mousai - en to ga translation catalogue (120 entries)

en: Identify songs in seconds
ga: Amhráin a aithint i soicindí

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Shazam;Audio;Music;Song;Recognize;Identify;Recognition;
ga: Shazam;Fuaim;Ceol;Amhrán;Aithin;Aithnigh;Aithint;

en: Window width
ga: Leithead na fuinneoige

en: Window height
ga: Airde fuinneoige

en: Whether the window is maximized
ga: Cibé an bhfuil an fhuinneog uasmhéadú

en: Audio source type to use in recording audio
ga: Cineál foinse fuaime le húsáid chun an fhuaim a thaifeadadh

en: API token used by AudD recognition
ga: Comhartha API a úsáideann aitheantas AudD

en: Legacy (Kept for migration)
ga: Oidhreacht (Coimeádta le haghaidh imirce)

en: Discover songs you are aching to know with an easy-to-use interface.
ga: Faigh amach amhráin a bhfuil tú ag iarraidh a bheith ar an eolas le comhéadan atá éasca le húsáid.

en: Mousai is a simple application that can recognize songs similar to Shazam. Just click the listen button, and then wait a few seconds. It will magically return the title and artist of that song!
ga: Feidhmchlár simplí é Mousai ar féidir amhráin cosúil le Shazam a aithint. Cliceáil ar an gcnaipe éisteacht, agus ansin fan cúpla soicind. Tabharfaidh sé ar ais go draíochta teideal agus ealaíontóir an amhráin sin!

en: Note: This uses the API of audd.io, so it is necessary to log in to their site to get more trials.
ga: Nóta: Úsáideann sé seo an API de audd.io, mar sin ní mór logáil isteach ar a suíomh chun níos mó trialacha a fháil.

en: Why you will love Mousai?
ga: Cén fáth a mbeidh grá agat do Mousai?

en: 🎵 Identify songs within seconds or save for later when offline
ga: 🎵 Sainaithin amhráin laistigh de soicind nó sábháil le haghaidh níos déanaí agus tú as líne

en: 🎙️ Recognize from desktop audio or your microphone
ga: 🎙️ Aithnigh ó fhuaim deisce nó ó do mhicreafón

en: 🎸 Build a repertoire of recognized songs
ga: 🎸 Tóg stór amhrán aitheanta

en: 🎼 Quickly preview the song within the interface
ga: 🎼 Réamhamharc go tapa ar an amhrán laistigh den chomhéadan

en: 🌐 Browse and listen the song from different providers
ga: 🌐 Brabhsáil agus éist leis an amhrán ó sholáthraithe éagsúla

en: 📱 Easy-to-use user interface
ga: 📱 Comhéadan úsáideora atá éasca le húsáid

en: _Preferences
ga: _Roghanna

en: _Keyboard Shortcuts
ga: _Aicearraí méarchláir

en: _About Mousai
ga: _ Maidir le Mousai

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Gach

en: _Unselect All
ga: _Díroghnaigh Uile

en: Home
ga: Baile

en: Recognize Song
ga: Amhrán a aithint

en: Listen
ga: Éist

en: Main Menu
ga: Príomh-Roghchlár

en: Select
ga: Roghnaigh

en: Search Songs
ga: Amhráin cuardaigh

en: Cancel Selection
ga: Cealaigh Roghnú

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Search songs
ga: Amhráin cuardaigh

en: Start Recognizing Songs!
ga: Tosaigh ag Aithint Amhráin!

en: Click the listen button to start
ga: Cliceáil ar an gcnaipe éisteacht le tosú

en: No Results
ga: Uimh Torthaí

en: Lyrics
ga: Liricí

en: General
ga: Ginearálta

en: Audio Source
ga: Foinse Fuaime

en: Device used for listening
ga: Gléas a úsáidtear le haghaidh éisteachta

en: You can get yourself an API token from <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Leaving this blank will give you a few trials per day
ga: Is féidir leat comhartha API a fháil duit féin ó <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Má fhágtar an bán seo gheobhaidh tú cúpla triail in aghaidh an lae

en: API Token
ga: Comhartha API

en: Offline Mode Enabled
ga: Mód As Líne Cumasaithe

en: Show Offline Mode Recognition Results
ga: Taispeáin Torthaí Aitheanta Mód As Líne

en: Cancel Listening
ga: Cealaigh Éisteacht

en: Offline Mode
ga: Mód As Líne

[ctx: shortcut window]
en: General
ga: Ginearálta

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
ga: Oscail Príomh-Roghchlár

