Xfce Apps - en to ast translation catalogue (242 entries)

en: Do not register with the D-BUS session message bus
ast: Nun rexistrar col bus de mensaxe de sesión D-BUS

en: Quit a running Mousepad instance
ast: Colar d'una instancia de Mousepad n'execución

en: Print version information and exit
ast: Amuesa la información de la versión y cola

note: initialize gtk+
en: [FILES...]
ast: [FICHEROS...]

note: no error message, the gui initialization failed
en: Failed to open display.
ast: Fallu al abrir la pantalla.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ast: L'equipu de desendolcu Xfce. Tolos drechos reservaos.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Por favor, informa de fallos en <%s>.

en: Mousepad is a fast text editor for the Xfce Desktop Environment.
ast: Mousepad ye un editor de testu rápidu pal entornu d'escritoiu Xfce.

note: display an error message to the user
en: Failed to open the documentation browser
ast: Fallu al abrir el restolador de la documentación

note: build dialog
en: Select Tab Size
ast: Escoyer tamañu de llingüeta

note: build the dialog
en: Go To
ast: Dir a

en: _Line number:
ast: Númberu de _llinia:

en: C_olumn number:
ast: Númberu de c_olumna:

en: Remove all entries from the documents history?
ast: ¿Desanciar toles entraes de la historia de documentos?

en: Clear Documents History
ast: Llimpiar historia de los documentos

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
ast: Llimpiar la historia de los documentos desaniciará dafechu toles entraes llistaes d'anguaño.

en: Do you want to save the changes before closing?
ast: ¿Quies guardar les camudancies enantes de zarrar?

en: Save Changes
ast: Guardar camudancies

en: _Don't Save
ast: _Nun guardar

note: secondary text
en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
ast: SI nun guardes el documentu, perderánse toles camudancies.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
ast: El documentu modificóse de mou esternu. ¿Quies siguir col guardáu?

en: Externally Modified
ast: Modificáu esternamente

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
ast: Si guardes el documentu, perderánse toles camudancies esternes.

en: Do you want to save your changes before reloading?
ast: ¿Quies guardar les tos camudancies enantes de recargar?

note: pack button, add signal and tooltip
en: Close this tab
ast: Zarrar esta llingüeta

note: create an unique untitled document name
en: Untitled
ast: Ensin títulu

note: create the header
en: The document was not UTF-8 valid
ast: El documentu nun foi un UTF-8 válidu

en: Please select an encoding below.
ast: Por favor, esbilla una codificación embaxo.

note: encoding radio buttons
en: Default (UTF-8)
ast: Por defeutu (UTF-8)

en: System
ast: Sistema

en: Other:
ast: Otru:

en: Checking encodings...
ast: Comprobando codificaciones...

note: west european
en: Celtic
ast: Célticu

en: Greek
ast: Griegu

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: South European
ast: Européu del sur

en: Western
ast: Occidental

note: east european
en: Baltic
ast: Bálticu

en: Central European
ast: Européu central

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucranianu

en: Romanian
ast: Rumanu

note: middle eastern
en: Arabic
ast: Árabe

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu visual

note: asian
en: Armenian
ast: Armeniu

en: Georgian
ast: Xorxanu

en: Thai
ast: Tailandés

en: Turkish
ast: Turcu

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

note: east asian
en: Chinese Simplified
ast: Chinu simplificáu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu tradicional

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Koreanu

en: Invalid byte sequence in conversion input
ast: Secuencia byte inválida na entrada de conversión

en: The file "%s" you tried to reload does not exist anymore
ast: El ficheru «%s» qu'intentes recargar nun esiste

en: Failed to read the status of "%s"
ast: Fallu al lleer l'estáu de «%s»

en: Plain Text
ast: Testu planu

en: No filetype
ast: Nun hai triba de ficheru

note: setup the window properties
en: Preferences
ast: Preferencies

en: Disabled
ast: Deshabilitáu

en: Before
ast: Enantes

en: After
ast: Dempués

en: Always
ast: Siempres

en: Insert Spaces
ast: Inxertar espacios

en: None
ast: Un res

en: Menu
ast: Menú

en: Small Toolbar
ast: Barra de ferramientes pequeña

en: Large Toolbar
ast: Barra de ferramientes grande

en: Button
ast: Botón

en: Dialog
ast: Diálogu

en: Icons Only
ast: Namái iconos

en: Text Only
ast: Namái testu

en: Text Below Icons
ast: Testu so los iconos

en: Text Beside Icons
ast: Testu amás d'iconos

en: Show line numbers
ast: Amosar númberu llinies

en: Long line margin at column:
ast: Marxe de llinia llargu na columna:

en: <b>Font</b>
ast: <b>Fonte</b>

en: Behaviour:
ast: Comportamientu:

en: Show status bar
ast: Amosar barra d'estáu

en: Remember window size
ast: Recordar tamañu de ventana

en: Remember window position
ast: Recordar posición de ventana

en: Remember window state
ast: Recordar estáu de ventana

en: <b>General</b>
ast: <b>Xeneral</b>

en: Show toolbar
ast: Amosar barra de ferramientes

en: Style:
ast: Estilu:

en: Icon Size:
ast: Tamañu d'iconu:

en: <b>Toolbar</b>
ast: <b>Barra de ferramientes</b>

en: Window
ast: Ventana

note: set a custom tab label
en: Document Settings
ast: Axustes del documentu

en: Page Setup
ast: Configuración de páxina

en: _Adjust page size and orientation
ast: _Axustar tamañu y orientación de la páxina

