mousai - en to hr translation catalogue (119 entries)

en: Identify songs in seconds
hr: Prepoznaj pjesme u trenu

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Shazam;Audio;Music;Song;Recognize;Identify;Recognition;
hr: Shazam;Audio;Zvuk;Glazba;Pjesma;Prepoznaj;Identificiraj;Preoznavanje;

en: Window width
hr: Širina prozora

en: Window height
hr: Visina prozora

en: Whether the window is maximized
hr: Je li je prozor maksimiran

en: Audio source type to use in recording audio
hr: Korištena vrsta izvora zvuka za snimanje zvuka

en: API token used by AudD recognition
hr: API token koji koristi AudD prepoznavanje

en: Legacy (Kept for migration)
hr: Zastarjelo (sačuvano za migraciju)

en: Discover songs you are aching to know with an easy-to-use interface.
hr: Otkrij pjesme koje želiš poznati pomoću jednostavnog sučelja.

en: Mousai is a simple application that can recognize songs similar to Shazam. Just click the listen button, and then wait a few seconds. It will magically return the title and artist of that song!
hr: Mousai je jednostavna aplikacija koja prepoznaje pjesme, slično aplikaciji Shazam. Pritisni gumb za slušanje, pričekaj par sekundi i aplikacija će prikazati naslov i izvođača te pjesme!

en: Note: This uses the API of audd.io, so it is necessary to log in to their site to get more trials.
hr: Napomena: Aplikacija koristi API od audd.io, stoga se moraš prijaviti na njihovoj web-stranici za dobivanje više pokušaja.

en: Why you will love Mousai?
hr: Zašto ćeš voljeti Mousai?

en: 🎵 Identify songs within seconds or save for later when offline
hr: 🎵 Prepoznaj pjesme u roku od par sekundi ili ih spremi za kasnije kada nemaš mrežu

en: 🎙️ Recognize from desktop audio or your microphone
hr: 🎙️ Prepoznaj iz zvukova računala ili mikrofona

en: 🎸 Build a repertoire of recognized songs
hr: 🎸 Izgradi repertoar iz prepoznatih pjesama

en: 🎼 Quickly preview the song within the interface
hr: 🎼 Pregledaj pjesmu unutar sučelja

en: 🌐 Browse and listen the song from different providers
hr: 🌐 Pregledaj i slušaj pjesmu od različitih providera

en: 📱 Easy-to-use user interface
hr: 📱 Jednostavno korisničko sučelje

en: _Preferences
hr: _Postavke

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Tipkovni prečaci

en: _About Mousai
hr: _Mousai informacije

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: _Unselect All
hr: P_oništi odabir

en: Home
hr: Početna

en: Recognize Song
hr: Prepoznaj pjesmu

en: Listen
hr: Slušaj

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Select
hr: Odaberi

en: Search Songs
hr: Traži pjesme

en: Cancel Selection
hr: Otkaži odabir

en: Cancel
hr: Odustani

en: Search songs
hr: Traži pjesme

en: Start Recognizing Songs!
hr: Počni prepoznavati pjesme!

en: Click the listen button to start
hr: Za pokretanje pritisni gumb „Slušaj”

en: No Results
hr: Nema rezultata

en: Lyrics
hr: Tekst

en: General
hr: Opće

en: Audio Source
hr: Izvor zvuka

en: Device used for listening
hr: Uređaj koji se koristi za slušanje

en: You can get yourself an API token from <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Leaving this blank will give you a few trials per day
hr: API token možeš nabaviti na <a href="https://dashboard.audd.io/">audd.io</a>. Ako ovo polje ostaviš praznim imat ćeš samo nekoliko pokušaja dnevno

en: API Token
hr: API token

en: Offline Mode Enabled
hr: Izvanmrežni rad je uključen

en: Show Offline Mode Recognition Results
hr: Prikaži rezultate prepoznavanja izvanmrežnog načina rada

en: Cancel Listening
hr: Prekini slušanje

en: Offline Mode
hr: Izvanmrežni rad

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
hr: Otvori glavni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
hr: Pokaži postavke

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hr: Pokaži prečace

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori program

[ctx: shortcut window]
en: Controls
hr: Upravljački elementi

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Listen
hr: Uključi/Isključi slušanje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Playback
hr: Uključi/Isključi reprodukciju

en: Show Song Information
hr: Pokaži informacije pjesme

en: Stop
hr: Prekini

en: Remove From History
hr: Ukloni iz povijesti

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Information
hr: Informacije

en: Last Heard
hr: Zadnji put slušano

en: Release Date
hr: Datum izdanja

en: New
hr: Novo

en: Donate (Buy Me a Coffee)
hr: Doniraj (kupi mi kavu)

en: Translate
hr: Prevedi

en: Critical Database Error
hr: Kritična greška u bazi podataka

en: Sorry, a critical database error has occurred. This is likely caused by a tampered or corrupted database. You can try clearing application data. However, this is not recommended and will delete all your songs and saved recordings.
    
    To report this issue, please launch Mousai in the terminal to include the logs and submit the bug report to the <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">issue page</a>
hr: Dogodila kritična greška u bazi podataka. Uzrok tome je vjerojatno neovlaštena promjena ili oštećena baza podataka. Možeš pokušati izbrisati podatke aplikacije. Međutim, to će izbrisati sve tvoje pjesme i spremljene snimke.
    
