Xfce Apps - en to bg translation catalogue (426 entries)

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
bg: Кодировка, която да се използва за отваряне на файлове (оставете празно за отваряне на файлове в диалоговия прозорец за кодиране)

en: ENCODING
bg: КОДИРОВКА

en: Display a list of possible encodings to open files
bg: Показване на списък с възможните кодировки за отваряне на файлове

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
bg: Номериране на реда от позиция до позиция на курсора (РЕД > 0 отгоре, РЕД < 0 отдолу)

en: LINE
bg: РЕД

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
bg: Номериране на колоната от позиция до позиция на курсора (КОЛОНА > 0 отгоре, КОЛОНА < 0 отдолу)

en: COLUMN
bg: КОЛОНА

en: Open the preferences dialog
bg: Отваряне на прозореца с настройки

en: Do not register with the D-BUS session message bus
bg: Не се регистрирайте с D-BUS сесия

en: Quit a running Mousepad primary instance
bg: Излизане от стартиранoто главно копие на Mousepad.

en: Print version information and exit
bg: Показване на сведения за изданието и изход

en: [FILES...]
bg: [ФАЙЛОВЕ...]

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
bg: Режим на отваряне на файл: "%s", "%s" или "%s" (отваряне на разделите в нов прозорец)

en: MODE
bg: РЕЖИМ

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
bg: Разработчиците на Mousepad. Всички права са запазени.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешки на <%s>.

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
bg: %s| Автори: %s | Име на файл:  %s

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
bg: Mousepad е опростен текстов редактор за графичната среда Xfce

note: display an error message to the user
en: Failed to open the documentation browser
bg: Не може да бъде отворена документацията

note: build dialog
en: Select Tab Size
bg: Избор на размер на разделите (табовете)

note: build the dialog
en: Go To
bg: Отиване в

note: add button
en: _Jump to
bg: _Прескачане до

en: _Line number:
bg: Номер на ред:

en: C_olumn number:
bg: Номер на колона:

en: Remove all entries from the documents history?
bg: Да бъдат ли премахнати всички записи от историята на отваряните документи?

note: setup CSD titlebar
en: Clear Documents History
bg: Изчистване на историята на документите

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
bg: Изчистването на историята на документите ще премахне завинаги всички изброени записи.

en: Clea_r
bg: _Изчистване

en: Do you want to save the changes before closing?
bg: Искате ли да бъдат запазени промените преди да затворите?

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
bg: Документът е само за четене. Искате ли да го запазите, като друг файл?

note: setup CSD titlebar
en: Save Changes
bg: Запази промените

en: _Don't Save
bg: Не запазвай

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
bg: Ако не запазите този документ, като друг файл, всички промени ще бъдат изгубени.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
bg: Ако не запазите документа, всички промени ще бъдат изгубени.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
bg: Документът е външно променен. Искате ли да продължи запазването?

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
bg: Ако не запазите документа, всички промени ще бъдат изгубени.

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
bg: Документът е променен отвън. Искате ли да го презаредите от диска?

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
bg: Имате незапазени промени. Ако върнете файла, те ще бъдат загубени.

note: setup CSD titlebar
en: Externally Modified
bg: Външна промяна

en: Do you want to save your changes before reloading?
bg: Искате ли да запазите промените преди презареждането?

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
bg: Ако презаредите файла, незаписаните промени ще бъдат изгубени.

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
bg: Изглежда, че файлът е кодиран в %s, но, вие сте избрали %s кодировка. Искате ли да потвърдите този избор?

en: If not, the guessed encoding will be used.
bg: Ако не, ще се използва предположеното кодиране.

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
bg: Изглежда, че предишната сесия не завърши нормално. Искате ли да възстановите наличните данни?

en: If not, all this data will be lost.
bg: Ако не, всички тези данни ще бъдат загубени.

en: Please select a file
bg: Моля, изберете файл

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
bg: Неуспешно подготвяне на временния файл за тестове за кодиране

en: Open encoding dialog
bg: Отваряне на диалога за кодиране

en: Go back to shorten list
bg: Връщане към съкратения списък

note: combo box label
en: _Encoding:
bg: Кодировка:

en: Current
bg: Текущ

en: Show all encodings
bg: Покажи всички кодировки

en: Text Files
bg: Текстови файлове

en: All Files
bg: Всички файлове

note: create the dialog
en: Save As
bg: Запазване като

note: create new file chooser dialog
en: Open File
bg: Отваряне на файл

note: add button
en: _Open
bg: _Отвори

note: create new font chooser dialog
en: Choose Mousepad Font
bg: Изберете шрифт

note: error dialog messages
en: Failed to open the document
bg: Не може да бъде отворен документа