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Print page _headers
ast: Imprentar te_steres de páxina

en: Print _line numbers
ast: Imprentar númberu _llinies

en: Numbering interval:
ast: Intervalu numbéricu:

en: Fonts
ast: Fontes

en: Header:
ast: Testera:

en: Body:
ast: Cuerpu:

en: Line numbers:
ast: Númberos de llinia:

note: set dialog properties
en: Replace
ast: Trocar

en: _Replace
ast: _Trocar

en: _Search for:
ast: _Guetar por:

en: Replace _with:
ast: Trocar co_n:

en: Search _direction:
ast: Guetar _direición:

en: Up
ast: Arriba

en: Down
ast: Abaxo

en: Both
ast: Entrambos

en: Replace _all in:
ast: Troc_ar too en:

en: Selection
ast: Esbilla

en: Document
ast: Documentu

en: All Documents
ast: Tolos documentos

en: %d occurence | %d occurences
ast[0]: %d ocurrencia
ast[1]: %d ocurrencies

en: _Replace All
ast: _Trocar too

en: Fi_nd:
ast: Alco_ntrar:

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Previous
ast: _Anterior

en: Highlight _All
ast: Rescamplar too

en: Choose a filetype
ast: Escoyer una triba de ficheru

note: language/filetype
en: Filetype: None
ast: Triba de ficheru: Denguna

en: Filetype: %s
ast: Triba de ficheru: %s

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
ast: Llinia: %d Columna: %d Esbilla: %d

en: Line: %d Column: %d
ast: Llinia: %d Columna: %d

note: show warning to the user
en: Unable to create base directory "%s". Saving to file "%s" will be aborted.
ast: Nun pue crease'l direutoriu base «%s». Albortaráse'l guardáu al ficheru «%s».

note: print error
en: Failed to store the preferences to "%s": %s
ast: Fallu al atroxar les preferencia a «%s»: %s

en: _File
ast: _Ficheru

en: _New
ast: _Nuevu

en: Create a new document
ast: Crear un documentu nuevu

en: New _Window
ast: _Ventana nueva

en: Create a new document in a new window
ast: Crear un documentu nuevu nuna ventana nueva

en: New From Te_mplate
ast: Nuevu dende pla_ntía

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: Open a file
ast: Abrir un ficheru

en: Op_en Recent
ast: Abrir reci_én

en: No items found
ast: Nun s'alcontraron oxetos

en: Clear _History
ast: Llimpiar _historia

en: Clear the recently used files history
ast: Llimpiar la historia de ficheros usaos apocayá

en: Save the current document
ast: Guardar documentu d'anguaño

en: Save _As...
ast: Gu_ardar como

en: Save current document as another file
ast: Guardar como otru ficheru'l documentu d'anguaño

en: Save A_ll
ast: Guardar t_oo

en: Save all document in this window
ast: Guardar tol documentu nesta ventana

en: Re_vert
ast: Des_facer

en: _Print...
ast: _Imprentar

en: Print the current document
ast: Imprentar el documentu d'anguaño

en: _Detach Tab
ast: _Separtar llingüeta

en: Close _Tab
ast: Zarrar _llingüeta

en: Close the current document
ast: Zarra el doumentu d'anguaño

en: _Close Window
ast: _Zarrar ventana

en: Close this window
ast: Zarrar esta ventana

en: _Edit
ast: _Editar

en: Undo the last action
ast: Desfacer la cabera aición

en: Redo the last undone action
ast: Refacer la cabera aición desfecha

en: Cut the selection
ast: Cortar la esbilla

en: Copy the selection
ast: Copiar la esbilla

en: Paste the clipboard
ast: Apegar al cartafeyu

en: Paste _Special
ast: Apegáu e_special

en: Paste from _History
ast: Apegar dende la _historia

en: Paste from the clipboard history
ast: Apegar dende la historia del cartafueyu

en: Paste as _Column
ast: Apegar como _columna

en: Paste the clipboard text into a column
ast: Apegar el testu del cartafueyu a una columna

en: Delete the current selection
ast: Desaniciar la esbilla d'anguaño

en: Select the text in the entire document
ast: Esbillar el testu en tol documentu

en: Change the selection
ast: Camudar la esbilla

en: Change a normal selection into a column selection and vice versa
ast: Camudar una esbilla normal a una esbilla de columna y viceversa

en: Conve_rt
ast: Conve_rtir

en: Change the case of the selection to uppercase
ast: Camudar la lletra de la esbilla a mayúscules

en: Change the case of the selection to lowercase
ast: Camudar la lletra de la esbilla a minúscules