    Za prijavljivanje ovog problema, pokreni Mousai na terminalu za uključivanje zapisa i pošalji izvještaj o grešci na <a href="https://github.com/SeaDve/Mousai/issues/">stranici problema</a>

en: Quit
hr: Zatvori

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: today at %R
hr: danas u %R

note: Translators: `%R` will be replaced with 24-hour formatted datetime (e.g., `13:21`)
en: yesterday at %R
hr: jučer u %R

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Desktop Audio
hr: Zvukovi računala

en: No Matches Found
hr: Nema podudaranja

en: Cannot Create Fingerprint From Audio
hr: Neuspjelo stvaranje digitalnog otiska iz audiosnimke

en: Invalid Token Given
hr: Zadan je nevažeći token

en: Token Limit Reached
hr: Dosegnuto je ograničenje tokena

en: Cannot Connect to the Server
hr: Neuspjelo povezivanje na server

en: Received Other Permanent Error
hr: Primljena je druga stalna greška

en: Apple Music
hr: Apple glazba

en: Browse on Apple Music
hr: Pretraži „Apple glazba”

en: Browse on AudD
hr: Pretraži AudD

en: Listen on Spotify
hr: Slušaj na Spotify

en: Search on YouTube
hr: Pretraži YouTube

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Failed to launch {key}
hr: Pokretanje ključa {key} nije uspjelo

en: Copied to clipboard
hr: Kopirano u međuspremnik

en: Failed to remove selected songs
hr: Uklanjanje odabranih pjesama nije uspjelo

en: Failed to remove song
hr: Uklanjanje pjesme nije uspjelo

en: Failed to show recognizer results
hr: Prikazivanje rezultata prepoznavača nije uspjelo

en: _Undo
hr: _Poništi

en: Failed to undo
hr: Poništavanje nije uspjelo

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Removed {n_removed} song | Removed {n_removed} songs
hr[0]: Uklonjena je {n_removed} pjesma
hr[1]: Uklonjene su {n_removed} pjesme
hr[2]: Uklonjeno je {n_removed} pjesama

en: Select items
hr: Odaberi stavke

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Selected {selection_size} song | Selected {selection_size} songs
hr[0]: Odabrana je {selection_size} pjesma
hr[1]: Odabrane su {selection_size} pjesme
hr[2]: Odabrano je {selection_size} pjesama

en: Copy Song | Copy Songs
hr[0]: Kopiraj pjesmu
hr[1]: Kopiraj pjesme
hr[2]: Kopiraj pjesme

en: Remove Song From History | Remove Songs From History
hr[0]: Ukloni pjesmu iz povijesti
hr[1]: Ukloni pjesme iz povijesti
hr[2]: Ukloni pjesme iz povijesti

en: Failed to insert song to history
hr: Umetanje pjesme u povijest nije uspjelo

en: Please open an issue on GitHub and provide the necessary information
hr: Otvori problem na GitHubu i navedi potrebne informacije

en: No, Thanks
hr: Ne, hvala

en: Open an Issue
hr: Otvori problem

en: Try moving closer to the source or using a different excerpt of the song
hr: Pokušaj se približiti izvoru ili koristi jedan drugi isječak pjesme

en: Try Again
hr: Pokušaj ponovo

en: Recording Saved
hr: Snimanje je spremljeno

en: The result will be available when you're back online
hr: Rezultat će biti dostupan kada ponovo imaš internetsku vezu

en: Ok, Got It
hr: U redu, razumijem

en: The result will be available when your token limit is reset. Wait until the limit is reset or open preferences and try setting a different token
hr: Rezultat će biti dostupan kada se ograničenje tvog tokena resetira. Pričekaj resetiranje ograničenja ili otvori postavke i pokušaj postaviti jedan drugi token

en: I'll Wait
hr: Pričekat ću

en: The result will be available when your token is replaced with a valid one. Open preferences and try setting a different token
hr: Rezultat će biti dostupan kada se tvoj token zamijeni s ispravnim tokenom. Otvori postavke i pokušaj postaviti jedan drugi token

en: Later
hr: Kasnije

en: Open Preferences
hr: Otvori postavke

en: An error occurred in the player
hr: Dogodila se greška u playeru

en: Play
hr: Sviraj

en: Pause
hr: Zaustavi

en: Recognized Song | Recognized Songs
hr[0]: Prepoznata pjesma
hr[1]: Prepoznate pjesme
hr[2]: Prepoznate pjesme

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_songs} New Song | Recognized {n_songs} New Songs
hr[0]: Prepoznata je {n_songs} nova pjesma
hr[1]: Prepoznate su {n_songs} nove pjesme
hr[2]: Prepoznato je {n_songs} novih pjesama

en: This song was recognized from your saved recording | These songs were recognized from your saved recordings
hr[0]: Ova je pjesma prepoznata iz tvoje spremljene snimke
hr[1]: Ove su pjesme prepoznate iz tvojih spremljenih snimaka
hr[2]: Ove su pjesme prepoznate iz tvojih spremljenih snimaka

note: Translators: Do NOT translate the contents between '{' and '}', this is a variable name.
en: Recognized {n_successful} Out Of {total_minus_failed}
hr: {n_successful} od {total_minus_failed} prepoznato

en: Listening…
hr: Slušanje …

en: Recognizing…
hr: Prepoznavanje …

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unselect
hr: Poništi odabir
