Xfce Apps - en to eu translation catalogue (403 entries)

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
eu: Fitxategiak irekitzerakoan erabili beharreko kodeketa (utzi hutsik fitxategiak kodeketaren leihoarekin irekitzeko)

en: ENCODING
eu: KODEKETA

en: Display a list of possible encodings to open files
eu: Kodeketa erabilgarrien zerrenda bat erakutsi fitxategiak irekitzeko

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
eu: Kurtsorea kokatzeko lerro zenbakia (LERROA > 0 goitik, LERROA < 0 behetik)

en: LINE
eu: LERROA

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
eu: Kurtsorea kokatzeko zutabe zenbakia (ZUTABEA >= 0 hasieratik, ZUTABEA < 0 amaieratik)

en: COLUMN
eu: ZUTABEA

en: Open the preferences dialog
eu: Ireki hobespen leihoa

en: Do not register with the D-BUS session message bus
eu: Ez erregistratu D-BUS saio mezu bus-arekin

en: Quit a running Mousepad primary instance
eu: Itxi martxan dagoen Mousepaden instantzia nagusia

en: Print version information and exit
eu: Bertsio argibideak bistarazi eta irten

en: [FILES...]
eu: [FITX...]

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
eu: Fitxategia irekitzeko modua: "%s", "%s" edo "%s" (fitxak leiho berrietan ireki)

en: MODE
eu: MODUA

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
eu: Mousepad-en garatzaileak. Eskubide guztiak erreserbaturik.

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Arazoen berri hemen eman: <%s>

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
eu: %s | Egileak: %s | Fitxategi-izena: %s

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
eu: Mousepad Xfce mahaigain ingurunerako testu editore sinple bat da.

note: display an error message to the user
en: Failed to open the documentation browser
eu: Dokumentazio nabigatzailea irekitzeak huts egin du

note: build dialog
en: Select Tab Size
eu: Hautatu tabuladorearen tamaina

note: build the dialog
en: Go To
eu: Joan

note: add button
en: _Jump to
eu: _Joan hona

en: _Line number:
eu: _Lerro zenbakia:

en: C_olumn number:
eu: Z_utabe zenbakia:

en: Remove all entries from the documents history?
eu: Dokumentu historiako sarrera guztiak ezabatu?

note: setup CSD titlebar
en: Clear Documents History
eu: Garbitu dokumentu historia

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
eu: Dokumentuen historia garbitzeak une honetan zerrendatutako sarrera guztiak betiko ezabatuko ditu.

en: Clea_r
eu: Ga_rbitu

en: Do you want to save the changes before closing?
eu: Irten aurretik aldaketak gorde nahi dituzu?

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
eu: Dokumentua irakurtzeko da soilik, beste fitxategi bat bezala gorde nahi duzu?

note: setup CSD titlebar
en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

en: _Don't Save
eu: _Ez gorde

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
eu: Irakurtzeko soilik den fitxategi hau beste fitxategi bat bezala gordetzen ez baduzu, aldaketa guztiak galduko dira.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
eu: Dokumentua ez baduzu gordetzen, aldaketa guztiak galduko dira.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
eu: Dokumentua kanpoaldetik eraldatua izan da. Gordetzen jarraitu nahi al duzu?

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
eu: Dokumentua gordetzen baduzu, kanpotik egindako aldaketa guztiak galduko dira.

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
eu: Dokumentua kanpotik aldatua izan da. Diskotik birkargatu nahi duzu?

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu. Fitxategia leheneratzen baduzu, galduko dira.

note: setup CSD titlebar
en: Externally Modified
eu: Kanpotik eraldatua

en: Do you want to save your changes before reloading?
eu: Birkargatu aurretik aldaketak gorde nahi dituzu?

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
eu: Fitxategia leheneratzen baduzu, gorde gabeko aldaketa guztiak galduko dira.