en: _Tabs to Spaces
ast: _Tabulaciones a espacios

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
ast: Convertir toles tabulaciones na esbilla o'l documentu

en: _Spaces to Tabs
ast: _Espacios a tabulaciones

en: _Transpose
ast: _Tresponer

en: Reverse the order of something
ast: Invertir l'orde de daqué

en: _Move Selection
ast: _Mover esbilla

en: Line _Up
ast: Llinia arriba

en: Move the selection one line up
ast: Mover la esbilla una llinia arriba

en: Line _Down
ast: Llinia abaxo

en: Move the selection one line down
ast: Mover la esbilla una llinia abaxo

en: Show the preferences dialog
ast: Amosar el diálogu de preferencies

en: _Search
ast: _Guetar

en: Search for text
ast: Guetar testu

en: Find _Next
ast: Alcontrar _siguiente

en: Search forwards for the same text
ast: Guetar p'alantre pol mesmu testu

en: Find _Previous
ast: Alcontrar anterior

en: Search backwards for the same text
ast: Guetar p'atrás pol mesmu testu

en: Find and Rep_lace...
ast: Alcontrar y _trocar...

en: Search for and replace text
ast: Guetar y trocar testu

en: _Go to...
ast: _Dir a...

en: Go to a specific location in the document
ast: Dir a un allugamientu específicu nel documentu

en: _View
ast: _Ver

en: Select F_ont...
ast: Camudar f_onte...

en: Change the editor font
ast: Camudar l'editor de fontes

en: _Color Scheme
ast: _Esquema de color

en: _Document
ast: _Documentu

en: Line E_nding
ast: Final de llinia

en: Tab _Size
ast: Tama_ñu de llingüeta

en: _Filetype
ast: Triba de _ficheru

en: _Previous Tab
ast: _Llingüeta postrer

en: Select the previous tab
ast: Esbillar llingüeta postrer

en: _Next Tab
ast: Lli_ngüeta siguiente

en: Select the next tab
ast: Esbillar llingüeta siguiente

en: _Help
ast: A_yuda

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: Display the Mousepad user manual
ast: Amosar el manual d'usuariu Mousepad

en: About this application
ast: Tocante a esta aplicación

en: Line N_umbers
ast: N_úmberu llinies

en: _Menubar
ast: _Barra de menú

en: _Toolbar
ast: _Barra de ferramientes

en: Change the visibility of the toolbar
ast: Camudar la visibilidá de la barra de ferramientes

en: St_atusbar
ast: B_arra d'estáu

en: Change the visibility of the statusbar
ast: Camudar la visibilidá de la barra d'estáu

en: _Fullscreen
ast: _Pantalla completa

en: Insert _Spaces
ast: Inxertar e_spacios

en: Insert spaces when the tab button is pressed
ast: Inxertar espacios cuando'l botón de tabulación tea primíu

en: Write Unicode _BOM
ast: Escribir Unicode _BOM

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
ast: Afitar la final de llinia del documentu a Unix (LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
ast: Afitar la final de llinia del documentu a Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
ast: Afitar la final de llinia del documentu a DOS / Windows (CR LF)

note: add the label with the root warning
en: Warning, you are using the root account, you may harm your system.
ast: Avisu, tas usando la cuenta de root, pues frañir el to sistema.

note: show the warning
en: Failed to open the document
ast: Fallu al abrir el documentu

en: Read Only
ast: Namái llectura

note: create other action
en: Set custom tab size
ast: Afitar tamañu de llingüeta personalizáu

note: create suitable label for the other menu
en: Ot_her (%d)...
ast: Ot_ru (%d)...

note: set action label
en: Ot_her...
ast: Ot_ru

en: Open '%s'
ast: Abrir '%s'

en: Failed to clear the recent history
ast: Fallu al llimpiar la historia recién

note: create an item to inform the user
en: No clipboard data
ast: Ensin datos nel cartafueyu

note: set error message
en: Templates should be UTF-8 valid
ast: Les plantíes deberíen ser UTF-8 válides

note: set error message
en: Reading the template failed, the menu item has been removed
ast: Fallu al lleer la plantía, poro, desanicióse l'elementu del menú

note: set error message
en: Loading the template failed
ast: Fallu al cargar la plantía

note: create new file chooser dialog
en: Open File
ast: Abrir ficheru

en: Failed to open "%s" for reading. It will be removed from the document history
ast: Fallu al abrir «%s» pa lleer. Desaniciaráse de la historia'l documentu

note: show the warning and cleanup
en: Failed to open file
ast: Fallu al abrir el ficheru

note: show the error
en: Failed to save the document
ast: Fallu al guardar el documentu

note: create the dialog
en: Save As
ast: Guardar como

note: show the error
en: Failed to reload the document
ast: Fallu al recargar el documentu

note: show the error
en: Failed to print the document
ast: Fallu al imprentar el documentu

en: Choose Mousepad Font
ast: Escoyer fonte de Mousepad

en: Leave fullscreen mode
ast: Colar del mou pantalla completa

en: Simple Text Editor
ast: Editor de testu simple

en: Text Editor
ast: Editor de testu
