Xfce Apps - en to hu translation catalogue (329 entries)

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
hu: A fájlok megnyitásakor használt kódolás (hagyd üresen, ha ezt mindig párbeszédesen szeretnéd)

en: ENCODING
hu: KÓDOLÁS

en: Display a list of possible encodings to open files
hu: Megjeleníti a lehetséges kódolások listáját fájlok menyitásához

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
hu: Sorszám, ahova a kurzor álljon (SOR > 0 fentről, SOR < 0 lentről)

en: LINE
hu: SOR

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
hu: Oszlop, ahova a kurzor álljon (OSZLOP >= 0 elölről, OSZLOP < 0 hátulról)

en: COLUMN
hu: OSZLOP

en: Open the preferences dialog
hu: A Terminál beállítások megnyitása

en: Do not register with the D-BUS session message bus
hu: Ne regisztráljon a D-BUS munkamenet üzenetbuszra

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: [FILES...]
hu: [FÁJLOK...]

en: MODE
hu: MÓD

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat itt jelentse: <%s>.

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
hu: %s | Szerzők: %s | Fájlnév: %s

note: display an error message to the user
en: Failed to open the documentation browser
hu: A dokumentáció-böngésző megnyitása sikertelen

note: build dialog
en: Select Tab Size
hu: Tabulátorméret kiválasztása

note: build the dialog
en: Go To
hu: Ugrás

en: _Line number:
hu: _Sor száma:

en: C_olumn number:
hu: _Oszlop száma:

en: Remove all entries from the documents history?
hu: Törölni kívánja a dokumentumok listáját?

note: setup CSD titlebar
en: Clear Documents History
hu: Dokumentumok listájának törlése

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
hu: A dokumentumok listájának törlése véglegesen eltávolítja az összes jelenleg listázott bejegyzést.

en: Do you want to save the changes before closing?
hu: Menti a módosításokat bezárás előtt?

note: setup CSD titlebar
en: Save Changes
hu: Módosítások mentése

en: _Don't Save
hu: _Ne legyen mentve

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
hu: Ha nem ment, az összes változtatás elvész.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
hu: A dokumentumot külső program módosította. Folytatja a mentést?

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
hu: Ha menti a dokumentumot, minden külső változtatás elvész.

note: setup CSD titlebar
en: Externally Modified
hu: Külső program által módosítva

en: Do you want to save your changes before reloading?
hu: Menti a változtatásokat újratöltés előtt?

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
hu: Ha visszaállítja a fájlt, az összes nem mentett változtatás elvész.

note: combo box label
en: _Encoding:
hu: _Kódolás:

en: All Files
hu: Minden fájl

note: create the dialog
en: Save As
hu: Mentés másként

note: create new file chooser dialog
en: Open File
hu: Fájl megnyitása

note: add button
en: _Open
hu: _Megnyitás

note: create new font chooser dialog
en: Choose Mousepad Font
hu: A Mousepad betűkészletének kiválasztása

note: error dialog messages
en: Failed to open the document
hu: A dokumentum megnyitása sikertelen

en: Failed to save the document
hu: A dokumentum mentése sikertelen

note: button labels
en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Save
hu: M_entés

en: Re_vert
hu: Vissz_aállítás

note: pack button, add signal and tooltip
en: Close this tab
hu: Lap bezárása

note: create an unique untitled document name
en: Untitled
hu: Névtelen

en: Other:
hu: Egyéb:

en: Checking encodings...
hu: Kódolások ellenőrzése...

note: west european
en: Celtic
hu: Kelta

en: Greek
hu: Görög

en: Nordic
hu: Északi

en: South European
hu: Dél-európai

en: Western
hu: Nyugati

note: east european
en: Baltic
hu: Balti

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Romanian
hu: Román

note: middle eastern
en: Arabic
hu: Arab

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

note: asian
en: Armenian
hu: Örmény

en: Georgian
hu: Grúz

en: Turkish
hu: Török

en: Vietnamese
hu: Vietnami

note: east asian
en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

note: button labels
en: Default
hu: Alapértelmezett

en: System
hu: Rendszer

en: Invalid byte sequence in conversion input
hu: Érvénytelen bájtsorozat az átalakítási bemenetben

en: Failed to clear the recent history
hu: Az előzmények törlése sikertelen

note: set a custom tab label
en: Document Settings
hu: Dokumentumbeállítások

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Print page _headers
hu: Oldal_fejlécek nyomtatása

en: Print _line numbers
hu: _Sorok számának nyomtatása

en: Numbering interval:
hu: Számozási intervallum:

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
hu: A sorszámok kiírási intervalluma. Például az 1 érték esetén minden sorban ki lesz írva a sor száma, 2 esetén viszont csak minden másodikban, és így tovább.

en: Enable text _wrapping
hu: Sor_törés engedélyezése

en: Enable _syntax highlighting
hu: _Szintaxiskiemelés engedélyezése

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: Header:
hu: Fejléc:

en: Body:
hu: Szövegtörzs:

en: Line numbers:
hu: Sorok száma:

en: _Replace All
hu: Ö_sszes cseréje

en: _Replace
hu: _Csere

note: set dialog properties
en: Find and Replace
hu: Keresés és csere

note: dialog buttons
en: _Find
hu: _Keresés

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Search for:
hu: Keresés _erre:

en: Replace _with:
hu: C_sere ezzel:

en: Search _direction:
hu: Keresési _irány:

en: Up
hu: Fel

en: Down
hu: Le

note: wrap around
en: _Wrap around
hu: _Körbe

note: case sensitive check button for case sensitive, including the proxy menu item
en: Match _case
hu: _Nagybetű-érzékeny

note: match whole word check button for matching whole words, including the proxy menu item
en: _Match whole word
hu: Teljes szó_egyezés

note: enable regex search check button for enabling regex, including the proxy menu item
en: Regular e_xpression
hu: Szabályos _kifejezés (regex)

en: Replace _all in:
hu: Összes _cseréje ebben:

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Document
hu: Dokumentum

en: All Documents
hu: Minden dokumentum

en: Choose a filetype
hu: Válasszon fájltípust

note: language/filetype
en: Filetype: None
hu: Fájltípus: nincs

en: Toggle the overwrite mode
hu: Felülírás mód váltása

note: overwrite label
en: OVR
hu: ÁTÍR

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
hu: Sor: %d Oszlop: %d Kijelölés: %d

en: Line: %d Column: %d
hu: Sor: %d Oszlop: %d

en: Filetype: %s
hu: Fájltípus: %s

en: Read Only
hu: Csak olvasható

en: No template files found in
    '%s'
hu: Nem találhatóak sablonfájlok itt:
    '%s'

en: Missing Templates directory
    '%s'
hu: Hiányzik a sablonok könyvtára
    '%s'

note: create suitable text label for the "Other" menu
en: Ot_her (%d)...
hu: _Egyéb (%d)

en: Ot_her...
hu: _Egyéb

en: Revert to the saved version of the file
hu: A fájl mentett állapotának visszaállítása

en: Reload file from disk
hu: Mentett fájl újratöltése

en: Leave fullscreen mode
hu: Teljes képernyős mód elhagyása

en: Make the window fullscreen
hu: Legyen teljes képernyős az ablak

en: Open '%s'
hu: '%s' megnyitása

en: No items found
hu: Nem találhatók elemek

note: create an item to inform the user
en: No clipboard data
hu: Nincs vágólap adat

note: set error message
en: Loading the template failed
hu: A sablon betöltése sikertelen

note: show the error
en: Failed to reload the document
hu: A dokumentum újratöltése sikertelen

note: show the error
en: Failed to print the document
hu: A dokumentum nyomtatása sikertelen

en: _File
hu: _Fájl

en: File menu
hu: Fájl menü

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: Create a new document in a new window
hu: Új dokumentum létrehozása új ablakban

en: New From Te_mplate
hu: Új létrehozása _sablonból

en: Op_en Recent
hu: _Legutóbbi megnyitása

en: Clear _History
hu: Előzmények tö_rlése

en: Clear the recently used files history
hu: A legutóbb használt fájlok listájának törlése

en: Save A_ll
hu: Öss_zes mentése

en: Save all document in this window
hu: Az összes dokumentum mentése ebben az ablakban

en: _Print...
hu: _Nyomtatás…

en: Print the current document
hu: A jelenlegi dokumentum nyomtatása

en: _Close Window
hu: Ablak _bezárása

en: Close this window
hu: A jelenlegi ablak bezárása

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: Edit menu
hu: Szerkesztés menü

en: Show the preferences dialog
hu: A Beállítások ablak megjelenítése

en: _Search
hu: _Keresés

en: Search menu
hu: Keresés menü

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Search forwards for the same text
hu: Keresés előre ugyanarra a szövegre