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
eu: Fitxategi hau %s(r)ekin kodetuta dagoela dirudi, baina %s kodeketa hautatu duzu. Hautaketa hau baieztatzen duzu?

en: If not, the guessed encoding will be used.
eu: Horrela ez bada, antzemandako kodeketa erabiliko da.

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
eu: Aurreko saioa modu arruntean amaitu ez zela dirudi. Datu eskuragarriak berreskuratu nahi dituzu?

en: If not, all this data will be lost.
eu: Horrela ez bada, datu guzti hauek galduko dira.

en: Please select a file
eu: Fitxategi bat hautatu mesedez

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
eu: Aldi baterako fitxategia kodeketa probetarako prestatzeak huts egin du

en: Open encoding dialog
eu: Kodeketa leihoa ireki

en: Go back to shorten list
eu: Bueltatu atzera zerrenda laburtzeko

note: combo box label
en: _Encoding:
eu: Kodeketa:

en: Current
eu: Oraingoa

en: Show all encodings
eu: Kodeketa guztiak erakutsi

en: Text Files
eu: Testu fitxategiak

en: All Files
eu: Fitxategi Guztiak

note: create the dialog
en: Save As
eu: Gorde Honela

note: create new file chooser dialog
en: Open File
eu: Fitxategia ireki

note: add button
en: _Open
eu: _Ireki

note: create new font chooser dialog
en: Choose Mousepad Font
eu: Hautatu Mousepadeko letra-tipoa

note: error dialog messages
en: Failed to open the document
eu: Dokumentu irekitzeak huts egin du

en: Failed to save the document
eu: Fitxategia gordetzeak huts egin du

en: Unsupported character set
eu: Karaktere multzo ez onartua

note: button labels
en: _Cancel
eu: Ut_zi

en: _OK
eu: Ad_os

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save _As
eu: Gorde honela

en: Re_vert
eu: _Leheneratu

en: Re_load
eu: Birkargatu

note: pack button, add signal and tooltip
en: Close this tab
eu: Itxi fitxa hau

note: create an unique untitled document name
en: Untitled
eu: Izengabea

en: Other:
eu: Beste bat:

en: Checking encodings...
eu: Kodeketak analizatzen...

en: %s (%s, failed)
eu: %s (%s, huts egin du)

en: %s (%s, partial)
eu: %s (%s, partziala)

en: Other (partial):
eu: Beste bat (partzialak):

en: Other valid encodings were found, please choose below.
eu: Beste kodeketa baliodun batzuk aurkitu dira, mesedez hautatu azpian.

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
eu: Beste partzialki baliodun kodeketak aurkitu dira, mesedez hautatu azpian.

en: No other valid encoding was found.
eu: Ez da beste kodeketa baliodunik aurkitu.

note: dialog title
en: The document is %s valid.
eu: Dokumentua %s balioduna da.

en: The document is not %s valid.
eu: Dokumentua ez da %s balioduna.

note: west european
en: Celtic
eu: Zeltiarra

en: Greek
eu: Grekoa

en: Nordic
eu: Eskandinabiarra

en: South European
eu: Hego Europakoa

en: Western
eu: Mendebaldekoa

note: east european
en: Baltic
eu: Baltikokoa

en: Central European
eu: Europa erdialdekoa

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

en: Romanian
eu: Errumaniarra

note: middle eastern
en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

note: asian
en: Armenian
eu: Armeniarra

en: Georgian
eu: Georgiarra

en: Thai
eu: Thailandiarra

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

note: east asian
en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Korean
eu: Korearra

note: button labels
en: Default
eu: Lehenetsia

en: System
eu: Sistema

en: History
eu: Historia

en: Invalid byte sequence in conversion input
eu: Byteen sekuentzia baliogabea bihurketa-sarreran

en: Failed to clear the recent history
eu: Azkenaldiko historia garbitzeak huts egin du

note: setup the window properties
en: Mousepad Preferences
eu: Mousepad hobespenak

note: set a custom tab label
en: Document Settings
eu: Dokumentu ezarpenak

en: Appearance
eu: Itxura

en: Print page _headers
eu: Inprimatu _orrialde-goiburuak

en: Print _line numbers
eu: Inprimatu _lerro-zenbakiak

en: Numbering interval:
eu: Zenbaketa tartea:

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
eu: Lerro zenbakiak erakusteko tartea. Adibidez 1eko balioa lerro zenbakia erakutsiko du lerro bakoitzean, 2ko balioa beste lerro guztietan, eta abar.

en: Enable text _wrapping
eu: Hitzak doitzea gaitu

en: Enable _syntax highlighting
eu: Gaitu _sintaxi nabarmenketa

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Header:
eu: Goiburua:

en: Body:
eu: Testua:

en: Line numbers:
eu: Lerro zenbakiak:

en: _Replace All
eu: O_rdeztu guztiak

en: _Replace
eu: O_rdeztu

note: set dialog properties
en: Find and Replace
eu: Aurkitu eta ordeztu

note: dialog buttons
en: _Find
eu: Aurkitu

en: _Close
eu: It_xi

en: _Search for:
eu: _Bilatu hau:

en: Replace _with:
eu: Ordeztu _honekin:

en: Search _direction:
eu: Bilaketa norabidea:

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

note: wrap around
en: _Wrap around
eu: _Doitu ingurua

note: case sensitive check button for case sensitive, including the proxy menu item
en: Match _case
eu: Bereizi maiuskulak/minuskulak

note: match whole word check button for matching whole words, including the proxy menu item
en: _Match whole word
eu: Hitz _osoak soilik

note: enable regex search check button for enabling regex, including the proxy menu item
en: Regular e_xpression
eu: Espresio erregularra

en: Replace _all in:
eu: Aldatu dena hemen:

en: Selection
eu: Hautapena

en: Document
eu: Dokumentua

en: All Documents
eu: Dokumentu guztiak

en: Choose a filetype
eu: Aukeratu fitxategi-mota

note: language/filetype
en: Filetype: None
eu: Fitxategi-mota: Bat ere ez

en: Toggle the overwrite mode
eu: Txandakatu gainidazte modua

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
eu: Lerroa: %d Zutabea_ %d Hautapena: %d

en: Line: %d Column: %d
eu: Lerroa: %d Zutabea: %d

en: Filetype: %s
eu: Fitxategi-mota: %s

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
eu: Adi: root kontua erabiltzen ari zara. Zure sistema hondatu dezakezu.

en: Read Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Viewer Mode
eu: Ikusle modua

en: Use '%s' as template
eu: Erabili '%s' txantiloi bezala

en: No template files found in
    '%s'
eu: Ez da txantiloi fitxategirik aurkitu hemen
    '%s'

en: Missing Templates directory
    '%s'
eu: Txantiloien direktorioa falta da
    '%s'

note: create suitable text label for the "Other" menu
en: Ot_her (%d)...
eu: Ge_hiago (%d)

en: Ot_her...
eu: Ge_hiago...

en: Revert to the saved version of the file
eu: Itzuli fitxategiaren gordetako bertsio batera

en: Reload file from disk
eu: Fitxategia birkargatu diskotik

en: Leave fullscreen mode
eu: Pantaila-osoa modutik irten

en: Make the window fullscreen
eu: Leihoa pantaila-osora moldatu

en: Open '%s'
eu: Ireki '%s'

en: No items found
eu: Ez da elementurik aurkitu

en: History disabled
eu: Historia ezgaituta

note: create an item to inform the user
en: No clipboard data
eu: Ez dago arbel daturik

note: set error message
en: Templates should be %s valid
eu: Txantiloiak %s baliodunak izan behar dira

note: set error message
en: Reading the template failed
eu: Txantiloia irakurtzeak huts egin du

note: set error message
en: Loading the template failed
eu: Txantiloia kargatzeak huts egin du

note: show the error
en: Failed to reload the document
eu: Fitxategia birkargatzeak huts egin du

note: show the error
en: Failed to print the document
eu: Fitxategia inprimatzeak huts egin du