[ctx: shortcut window]
en: Search
ga: Cuardach

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
ga: Taispeáin Roghanna

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ga: Taispeáin Aicearraí

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ga: Scoir

[ctx: shortcut window]
en: Controls
ga: Rialuithe

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Listen
ga: Scoránaigh Éist

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Playback
ga: Scoránaigh Athsheinm

en: Show Song Information
ga: Taispeáin Eolas Amhrán

en: Stop
ga: Stad

en: Remove From History
ga: Bain Ó Stair

en: Copy
ga: Cóip

en: Information
ga: Eolas

en: Last Heard
ga: Cloistear go deireanach

en: Album
ga: Albam

en: Release Date
ga: Dáta Eisiúna

en: New
ga: Nua

en: Donate (Buy Me a Coffee)
ga: Deonaigh (Ceannaigh caife dom)

en: Translate
ga: Aistrigh

en: Critical Database Error
ga: Earráid Chriticiúil Bunachar Sonraí

en: Sorry, a critical database error has occurred. This is likely caused by a tampered or corrupted database. You can try clearing application data. However, this is not recommended and will delete all your songs and saved recordings.
    
    To report this issue, please launch Mousai in the terminal to include the logs and submit the bug report to the <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">issue page</a>
ga: Ár leithscéal, tharla earráid chriticiúil sa bhunachar sonraí. Is dócha gur bunachar sonraí truaillithe nó curtha isteach ba chúis leis seo. Is féidir leat triail a bhaint as sonraí feidhmchláir a ghlanadh. Mar sin féin, ní mholtar é seo agus scriosfaidh sé do chuid amhrán agus taifeadtaí sábháilte go léir.
    
    Chun an tsaincheist seo a thuairisciú, seol Mousai sa teirminéal chun na logaí a chur san áireamh agus cuir an tuairisc fabht chuig an <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">leathanach eisiúna</a>

en: Quit
ga: Scoir

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: today at %R
ga: inniu ag %R

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: yesterday at %R
ga: inné ag %R

en: Microphone
ga: Micreafón

en: Desktop Audio
ga: Fuaime Deasc

en: No Matches Found
ga: Níor aimsíodh aon mheaitseáil

en: Cannot Create Fingerprint From Audio
ga: Ní Féidir Méarlorg a Chruthú ó Fhuaim Amach

en: Invalid Token Given
ga: Comhartha Neamhbhailí tugtha

en: Token Limit Reached
ga: Baineadh Teorainn Chomhartha amach

en: Cannot Connect to the Server
ga: Ní féidir Ceangal leis an bhFreastalaí

en: Received Other Permanent Error
ga: Fuarthas Earráid Bhuan Eile

en: Apple Music
ga: Ceol Apple

en: Browse on Apple Music
ga: Brabhsáil ar Apple Music

en: Browse on AudD
ga: Brabhsáil ar AudD

en: Listen on Spotify
ga: Éist ar Spotify

en: Search on YouTube
ga: Cuardaigh ar YouTube

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Failed to launch {key}
ga: Theip ar sheoladh {key}

en: Copied to clipboard
ga: Cóipeáladh chuig an ngearrthaisce

en: Failed to remove selected songs
ga: Theip ar bhaint na n-amhrán roghnaithe

en: Failed to remove song
ga: Theip ar an amhrán a bhaint

en: Failed to show recognizer results
ga: Theip ar thorthaí an aitheantais a thaispeáint

en: _Undo
ga: _ Cealaigh

en: Failed to undo
ga: Theip ar chealú

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Removed {n_removed} song | Removed {n_removed} songs
ga[0]: Baineadh {n_removed} amhrán
ga[1]: Baineadh {n_removed} amhrán
ga[2]: Baineadh {n_removed} amhrán
ga[3]: Baineadh {n_removed} amhrán
ga[4]: Baineadh {n_removed} amhrán