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: Search backwards for the same text
hu: Keresés visszafelé ugyanarra a szövegre

en: Highlight _All
hu: Összes k_iemelése

en: _View
hu: _Nézet

en: View menu
hu: Nézet menü

en: Select F_ont...
hu: _Betűkészlet kiválasztása...

en: Change the editor font
hu: A szerkesztő betűkészletének kiválasztása

en: _Color Scheme
hu: _Színséma

en: Color scheme to use for the text view
hu: Színséma a szövegnézethez

en: None
hu: Nincs

en: No style scheme
hu: Nincs stílusséma

en: Line N_umbers
hu: Sorok _száma

en: Show line numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: _Menubar
hu: _Menü

en: Change the visibility of the main menubar
hu: A fő menüsáv láthatóságának megváltoztatása

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: Change the visibility of the toolbar
hu: Az eszköztár láthatóságának megváltoztatása

en: St_atusbar
hu: Áll_apotsor

en: Change the visibility of the statusbar
hu: Az állapotsor láthatóságának megváltoztatása

en: _Document
hu: _Dokumentum

en: Document menu
hu: Dokumentum menü

en: _Word Wrap
hu: _Hosszú sorok tördelése

en: Toggle breaking lines in between words
hu: Szavak közti sortörés ki- bekapcsolása

en: _Auto Indent
hu: _Automatikus behúzás

en: Auto indent a new line
hu: Új sor automatikus behúzása

en: Tab _Size
hu: Tabulátor _méret

en: The number of space characters for a tabulation
hu: Tabulálási szóközszám

en: Two spaces
hu: 2 szóköz

en: Three spaces
hu: 3 szóköz

en: Four spaces
hu: 4 szóköz

en: Eight spaces
hu: 8 szóköz

en: Other...
hu: Egyéb...

en: Set custom tab size
hu: Egyéni tabulátorméret beállítása

en: Insert _Spaces
hu: _Szóközök beillesztése

en: Insert spaces when the tab button is pressed
hu: Szóközök beillesztése a tabulátor billentyű megnyomásakor

en: _Filetype
hu: _Fájltípus

en: Language to use for syntax highlighting
hu: Nyelvtan-kiemelés nyelve

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: No filetype
hu: Nincs fájltípus

en: Line E_nding
hu: Sor_vég

en: Character(s) to use as end of line
hu: Sorvég karakter(ek)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
hu: A dokumentum sorvégének beállítása Unix-ra (LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
hu: A dokumentum sorvégének beállítása Mac-re (CR)

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
hu: A dokumentum sorvégének beállítása DOS / Windows-ra (CR LF)

en: Write Unicode _BOM
hu: Unicode _BOM írása

en: Store the byte-order mark in the file
hu: Bájtsorrendjelzés tárolása a fájlban

en: _Previous Tab
hu: _Előző lap

en: Select the previous tab
hu: Előző lap kiválasztása

en: _Next Tab
hu: _Következő lap

en: Select the next tab
hu: Következő lap kiválasztása

en: _Help
hu: _Súgó

en: Help menu
hu: Súgó menü

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Display the Mousepad user manual
hu: A Mousepad kézikönyvének megjelenítése

en: _About
hu: _Névjegy

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: _New
hu: Ú_j

en: Create a new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: Save the current document
hu: A jelenlegi dokumentum mentése

en: Save _As...
hu: Mentés más_ként…

en: Save current document as another file
hu: A jelenlegi dokumentum mentése másik fájlként

en: _Detach Tab
hu: Lap le_választása

en: Move the current document to a new window
hu: A jelenlegi dokumentum áthelyezése egy új ablakba

en: Close _Tab
hu: Lap be_zárása

en: Close the current document
hu: A jelenlegi dokumentum bezárása

en: _Undo
hu: Visszavon

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: _Redo
hu: Újra

en: Redo the last undone action
hu: A visszavont művelet végrehajtása mégis

en: Cu_t
hu: _Kivág

en: Cut the selection
hu: A kijelölés kivágása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy the selection
hu: A kijelölés másolása