en: Failed to save the document
bg: Неуспех при запазване на документ

en: Unsupported character set
bg: Неподдържана таблица със знаци

note: button labels
en: _Cancel
bg: Отказ

en: _OK
bg: _ОК

en: _Save
bg: _Запазване

en: Save _As
bg: Запазване като

en: Re_vert
bg: Възстановяване

en: Re_load
bg: Презареждане

note: pack button, add signal and tooltip
en: Close this tab
bg: Затваряне на този раздел

note: create an unique untitled document name
en: Untitled
bg: Без име

en: Other:
bg: Друга:

en: Checking encodings...
bg: Проверка на кодировка...

en: %s (%s, failed)
bg: %s (%s, неуспешен)

en: %s (%s, partial)
bg: %s (%s, частичен)

en: Other (partial):
bg: Други (частични):

en: Other valid encodings were found, please choose below.
bg: Намерена е друга валидна кодировка, моля, изберете по-долу.

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
bg: Бяха намерени други, частично валидно кодировки, моля, изберете по- долу.

en: No other valid encoding was found.
bg: Не бяха намерени други валидни кодировки.

note: dialog title
en: The document is %s valid.
bg: Документът е %s валиден.

en: The document is not %s valid.
bg: Документът не е %s валиден.

note: west european
en: Celtic
bg: Келтски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Nordic
bg: Скандинавски

en: South European
bg: Южно-Европейски

en: Western
bg: Западен

note: east european
en: Baltic
bg: Прибалтийски

en: Central European
bg: Централно-Европейски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Руска

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украинска

en: Romanian
bg: Румънски

note: middle eastern
en: Arabic
bg: Арабски

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hebrew Visual
bg: Иврит (Визуален)

note: asian
en: Armenian
bg: Арменски

en: Georgian
bg: Грузински

en: Thai
bg: Тайландски

en: Turkish
bg: Турски

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

note: unicode
en: Unicode
bg: Юникод

note: east asian
en: Chinese Simplified
bg: Китайски Опростен

en: Chinese Traditional
bg: Китайски традиционен

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

note: button labels
en: Default
bg: По подразбиране

en: System
bg: Системна

en: History
bg: История

en: Invalid byte sequence in conversion input
bg: Невалидна последователност на байтовете във входния низ за конвертиране

en: Failed to clear the recent history
bg: Не може да бъде изчистена историята на последно използваните

note: setup the window properties
en: Mousepad Preferences
bg: Настройки на Mousepad

note: set a custom tab label
en: Document Settings
bg: Настройки на документ

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Print page _headers
bg: Отпечатване на заглавията на страниците

en: Print _line numbers
bg: Отпечатване на номерата на редовете

en: Numbering interval:
bg: Интервал на номерация:

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
bg: Интервалът, в който да отпечатате номерата на редовете. Например, при стойност 1 ще се отпечата номера  всеки ред, при стойност 2 ще се отпечата номера на всеки следващ ред и така нататък.

en: Enable text _wrapping
bg: Включване на пренасянето на текста

en: Enable _syntax highlighting
bg: Включване на подчертаването на изреченията

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Header:
bg: Заглавие:

en: Body:
bg: Тяло:

en: Line numbers:
bg: Номериране:

en: _Replace All
bg: Замяна на всички

en: _Replace
bg: Замяна

note: set dialog properties
en: Find and Replace
bg: Търсене и замяна

note: dialog buttons
en: _Find
bg: _Намери

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Search for:
bg: Търсене за:

en: Replace _with:
bg: Замяна с:

en: Search _direction:
bg: Направление на търсенето:

en: Up
bg: Нагоре

en: Down
bg: Надолу

note: wrap around
en: _Wrap around
bg: Ограждане

note: case sensitive check button for case sensitive, including the proxy menu item
en: Match _case
bg: Случай на съвпадение

note: match whole word check button for matching whole words, including the proxy menu item
en: _Match whole word
bg: Съответствие с цели думи

note: enable regex search check button for enabling regex, including the proxy menu item
en: Regular e_xpression
bg: Регулярен израз

en: Replace _all in:
bg: Замяна на всички в:

en: Selection
bg: Селекция

en: Document
bg: Документ

en: All Documents
bg: Всички документи

en: %d of %d match | %d of %d matches
bg[0]: %d от %d съвпадение
bg[1]: %d от %d съвпадения