en: _File
eu: _Fitxategia

en: File menu
eu: Fitxategia menua

en: New _Window
eu: _Leiho berria

en: Create a new document in a new window
eu: Sortu dokumentu berria bat leiho berrian

en: New From Te_mplate
eu: Berria txantiloitik

en: Create a new document from a template
eu: Sortu dokumentu berri bat txantiloi batetik

en: Op_en Recent
eu: Ireki _oraintsukoa

en: Open a recently used file
eu: Ireki azkenaldian erabilitako fitxategi bat

en: Clear _History
eu: Garbitu _historia

en: Clear the recently used files history
eu: Garbitu azkenaldian erabilitako fitxategi historia

en: Save A_ll
eu: Gorde _dena

en: Save all document in this window
eu: Gorde leiho honetako dokumentu guztia

en: _Print...
eu: In_primatu...

en: Print the current document
eu: Inprimatu uneko dokumentua

en: _Close Window
eu: _Itxi leihoa

en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

en: _Quit
eu: _Irten

en: Quit Mousepad
eu: Mousepad itxi

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Edit menu
eu: Editatu menua

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Show the preferences dialog
eu: Hobespenen leihoa erakutsi

en: _Search
eu: Bilatu

en: Search menu
eu: Bilatu menua

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Search forwards for the same text
eu: Bilatu aurrerago testu berdina

en: Find _Previous
eu: Bilatu au_rrekoa

en: Search backwards for the same text
eu: Bilatu atzerago testu berdina

en: _Incremental Search
eu: Bilaketa _inkrementala

en: Automatically select the search result and scroll the view
eu: Bilaketa emaitza automatikoki hautatu eta ikuspegia desplazatu

en: Highlight _All
eu: Guztiak nabarmendu

en: _View
eu: I_kusi

en: View menu
eu: Ikusi menua

en: Select F_ont...
eu: Hautatu letra-tip_oa...

en: Change the editor font
eu: Editorearen letra mota aldatu

en: _Color Scheme
eu: Kolore eskema

en: Color scheme to use for the text view
eu: Testuaren ikuspegirako erabili beharreko kolore eskema

en: None
eu: Bat ere ez

en: No style scheme
eu: Estilo eskemarik ez

en: Line N_umbers
eu: Lerro ze_nbakiak

en: Show line numbers
eu: Ikusi lerro zenbakiak

en: _Menubar
eu: _Menu-barra

en: Change the visibility of the main menubar
eu: Aldatu menu-barraren ikusgaitasuna

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: Change the visibility of the toolbar
eu: Aldatu tresna-barraren ikusgaitasuna

en: St_atusbar
eu: Egoer_a-barra

en: Change the visibility of the statusbar
eu: Aldatu egoera-barraren ikusgaitasuna

en: _Document
eu: _Dokumentua

en: Document menu
eu: Dokumentu menua

en: _Word Wrap
eu: Hitzak doitu

en: Toggle breaking lines in between words
eu: Txandakatu lerroak zatitzea hitzen artean

en: _Auto Indent
eu: Koskatze automatikoa

en: Auto indent a new line
eu: Lerro berri bat automatikoki koskatu

en: Tab _Size
eu: Tabuladorearen _tamaina

en: The number of space characters for a tabulation
eu: Tabulazio batentzako zuriune karaktere kopurua

en: Two spaces
eu: Bi zuriune

en: Three spaces
eu: Hiru zuriune

en: Four spaces
eu: Lau zuriune

en: Eight spaces
eu: Zortzi zuriune

en: Other...
eu: Beste bat...

en: Set custom tab size
eu: Ezarri tabuladore tamaina pertsonala

en: Insert _Spaces
eu: Zuriuneak _sartu

en: Insert spaces when the tab button is pressed
eu: Zuriuneak sartu tabuladorea sakatzerakoan

en: _Filetype
eu: _Fitxategi-mota

en: Language to use for syntax highlighting
eu: Sintaxi nabarmenketarako erabili beharreko hizkuntza

en: Plain Text
eu: Testu hutsa

en: No filetype
eu: Fitxategi motarik ez

en: Line E_nding
eu: Lerro ko_deketa

en: Character(s) to use as end of line
eu: Lerro amaierarako erabili beharreko karakterea(k)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
eu: Dokumentuaren lerro amaiera Unix-era ezarri (LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
eu: Dokumentuaren lerro amaiera Mac-era ezarri (CR)

