mousai - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Identify songs in seconds
ro: Identifică melodiile în secunde

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Shazam;Audio;Music;Song;Recognize;Identify;Recognition;
ro: Shazam;Sunet;Muzică;Melodie;Recunoaște;Identifică;Recunoștință;

en: Window width
ro: Lățimea ferestrei

en: Window height
ro: Înălțimea ferestrei

en: Whether the window is maximized
ro: Dacă fereastra este maximizată

en: API token used by AudD recognition
ro: Tokenul API folosit de recunoașterea AudD

en: Legacy (Kept for migration)
ro: Legacy (Păstrat pentru migrare)

en: Discover songs you are aching to know with an easy-to-use interface.
ro: Discoperă cântece pe care abia aștepți să le cunoști intr-o interfață ușor de folosit.

en: Mousai is a simple application that can recognize songs similar to Shazam. Just click the listen button, and then wait a few seconds. It will magically return the title and artist of that song!
ro: Mousai e o aplicație simplă care recunoaște melodii similar ca Shazam. Doar apasă pe butonul de ascultă și așteaptă câteva secunde. O să returneze prin magie titlul și artistul melodiei!

en: Note: This uses the API of audd.io, so it is necessary to log in to their site to get more trials.
ro: Atenție: Este folosit interfața de programare aplicații (API) a serviciului audd.io, așa că este necesar să vă autentificați pe situl lor pentru a putea avea mai multe încercări.

en: Why you will love Mousai?
ro: De ce o să iubiți Mousai?

en: 🎵 Identify songs within seconds or save for later when offline
ro: 🎵 Identifică melodii în cateva secunde sau salvează pentru mai târziu când ești offline

en: 🎙️ Recognize from desktop audio or your microphone
ro: 🎙️Recunoaște din sunetul din desktop sau microfon

en: 🎸 Build a repertoire of recognized songs
ro: 🎸 Construiește un repertoriu al melodiilor recunoscute

en: 🎼 Quickly preview the song within the interface
ro: 🎼 Vizualizează melodia rapid în interfață

en: 🌐 Browse and listen the song from different providers
ro: 🌐 Navighează si ascultă melodia de la diferiți producători

en: 📱 Easy-to-use user interface
ro: 📱Interfață ușor de folosit

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _Keyboard Shortcuts
ro: Scurtături _tastatură

en: _About Mousai
ro: _Despre Mousai

en: Select _All
ro: Selectează _tot

en: Home
ro: Acasă

en: Recognize Song
ro: Recunoaște Melodia

en: Listen
ro: Ascultă

en: Main Menu
ro: Meniul principal

en: Select
ro: Selectează

en: Search Songs
ro: Caută Melodii

en: Cancel Selection
ro: Anulează Selecția

en: Cancel
ro: Renunță

en: Search songs
ro: Caută Melodii

en: Start Recognizing Songs!
ro: Începe să recunoști melodii!

en: Click the listen button to start
ro: Apasă pe butonul ascultă pentru a începe

en: No Results
ro: Niciun rezultat

en: Donate (Buy Me a Coffee)
ro: Donează (Cumpără-mi o cafea)

en: Translate
ro: Traduceți

en: Critical Database Error
ro: Eroare criticală a bazei de date

en: Quit
ro: Închide programul

en: Microphone
ro: Microfonul

en: Desktop Audio
ro: Sunetul sistemului
