie k zdroju alebo použiť iný úryvok skladby

en: Try Again
sk: Skúsiť znova

en: Recording Saved
sk: Nahrávka uložená

en: The result will be available when you're back online
sk: Výsledok bude dostupný, keď budete znova online

en: Ok, Got It
sk: Ok, Viem

en: The result will be available when your token limit is reset. Wait until the limit is reset or open preferences and try setting a different token
sk: Výsledok bude dostupný, keď sa obnoví limit vášho tokenu. Počkajte, kým sa limit obnoví, alebo skúste v predvoľbách nastaviť iný token

en: I'll Wait
sk: Počkám

en: The result will be available when your token is replaced with a valid one. Open preferences and try setting a different token
sk: Výsledok bude dostupný, keď bude váš token nahradený platným. Otvorte predvoľby a skúste nastaviť iný token

en: Later
sk: Neskôr

en: Open Preferences
sk: Otvoriť predvoľby

en: An error occurred in the player
sk: V prehrávači sa vyskytla chyba

en: Play
sk: Prehrať

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Recognized Song | Recognized Songs
sk[0]: Skladba rozpoznaná
sk[1]: Rozpoznané skladby
sk[2]: Rozpoznané skladby

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_songs} New Song | Recognized {n_songs} New Songs
sk[0]: Rozpoznaná {n_songs} nová skladba
sk[1]: Rozpoznané {n_songs} nové skladby
sk[2]: Rozpoznaných {n_songs} nových skladieb

en: This song was recognized from your saved recording | These songs were recognized from your saved recordings
sk[0]: Táto skladba bola rozpoznaná z vašej uloženej nahrávky
sk[1]: Tieto skladby boli rozpoznané z vašich uložených nahrávok
sk[2]: Tieto skladby boli rozpoznané z vašich uložených nahrávok

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_successful} Out Of {total_minus_failed}
sk: Rozpoznaných {n_successful} z {total_minus_failed}

en: Listening…
sk: Počúvam…

en: Recognizing…
sk: Rozpoznávam…

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unselect
sk: Zrušiť výber