en: %d match | %d matches
bg[0]: %d съвпадение
bg[1]: %d съвпадения

en: Choose a filetype
bg: Избор на файлов тип

note: language/filetype
en: Filetype: None
bg: Файлов тип: Няма

en: Toggle the overwrite mode
bg: Превключване в режим на презапис

note: overwrite label
en: OVR
bg: ЗАМ

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
bg: Ред: %d Колона: %d Селекция: %d

en: Line: %d Column: %d
bg: Ред: %d Колона: %d

en: Filetype: %s
bg: Файлов тип: %s

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
bg: Внимание: Вие използвате администраторски акаунт. Това може да застраши вашата система.

en: Read Only
bg: Само за четене

en: Viewer Mode
bg: Режим на Преглед

en: Use '%s' as template
bg: Използване на "%s" като шаблон

en: No template files found in
    '%s'
bg: Няма шаблонни файлове в
    „%s“

en: Missing Templates directory
    '%s'
bg: Липсваща директория с шаблони
    "%s"

note: create suitable text label for the "Other" menu
en: Ot_her (%d)...
bg: Друг (%d)...

en: Ot_her...
bg: Друг...

en: Revert to the saved version of the file
bg: Възстановяване от запазена версия на файла

en: Reload file from disk
bg: Презареждане на файл от диск

en: Leave fullscreen mode
bg: Напусни режима на цял екран

en: Make the window fullscreen
bg: Направи прозореца в режим на цял екран

en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: No items found
bg: Няма намерени елементи

en: History disabled
bg: Историята е изключена

note: create an item to inform the user
en: No clipboard data
bg: Системният буфер е празен

note: set error message
en: Templates should be %s valid
bg: Шаблонът трябва да бъде %s валиден

note: set error message
en: Reading the template failed
bg: Четенето на шаблона е неуспешно

note: set error message
en: Loading the template failed
bg: Зареждането на шаблона е неуспешно

note: show the error
en: Failed to reload the document
bg: Неуспех при обновяване на документ

note: show the error
en: Failed to print the document
bg: Неуспех при отпечатване на документ

en: _File
bg: Файл

en: File menu
bg: Файлово меню

en: New _Window
bg: Нов прозорец

en: Create a new document in a new window
bg: Създаване на нов документ в нов прозорец

en: New From Te_mplate
bg: Нов документ от шаблон

en: Create a new document from a template
bg: Създаване на нов документ от шаблон

en: Op_en Recent
bg: Отваряне на последните използвани

en: Open a recently used file
bg: Отваряне на последният използван файл

en: Clear _History
bg: Изчистване н историята

en: Clear the recently used files history
bg: Изчистване на историята на последно използваните файлове

en: Save A_ll
bg: Запазване на всички

en: Save all document in this window
bg: Запазване на всички документ в този прозорец

en: _Print...
bg: Печат...

en: Print the current document
bg: Отпечатване на текущият документ

en: _Close Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Close this window
bg: Затваряне на този прозорец

en: _Quit
bg: _Изход

en: Quit Mousepad
bg: Изход от Mousepad

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Edit menu
bg: Редактиране на меню

en: Preferences...
bg: Предпочитания...

en: Show the preferences dialog
bg: Показване на прозореца с настройки

en: _Search
bg: Търсене

en: Search menu
bg: Меню за търсене

en: Find _Next
bg: Намери следващия

en: Search forwards for the same text
bg: Търсене напред за един и същи текст

en: Find _Previous
bg: Намери предишния

en: Search backwards for the same text
bg: Търси назад за един и същи текст

en: _Incremental Search
bg: _Последователно търсене

en: Automatically select the search result and scroll the view
bg: Автоматично избиране на резултат от търсенето и превъртане на изгледа

en: Highlight _All
bg: Подчертаване на всички

en: Highlight the search matches
bg: Подчертаване на съвпаденията при търсенето

en: _View
bg: _Изглед

en: View menu
bg: Меню на изгледа

en: Select F_ont...
bg: Избор на шрифт...