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
eu: Dokumentuaren lerro amaiera DOS / Windows-era ezarri (CR LF)

en: Write Unicode _BOM
eu: Unicode _BOM idatzi

en: Store the byte-order mark in the file
eu: Byte-order marka fitxategian gorde

en: _Viewer Mode
eu: Ikusle modua

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
eu: Teklatu / sagu bidezko aldaketak ez baimendu

en: _Previous Tab
eu: _Aurreko fitxa

en: Select the previous tab
eu: Hautatu aurreko fitxa

en: _Next Tab
eu: _Hurrengo fitxa

en: Select the next tab
eu: Hautatu hurrengo fitxa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Help menu
eu: Laguntza menua

en: _Contents
eu: _Edukiak

en: Display the Mousepad user manual
eu: Bistarazi Mousepad erabiltzaile manuala

en: _About
eu: _Honi buruz

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: _New
eu: _Berria

en: Create a new document
eu: Sortu dokumentu berri bat

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open a file
eu: Ireki fitxategia

en: Save the current document
eu: Gorde uneko dokumentua

en: Save _As...
eu: Gorde honel_a...

en: Save current document as another file
eu: Gorde uneko dokumentua beste fitxategi batean

en: _Detach Tab
eu: Fitxak bereizi

en: Move the current document to a new window
eu: Eraman uneko dokumentua leiho berri batera

en: Close _Tab
eu: Itxi fi_txa

en: Close the current document
eu: Itxi uneko dokumentua

en: _Undo
eu: Desegin

en: Undo the last action
eu: Desegin azken ekintza

en: _Redo
eu: Berregin

en: Redo the last undone action
eu: Berregin desegindako azken urratsa

en: Cu_t
eu: Ebaki

en: Cut the selection
eu: Ebaki hautapena

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy the selection
eu: Kopiatu hautapena

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Paste the clipboard
eu: Itsatsi arbela

en: Select _All
eu: Hautatu den_a

en: Select the text in the entire document
eu: Hautatu dokumentuko osoko testua

en: Search for text
eu: Testua bilatu

en: Find and Rep_lace...
eu: Bi_latu eta ordeztu...

en: Search for and replace text
eu: Testua bilatu eta ordeztu

en: _Go to...
eu: _Joan...

en: Go to a specific location in the document
eu: Joan dokumentuko kokagune zehatz batera

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila-osoa

en: Paste _Special
eu: Itsaste bere_zia

en: Paste the clipboard in a special way
eu: Arbela modu berezian itsatsi

en: Paste from _History
eu: Itsatsi _historiatik

en: Paste from the clipboard history
eu: Itsatsi arbel historiatik

en: Paste as _Column
eu: Itsatsi _zutabe baten gisa

en: Paste the clipboard text into a column
eu: Itsatsi arbeleko testua zutabe batetan

en: _Delete Selection
eu: Hautaketa ezabatu

en: Delete the current selection
eu: Ezabatu uneko hautapena

en: Delete _Line
eu: _Lerroa ezabatu

en: Delete the current line
eu: Uneko lerroa ezabatu

en: Conve_rt
eu: Bihurtu

en: Convert text in different ways
eu: Testua modu ezberdinetan eraldatu

en: To _Lowercase
eu: Minuskuletara

en: Change the case of the selection to lowercase
eu: Aldatu hautatutako testua minuskuletara

en: To _Uppercase
eu: Maiuskuletara

en: Change the case of the selection to uppercase
eu: Aldatu hautatutako testua maiuskuletara