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: Select _All
hu: Összes _kijelölése

en: Select the text in the entire document
hu: Szöveg kijelölése a teljes dokumentumban

en: Search for text
hu: Szöveg keresése

en: Find and Rep_lace...
hu: Keresés és _csere...

en: Search for and replace text
hu: Szöveg keresése és cseréje

en: _Go to...
hu: _Ugrás...

en: Go to a specific location in the document
hu: Ugrás a megadott helyre a dokumentumban

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: Paste _Special
hu: _Irányított beillesztés

en: Paste from _History
hu: Beillesztés az _előzményekből

en: Paste from the clipboard history
hu: Beillesztés a vágólap előzményeiből

en: Paste as _Column
hu: Beillesztés _oszlopként

en: Paste the clipboard text into a column
hu: A vágólapon található szöveg beillesztése egy oszlopba

en: Delete the current selection
hu: A jelenlegi kijelölés törlése

en: Conve_rt
hu: Konve_rtálás

en: To _Lowercase
hu: _Kisbetűssé

en: Change the case of the selection to lowercase
hu: A kiválasztott szövegrész kisbetűsre állítása

en: To _Uppercase
hu: _Nagybetűssé

en: Change the case of the selection to uppercase
hu: A kiválasztott szövegrész nagybetűsre állítása

en: To _Title Case
hu: _Címmé

en: Change the case of the selection to title case
hu: A kiválasztott szövegrész szókezdeteinek nagybetűsre állítása

en: To _Opposite Case
hu: KIs- és nagybetűk felcserélése

en: Change the case of the selection opposite case
hu: A kiválasztott szövegrész kis- és nagybetűinek megfordítása

en: _Tabs to Spaces
hu: _Tabulátorokból szóközökké

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
hu: Az összes tabulátor szóközökké konvertálása a kiválasztott szövegrészben vagy a dokumentumban

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
hu: Az összes kezdő szóköz tabulátorrá konvertálása a kiválasztott sorokban vagy a dokumentumban

en: St_rip Trailing Spaces
hu: _Sorvégi szóközök törlése

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
hu: Az összes sorvégi szóköz törlése a kijelölt sorokból vagy a dokumentumból

en: _Transpose
hu: Transz_ponálás

en: Reverse the order of something
hu: Sorrend megváltoztatása

en: Dup_licate Line / Selection
hu: _Ismételt sor / kiválasztás

en: Duplicate the current line or selection
hu: A jelenlegi sor vagy kiválasztás duplikálása

en: _Increase Indent
hu: Behúzás _növelése

en: Increase the indentation of the selection or current line
hu: A kiválasztás vagy a jelenlegi sor behúzásának növelése

en: _Decrease Indent
hu: Behúzás _csökkentése

en: Decrease the indentation of the selection or current line
hu: A kiválasztás vagy a jelenlegi sor behúzásának csökkentése

en: Insert Tabs
hu: Tabulátorok beillesztése

en: Insert Spaces
hu: Szóközök beillesztése

en: Never
hu: Soha

en: Always
hu: Mindig

en: always
hu: mindig

en: Menu
hu: Menü

en: Small Toolbar
hu: Kis eszköztár

en: Large Toolbar
hu: Nagy eszköztár

en: Button
hu: Gomb

en: Drag & Drop
hu: Fogd és Vidd

en: Dialog
hu: Párbeszédablak

en: Icons Only
hu: Csak ikonok

en: Text Only
hu: Csak szöveg

en: Text Below Icons
hu: Szöveg az ikonok alatt

en: Text Beside Icons
hu: Szöveg az ikonok mellett

en: Display whitespace
hu: Láthatatlan karakterek megjelenítése

en: Display line endings
hu: Sorvégek megjelenítése

en: Long line margin at column:
hu: Hosszú sor margója ennél az oszlopnál:

en: Highlight current line
hu: Jelenlegi sor kiemelése

en: Highlight matching brackets
hu: Egyező zárójelek kiemelése

en: Wrap long lines
hu: Hosszú sorok törése

en: <b>Display</b>
hu: <b>Megjelenítés</b>

en: Use system monospace font
hu: Rendszer monospace betűkészletének használata

en: <b>Font</b>
hu: <b>Betűtípus</b>

en: View
hu: Nézet

en: Tab width:
hu: Lapszélesség:

en: Tab mode:
hu: Lapmód:

en: Enable automatic indentation
hu: Automatikus behúzás engedélyezése

en: <b>Indentation</b>
hu: <b>Behúzás</b>

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Show full filename in title bar
hu: Teljes fájlnév megjelenítése a címsorban

en: Remember window size
hu: Ablak méretének megjegyzése

en: Remember window position
hu: Ablak pozíciójának megjegyzése

en: Remember window state
hu: Ablak állapotának megjegyzése

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

en: Show toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése

en: Style:
hu: Stílus:

en: Icon Size:
hu: Ikonméret:

en: <b>Toolbar</b>
hu: <b>Eszköztár</b>

en: Always show tabs even with one file
hu: Mindig mutassa a lapokat, egy fájl esetén is

en: Cycled notebook tab switching
hu: Körkörös munkafüzetlap-váltás

en: Window
hu: Ablak

en: Session restore:
hu: Munkamenet helyreállítása

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
hu: "Mentetlen dokumentumok" vagy "Mindig" esetén a Mousepad nem kérdez rá a módosított dokumentumok mentésére kilépéskor

en: Recent file menu length:
hu: Legutóbbi fájlok menüjének hossza:

en: Search history size:
hu: A keresési előzmények mérete:

en: File monitoring
hu: Fájlfigyelés

en: Automatic reloading
hu: Automatikus újratöltés

en: Default encoding:
hu: Alapértelmezett kódolás:

en: <b>Miscellaneous</b>
hu: <b>Egyéb</b>

en: File
hu: Fájl

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Spell Checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
hu: Az új dokumentumok alapértelmezett nyelve itt állítható be. A helyi menüvel dokumentumonként is módosítható, ahol aztán a helyesírási javaslatokat is megkaphatjuk az aláhúzott szavakra.

note: combo box label
en: Default language:
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Shortcuts Editor
hu: Gyorsbillentyű szerkesztő

en: Application
hu: Alkalmazás

note: pack frames
en: Menubar
hu: Menüsor

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Mousepad Shortcuts
hu: Mousepad gyorsbillentyűk

note: add the shortcuts menu entry
en: Shortcuts...
hu: Gyorsbillentyűk

en: Show the shortcuts dialog
hu: A gyorsbillentyű párbeszéd megjelenítése

en: Simple Text Editor
hu: Egyszerű szövegszerkesztő

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Text Editor Settings
hu: Szövegszerkesztő beállítások

en: Configure the Mousepad text editor
hu: A Mousepad szövegszerkesztő beállítása

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
hu: A mousepad egy könnyen használható és gyors szerkesztő szeretne lenni. Célunk egy olyan alkalmazás, mellyel gyorsan lehet szövegfájlokat szerkeszteni, nem pedig egy fejlesztői környezet vagy szerkesztő sok-sok bővítménnyel.

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
hu: Másrészt szeretnénk a GTK legújabb képességeit is használni, így ha a GTK egy főbb verzióban a szövegszerkesztő számára valami hasznosat kínál, akkor valószínűleg ehhez igazítjuk a GTK-függőség szintjét és integráljuk ezt az új képességet a Mousepad szerkesztőbe.

note: SECURITY: - A normal active user can run mousepad without elevated rights. They may wish to modify a file they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Mousepad as root
hu: Mousepad futtatása rendszergazdaként

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
hu: Hitelesítés szükséges a Mousepad rendszergazdaként futtatásához.