en: Change the editor font
bg: Промени шрифта на редактора

en: _Color Scheme
bg: Цветова схема

en: Color scheme to use for the text view
bg: Цветова схема, която да бъде използвана в този текстов изглед

en: None
bg: Няма

en: No style scheme
bg: Няма стилова схема

en: Line N_umbers
bg: Номера на редове

en: Show line numbers
bg: Показване номерата на редовете

en: _Menubar
bg: Лента с меню

en: Change the visibility of the main menubar
bg: Промени видимостта на основната лента с меню

en: _Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Change the visibility of the toolbar
bg: Промяна на видимостта на лентата с инструменти

en: St_atusbar
bg: Лента на състоянието

en: Change the visibility of the statusbar
bg: Промяна на видимостта на лентата на състоянието

en: _Document
bg: Документ

en: Document menu
bg: Меню на документ

en: _Word Wrap
bg: Пренасяне на думи

en: Toggle breaking lines in between words
bg: Включване използване на тирета за пренасяне на думите

en: _Auto Indent
bg: _Автоматичен отстъп

en: Auto indent a new line
bg: Автоматичен отстъп на нов ред

en: Tab _Size
bg: Размер на раздел

en: The number of space characters for a tabulation
bg: Броят на интервалите за таблица

en: Two spaces
bg: Два интервала

en: Three spaces
bg: Три интервала

en: Four spaces
bg: Четири интервала

en: Eight spaces
bg: Осем интервала

en: Other...
bg: Други...

en: Set custom tab size
bg: Задаване на потребителски размер на табулацията

en: Insert _Spaces
bg: Вмъкване на интервали

en: Insert spaces when the tab button is pressed
bg: Вмъкване на интервал при натискане на бутона tab

en: _Filetype
bg: Файлов тип

en: Language to use for syntax highlighting
bg: Език, който да се използва за подчертаване на синтаксиса

en: Plain Text
bg: Обикновен текст

en: No filetype
bg: Няма файлов тип

en: Line E_nding
bg: Край на ред

en: Character(s) to use as end of line
bg: Знак (знаци), който да се използва в края на реда

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
bg: Задаване на редовете в документа стил Unix (LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
bg: Задаване на редовете в документа стил Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
bg: Задаване на редове в документа стил DOS / Windows (CR LF)

en: Write Unicode _BOM
bg: Използване на  Unicode BOM

en: Store the byte-order mark in the file
bg: Запазване на байтовата подредба във файла

en: _Viewer Mode
bg: Режим на _Преглед

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
bg: Забраняване на модификациите чрез клавиатура / мишка

en: _Previous Tab
bg: Предишен подпрозорец

en: Select the previous tab
bg: Избери предишният раздел

en: _Next Tab
bg: Следващ подпрозорец

en: Select the next tab
bg: Избери следващият раздел

en: _Help
bg: _Помощ

en: Help menu
bg: Помощно меню

en: _Contents
bg: Съдържание

en: Display the Mousepad user manual
bg: Показване на потребителското ръководство на Mousepad

en: _About
bg: Относно

en: About this application
bg: За програмата

en: _New
bg: Нов

en: Create a new document
bg: Създаване на нов документ

en: _Open...
bg: _Отваряне...

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Save the current document
bg: Запазване на текущият документ

en: Save _As...
bg: Запазване като...

en: Save current document as another file
bg: Запазване на текущият документ като друг файл

en: _Detach Tab
bg: Откачване на подпрозореца

en: Move the current document to a new window
bg: Преместване на текущият документ в нов прозорец

en: Close _Tab
bg: Затваряне на раздела

en: Close the current document
bg: Затваряне на текущият документ

en: _Undo
bg: _Отмяна

en: Undo the last action
bg: Отмяна на последното действие

en: _Redo
bg: _Повторение

en: Redo the last undone action
bg: Повтаряне на последното действие

en: Cu_t
bg: От_рязване

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: _Copy
bg: Копиране

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: _Paste
bg: Поставяне

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне в системният буфер

en: Select _All
bg: Избор на всичко

en: Select the text in the entire document
bg: Изберете текста в целия документ

en: Search for text
bg: Търсене за текст

en: Find and Rep_lace...
bg: Намери и Замени...

en: Search for and replace text
bg: Намери и замени текста

en: _Go to...
bg: Отиди до...