en: To _Title Case
eu: Hitz bakoitzeko lehen letra maiuskulaz

en: Change the case of the selection to title case
eu: Hautapenaren hitz bakoitzeko lehen letra maiuskulaz jarri

en: To _Opposite Case
eu: K_ontrakoa

en: Change the case of the selection opposite case
eu: Hautapenaren maiuskulak eta minuskulak kontrakora bihurtu

en: _Tabs to Spaces
eu: Tabuladoreak zuriune

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
eu: Tabuladore guztiak zuriune bihurtu hautapenean edo dokumentuan

en: _Leading Spaces to Tabs
eu: Hasierako zuriuneak tabu_ladore

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
eu: Hasierako hutsuneak tabuladore bihurtu hautatutako lerro(et)an edo dokumentuan

en: St_rip Trailing Spaces
eu: Amaierako zuriuneak ezabatu

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
eu: Amaierako zuriune guztiak kendu hautatutako lerro(et)an edo dokumentuan

en: _Transpose
eu: Irauli

en: Reverse the order of something
eu: Zerbaiten ordena alderantzikatu

en: _Move
eu: _Mugitu

en: Move content in different ways
eu: Edukia hainbat modutan mugitu

en: Move lines one line up
eu: Lerroak mugitu lerro bat gora

en: Move lines one line down
eu: Lerroak mugitu lerro bat behera

en: Move words one word left
eu: Hitzak hitz bat ezkerrera mugitu

en: Move words one word right
eu: Hitzak hitz bat eskuinera mugitu

en: Dup_licate Line / Selection
eu: _Lerroa / hautapena bikoiztu

en: Duplicate the current line or selection
eu: Bikoiztu uneko lerro edo hautapena

en: _Increase Indent
eu: Koska handitu

en: Increase the indentation of the selection or current line
eu: Hautapenaren edo uneko lerroaren koska handitu

en: _Decrease Indent
eu: Koska txikiagotu

en: Decrease the indentation of the selection or current line
eu: Hautapenaren edo uneko lerroaren koska txikiagotu

en: Insert Tabs
eu: Tabuladoreak sartu

en: Insert Spaces
eu: Zuriuneak sartu

en: Never
eu: Inoiz

en: First key press
eu: Lehen tekla sakatzean

en: Second key press
eu: Bigarren tekla sakatzean

en: Always
eu: Beti

en: never
eu: inoiz

en: after a crash
eu: kraskatze baten ostean

en: unsaved documents
eu: gorde gabeko dokumentuak

en: saved documents
eu: gordetako dokumentuak

en: always
eu: beti

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs
eu: fitxa berrietan

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new windows
eu: leiho berrietan

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs in a new window
eu: fitxa berriak leiho berri batean

en: Menu
eu: Menua

en: Small Toolbar
eu: Tresna-barra txikia

en: Large Toolbar
eu: Tresna-barra handia

en: Button
eu: Botoia

en: Drag & Drop
eu: Arrastatu eta askatu

en: Dialog
eu: Leihoa

en: Icons Only
eu: Ikonoak soilik

en: Text Only
eu: Testua soilik

en: Text Below Icons
eu: Testua ikonoen azpian

en: Text Beside Icons
eu: Testua ikonoen ondoan

en: Display whitespace
eu: Zuriuneak erakutsi

en: Display line endings
eu: Lerro amaierak erakutsi

en: Long line margin at column:
eu: Lerro luzearen marjina zutabe honetan:

en: Highlight current line
eu: Uneko lerroa nabarmendu

en: Highlight matching brackets
eu: Bat datozen kakoak nabarmendu

en: Wrap long lines
eu: Lerro luzeak doitu

en: <b>Display</b>
eu: <b>Erakutsi</b>

en: Use system monospace font
eu: Erabili sistemaren letra-tipo monoespaziatua

en: <b>Font</b>
eu: <b>Letra-tipoa</b>

en: <b>Color Scheme</b>
eu: <b>Kolore eskema</b>

en: View
eu: Ikusi

en: Tab width:
eu: Tabuladorearen zabalera:

en: Tab mode:
eu: Tabulazio modua:

en: Enable automatic indentation
eu: Koska automatikoa gaitu

en: <b>Indentation</b>
eu: <b>Koska</b>

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
eu: Atzera tekla: tabuladore bezala sartutako koska zuriuneak ezabatu