en: Select items
ga: Roghnaigh míreanna

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Selected {selection_size} song | Selected {selection_size} songs
ga[0]: Amhrán {selection_size} roghnaithe
ga[1]: Amhráin {selection_size} roghnaithe
ga[2]: Amhráin {selection_size} roghnaithe
ga[3]: Amhráin {selection_size} roghnaithe
ga[4]: Amhráin {selection_size} roghnaithe

en: Copy Song | Copy Songs
ga[0]: Cóipeáil Amhrán
ga[1]: Amhráin a chóipeáil
ga[2]: Amhráin a chóipeáil
ga[3]: Amhráin a chóipeáil
ga[4]: Amhráin a chóipeáil

en: Remove Song From History | Remove Songs From History
ga[0]: Íoslódáil an t-amhrán as an stair
ga[1]: Amhráin a íoslódáil ón stair
ga[2]: Amhráin a íoslódáil ón stair
ga[3]: Amhráin a íoslódáil ón stair
ga[4]: Amhráin a íoslódáil ón stair

en: Failed to insert song to history
ga: Theip ar amhrán a chur isteach sa stair

en: Please open an issue on GitHub and provide the necessary information
ga: Oscail ceist le do thoil ar GitHub agus cuir an fhaisnéis riachtanach ar fáil

en: No, Thanks
ga: Níl, Go raibh maith agat

en: Open an Issue
ga: Oscail Eagrán

en: Try moving closer to the source or using a different excerpt of the song
ga: Bain triail as bogadh níos gaire don fhoinse nó úsáid a bhaint as sliocht eile den amhrán

en: Try Again
ga: Bain triail eile as

en: Recording Saved
ga: Taifeadadh Sábháilte

en: The result will be available when you're back online
ga: Beidh an toradh ar fáil nuair a bheidh tú ar ais ar líne

en: Ok, Got It
ga: Ceart go leor, Fuair mé

en: The result will be available when your token limit is reset. Wait until the limit is reset or open preferences and try setting a different token
ga: Beidh an toradh ar fáil nuair a athshocrófar do theorainn chomharthaí. Fan go dtí go n-athshocraítear an teorainn nó go n-osclaítear sainroghanna agus bain triail as comhartha eile a shocrú

en: I'll Wait
ga: Fanfaidh mé

en: The result will be available when your token is replaced with a valid one. Open preferences and try setting a different token
ga: Beidh an toradh ar fáil nuair a chuirfear ceann bailí in ionad do chomhartha. Oscail sainroghanna agus bain triail as comhartha eile a shocrú

en: Later
ga: Níos déanaí

en: Open Preferences
ga: Roghanna Oscailte

en: An error occurred in the player
ga: Tharla earráid san imreoir

en: Play
ga: Imirt

en: Pause
ga: Sos

en: Recognized Song | Recognized Songs
ga[0]: Amhrán Aitheanta
ga[1]: Amhráin Aitheanta
ga[2]: Amhráin Aitheanta
ga[3]: Amhráin Aitheanta
ga[4]: Amhráin Aitheanta

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_songs} New Song | Recognized {n_songs} New Songs
ga[0]: Aitheanta {n_songs} Amhrán Nua
ga[1]: Aitheanta {n_songs} Amhráin Nua
ga[2]: Aitheanta {n_songs} Amhráin Nua
ga[3]: Aitheanta {n_songs} Amhráin Nua
ga[4]: Aitheanta {n_songs} Amhráin Nua

en: This song was recognized from your saved recording | These songs were recognized from your saved recordings
ga[0]: Aithníodh an t-amhrán seo ó do thaifeadadh sábháilte
ga[1]: Aithníodh na hamhráin seo ó do thaifeadtaí sábháilte
ga[2]: Aithníodh na hamhráin seo ó do thaifeadtaí sábháilte
ga[3]: Aithníodh na hamhráin seo ó do thaifeadtaí sábháilte
ga[4]: Aithníodh na hamhráin seo ó do thaifeadtaí sábháilte

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_successful} Out Of {total_minus_failed}
ga: Aitheanta {n_successful} As {total_minus_failed}

en: Listening…
ga: Ag éisteacht…

en: Recognizing…
ga: Á aithint…

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Unselect
ga: Díroghnaigh