en: Go to a specific location in the document
bg: Отиди на оказаното местоположение в документа

en: _Fullscreen
bg: Режим на цял екран

en: Paste _Special
bg: Специално поставяне

en: Paste the clipboard in a special way
bg: Поставяне на клипборда по специален начин

en: Paste from _History
bg: Поставяне от историята

en: Paste from the clipboard history
bg: Поставяне от историята на системният буфер

en: Paste as _Column
bg: Поставяне като колона

en: Paste the clipboard text into a column
bg: Поставяне на текста от системният буфер в колона

en: _Delete Selection
bg: _Изтриване на избраното

en: Delete the current selection
bg: Премахване на текущо избраното

en: Delete _Line
bg: Изтриване на _реда

en: Delete the current line
bg: Изтриване на текущият ред

en: Conve_rt
bg: Конвертиране

en: Convert text in different ways
bg: Конвертиране на текста по различни начини

en: To _Lowercase
bg: В малки букви

en: Change the case of the selection to lowercase
bg: Промяна на избраното в малки букви

en: To _Uppercase
bg: В Главни букви

en: Change the case of the selection to uppercase
bg: Промяна на избраното в главни букви

en: To _Title Case
bg: В Заглавни букви

en: Change the case of the selection to title case
bg: Промяна на избраното в заглавни букви

en: To _Opposite Case
bg: В Противоположен регистър

en: Change the case of the selection opposite case
bg: Промяна на избраното с противоположен регистър на буквите

en: _Tabs to Spaces
bg: Преобразуване на табулациите в интервали

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
bg: Преобразуване на всички табулации в интервали в селекцията или документите

en: _Leading Spaces to Tabs
bg: _Водещи интервали до разделите

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
bg: Преобразуване на всички водещи интервали в табулации в избраните редове или документите

en: St_rip Trailing Spaces
bg: Премахване на празните места

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
bg: Премахване на всички следващи празни места от избраният ред (ове) или документ

en: _Transpose
bg: Обръщане

en: Reverse the order of something
bg: Обръщане на подредбата

en: _Move
bg: _Преместване

en: Move content in different ways
bg: Преместване на съдържанието в различни пътища

en: One Line _Up
bg: Един ред нагоре

en: Move lines one line up
bg: Преместване на редовете с един ред нагоре

en: One Line _Down
bg: Един ред надолу

en: Move lines one line down
bg: Преместване на редовете с един ред надолу

en: One Word _Left
bg: Една дума наляво

en: Move words one word left
bg: Премести думите с една дума наляво

en: One Word _Right
bg: Една дума надясно

en: Move words one word right
bg: Премести думите с една дума надясно

en: Dup_licate Line / Selection
bg: Дублиращи се редове / Селекция

en: Duplicate the current line or selection
bg: Дублиране на текущият ред или селекция

en: _Increase Indent
bg: Увеличаване на отстъпа

en: Increase the indentation of the selection or current line
bg: Увеличаване на отстъпа на селекцията или текущият ред

en: _Decrease Indent
bg: Намаляване на отстъпа

en: Decrease the indentation of the selection or current line
bg: Намаляване на отстъпа на селекцията или текущия ред

en: Insert Tabs
bg: Вмъкване на раздели

en: Insert Spaces
bg: Вмъкване на пространства

en: Never
bg: Никога

en: First key press
bg: Първо натискане на клавиш

en: Second key press
bg: Второ натискане на клавиш

en: Always
bg: Винаги

en: never
bg: никога

en: after a crash
bg: след срив

en: unsaved documents
bg: незапазени документи

en: saved documents
bg: запазени документи

en: always
bg: винаги

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs
bg: нови раздели

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new windows
bg: нови прозорци

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs in a new window
bg: нови раздели в нов прозорец

en: Menu
bg: Меню

en: Small Toolbar
bg: Малка лента с инструменти

en: Large Toolbar
bg: Голяма лента с инструменти

en: Button
bg: Бутон

en: Drag & Drop
bg: Влачене и пускане

en: Dialog
bg: Прозорец

en: Icons Only
bg: Само икони

en: Text Only
bg: Само текст

en: Text Below Icons
bg: Текст под иконите

en: Text Beside Icons
bg: Текст до иконите

en: Display whitespace
bg: Показване на празните места

en: Display line endings
bg: Покажи края на реда

en: Long line margin at column:
bg: Дълъг ред в колоната:

en: Highlight current line
bg: Подчертаване на текущият ред

en: Highlight matching brackets
bg: Подчертаване на комплектите от скоби

en: Wrap long lines
bg: Пренасяне на дългите редове

en: <b>Display</b>
bg: <b>Покажи</b>

en: Use system monospace font
bg: Използвай системния равноширок шрифт

en: <b>Font</b>
bg: <b>Шрифт</b>

en: <b>Color Scheme</b>
bg: <b>Цветова схема</b>

en: View
bg: Преглед

en: Tab width:
bg: Широчина на раздел:

en: Tab mode:
bg: Режим Раздел:

en: Enable automatic indentation
bg: Активиране на автоматичен отстъп

en: <b>Indentation</b>
bg: <b>Абзац</b>

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
bg: Tab: избор на отстъп (Shift+Tab: премахване на отстъп)