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
eu: Etxea/Amaiera: hasierako/amaierako zuriuneak detektatu:

en: <b>Smart Keys</b>
eu: <b>Tekla adimentsuak</b>

en: Editor
eu: Editorea

en: Client-side decorations (restart required)
eu: Bezero-aldeko dekorazioak (berrabiarazi behar da)

en: Show full filename in title bar
eu: Fitxategiaren izen osoa erakutsi izenburu-barran

en: Remember window size
eu: Leihoaren neurriak gogoratu

en: Remember window position
eu: Leihoaren kokapena gogoratu

en: Remember window state
eu: Leihoaren egoera gogoratu

en: <b>General</b>
eu: <b>Orokorra</b>

en: Show toolbar
eu: Tresna-barra bistarazi

en: Style:
eu: Itxura:

en: Icon Size:
eu: Ikonoen neurria:

en: <b>Toolbar</b>
eu: <b>Tresna-barra</b>

en: Always show tabs even with one file
eu: Beti erakutsi fitxak nahiz eta fitxategi bakarra egon

en: Expand tabs to fill available space
eu: Fitxak hedatu leku eskuragarria betetzeko

en: Cycled notebook tab switching
eu: Koaderno fitxen txandakatze ziklikoa

en: Open files in:
eu: Ireki fitxategiak:

en: <b>Notebook Tabs</b>
eu: <b>Koaderno fitxak</b>

en: Window
eu: Lehioa

en: Ensure new line at file end
eu: Baieztatu lerro berria fitxategiaren amaieran

en: Make a copy with '~' suffix
eu: Kopia bat egin '~' atzizkiarekin

en: <b>File Saving</b>
eu: <b>Fitxategiak gordetzea</b>

en: Session restore:
eu: Saioa berreskuratzea:

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
eu: "gorde gabeko dokumentuak" edo "beti" hautatzen denean, Mousepad-ek ez du galdetuko editatutako fitxategiak gordetzeko irteterakoan

en: Recent file menu length:
eu: Azken fitxategien menuaren luzera:

en: '0' disables and wipes recent history
eu: '0' azkenaldiko historia ezgaitu eta garbitzen du

en: <b>History</b>
eu: <b>Historia</b>

en: File monitoring
eu: Fitxategiak monitorizatzea

en: Default encoding:
eu: Kodeketa lehenetsia:

en: <b>Miscellaneous</b>
eu: <b>Bestelakoak</b>

en: File
eu: Fitxategia

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Spell Checking
eu: Ortografia egiaztatzea

note: combo box label
en: Default language:
eu: Hizkuntza lehenetsia:

en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

en: Simple Text Editor
eu: Testu editore sinplea

en: Text Editor
eu: Testu Editatzailea

en: Text Editor Settings
eu: Testu editorearen ezarpenak

en: Configure the Mousepad text editor
eu: Mousepad testu editorea konfiguratu

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
eu: Mousepad editore erabilerraz eta azkar bat izan nahi du. Gure helburua testu fitxategiak azkar editatzeko editore bat da, ez garapen ingurumen bat edo plugin gehiegi dituen editore bat.

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
eu: Bestalde GTK-ren ezaugarri berrienak erabiltzen saiatzen gara, modu horretan GTK-k argitaratze nagusi batean editorearentzako erabilgarria den zerbait berria argitaratzen badu, ziurrenik GTK menpekotasuna igoko dugu eta ezaugarri berri hori Mousepad-en txertatu.

note: SECURITY: - A normal active user can run mousepad without elevated rights. They may wish to modify a file they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Mousepad as root
eu: Mousepad root bezala exekutatu

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
eu: Autentifikazioa behar da Mousepad root bezala exekutatzeko.