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
bg: Отстъп/отмяна на текущо избрания текст или текущия ред

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
bg: Backspace: Изтриване на отстъпите като раздели

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
bg: Home/End: Откриване на водещо / последващо празно пространство:

en: <b>Smart Keys</b>
bg: <b>Умни клавиши</b>

en: Editor
bg: Редактор

en: Client-side decorations (restart required)
bg: Декорации от страна на клиента (изисква се рестартиране)

en: Show full filename in title bar
bg: Покажи пълното име на файла в заглавната лента

en: Remember window size
bg: Запомни размера на прозореца

en: Remember window position
bg: Запомни позицията на прозореца

en: Remember window state
bg: Запомни състоянието на прозореца

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: Show toolbar
bg: Покажи лентата с инструменти

en: Style:
bg: Стил:

en: Icon Size:
bg: Размер на икона:

en: <b>Toolbar</b>
bg: <b>Лента с инструменти</b>

en: Always show tabs even with one file
bg: Винаги показвай раздели дори с един файл

en: Expand tabs to fill available space
bg: Разширяване на разделите до запълване на наличното пространство

en: Cycled notebook tab switching
bg: Превключване при смяна на раздела в бележника

en: Open files in:
bg: Отваряне на файловете в:

en: <b>Notebook Tabs</b>
bg: <b>Раздели на бележника</b>

en: Window
bg: Прозорец

en: Ensure new line at file end
bg: Осигурете нов ред в края на файла

en: Make a copy with '~' suffix
bg: Направете копие със суфикс '~'

en: <b>File Saving</b>
bg: <b>Запазване на файлове</b>

en: Session restore:
bg: Възстановяване на сесията:

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
bg: Когато е избрано „незапазени документи“ или „винаги“, Mousepad няма да заявява запазване на модифицирани документи при излизане

en: Recent file menu length:
bg: Дължина на менюто с последно използвани файлове:

en: '0' disables and wipes recent history
bg: '0' деактивира и изтрива историята на последно използваните

en: Search history size:
bg: Размер на историята на търсенето:

en: <b>History</b>
bg: <b>История</b>

en: File monitoring
bg: Наблюдение на файл

en: Automatic reloading
bg: Автоматично презареждане

en: Default encoding:
bg: Кодировка по подразбиране:

en: <b>Miscellaneous</b>
bg: <b>Разни</b>

en: File
bg: Файл

en: Plugins
bg: Добавки

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
bg: Тук е зададен езикът по подразбиране за нови документи. След това може да се променя за всеки документ чрез контекстното меню, където има и предложения за корекция на правописа за подчертани думи.

note: combo box label
en: Default language:
bg: Език по подразбиране:

en: Shortcuts Editor
bg: Редактор на клавишните комбинации

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
bg: Редакторът за клавишните комбинации е достъпен тук, като изскачащ прозорец или като диалогов прозорец под предпочитанията в лентата с менюта.

en: Application
bg: Програма

note: pack frames
en: Menubar
bg: Лента с менюта

en: Preferences Dialog
bg: Диалог с настройки

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Mousepad Shortcuts
bg: Клавишни комбинации на Mousepad

note: add the shortcuts menu entry
en: Shortcuts...
bg: Клавишни комбинации...

en: Show the shortcuts dialog
bg: Покажи диалога с клавишните комбинации

en: Simple Text Editor
bg: Опростен текстов редактор

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: Text Editor Settings
bg: Настройки на текстовия редактор

en: Configure the Mousepad text editor
bg: Конфигуриране на текстовият редактор Mousepad

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
bg: Mousepad има за цел да бъде лесен за използване и бърз редактор. Нашата цел е редактор за бързо редактиране на текстови файлове, а не среда за разработка или редактор с огромен куп приставки.

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
bg: От друга страна, ние се опитваме да използваме най -новите налични функции на GTK, което означава, че ако GTK добави нещо ново в голямо издание, което е полезно за редактора, вероятно ще преодолеем GTK зависимостта и ще интегрираме тази нова функция в Mousepad.

en: The Mousepad developers
bg: Разработчиците на Mousepad

note: SECURITY: - A normal active user can run mousepad without elevated rights. They may wish to modify a file they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Mousepad as root
bg: Стартирай Mousepad, като администратор

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
bg: Изисква се удостоверяване, за да стартирате Mousepad, като администратор.
