Xfce Apps - en to pl translation catalogue (424 entries)

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
pl: Kodowanie, które ma być używane do otwierania plików (pozostaw puste, aby otwierać pliki w oknie kodowania)

en: ENCODING
pl: KODOWANIE

en: Display a list of possible encodings to open files
pl: Wyświetla listę możliwych kodowań do otwierania plików

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
pl: Numer wiersza, na który ma zostać przesunięty kursor (WIERSZ > 0 od góry, WIERSZ < 0 od dołu)

en: LINE
pl: WIERSZ

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
pl: Numer kolumny, na którą ma zostać przesunięty kursor (KOLUMNA >= 0 od początku, KOLUMNA < 0 od końca)

en: COLUMN
pl: KOLUMNA

en: Open the preferences dialog
pl: Otwiera okno preferencji programu

en: Do not register with the D-BUS session message bus
pl: Nie rejestruje za pomocą demona powiadamiania sesji D-BUS

en: Quit a running Mousepad primary instance
pl: Kończy działanie bieżącego wystąpienia programu

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: [FILES...]
pl: [PLIK...]

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
pl: Tryb otwierania plików: "%s", "%s" lub "%s" (otwieranie kart w nowym oknie)

en: MODE
pl: TRYB

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
pl: Twórcy programu Mousepad. Wszelkie prawa zastrzeżone.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
pl: %s | Autorzy: %s | Nazwa pliku: %s

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
pl: Umożliwia szybkie edytowanie tekstu w środowisku graficznym Xfce.

note: display an error message to the user
en: Failed to open the documentation browser
pl: Nie udało się otworzyć przeglądarki dokumentacji

note: build dialog
en: Select Tab Size
pl: Wybór rozmiaru tabulacji

note: build the dialog
en: Go To
pl: Przechodzenie

note: add button
en: _Jump to
pl: _Skocz do

en: _Line number:
pl: Numer _wiersza:

en: C_olumn number:
pl: Numer _kolumny:

en: Remove all entries from the documents history?
pl: Usunąć wszystkie wpisy z historii dokumentów?

note: setup CSD titlebar
en: Clear Documents History
pl: Wyczyść historię dokumentów

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
pl: Wyczyszczenie historii dokumentów, usunie wszystkie pozycje na liście.

en: Clea_r
pl: W_yczyść

en: Do you want to save the changes before closing?
pl: Zapisać zmiany w dokumencie przed jego zamknięciem?

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
pl: Dokument jest tylko do odczytu, czy chcesz go zapisać jako inny plik?

note: setup CSD titlebar
en: Save Changes
pl: Zapisywanie zmian

en: _Don't Save
pl: _Nie zapisuj

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
pl: Jeśli ten dokument tylko do odczytu nie zostanie zapisany jako inny plik, wszystkie wprowadzone zmiany zostaną utracone.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
pl: Jeśli dokument nie zostanie zapisany, wszystkie wprowadzone zmiany zostaną utracone.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
pl: Dokument został zmodyfikowany przez inny program. Kontynuować zapisywanie?

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
pl: Zapisanie dokumentu sprawi, że wszystkie zmiany dokonane przez inny program zostaną utracone.

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
pl: Dokument został zmodyfikowany zewnętrznie. Czy chcesz ponownie wczytać go z dysku?

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
pl: Masz niezapisane zmiany. Jeśli przywrócisz plik, zostaną one utracone.

note: setup CSD titlebar
en: Externally Modified
pl: Zmodyfikowany przez inny program

en: Do you want to save your changes before reloading?
pl: Zapisać zmiany przed ponownym wczytaniem?

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
pl: Przywrócenie poprzedniej wersji dokumentu sprawi, że wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
pl: Plik wydaje się być zakodowany w %s, ale wybranłeś kodowanie %s. Czy potwierdzasz ten wybór?

en: If not, the guessed encoding will be used.
pl: Jeśli nie, zastosowane zostanie odgadnięte kodowanie.

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
pl: Wydaje się, że poprzednia sesja nie zakończyła się normalnie. Czy chcesz przywrócić dostępne dane?

en: If not, all this data will be lost.
pl: Jeśli nie, wszystkie te dane zostaną utracone.

en: Please select a file
pl: Wybieranie pliku

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
pl: Nie udało się przygotować pliku tymczasowego do testów kodowania

en: Open encoding dialog
pl: Otwiera okno kodowania

en: Go back to shorten list
pl: Powrót do skróconej listy

note: combo box label
en: _Encoding:
pl: _Kodowanie:

en: Current
pl: Bieżące

en: Show all encodings
pl: Wyświetla wszystkie kodowania

en: Text Files
pl: Pliki tekstowe

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

note: create the dialog
en: Save As
pl: Wybór pliku

note: create new file chooser dialog
en: Open File
pl: Wybór pliku

note: add button
en: _Open
pl: _Otwórz

note: create new font chooser dialog
en: Choose Mousepad Font
pl: Wybór czcionki

note: error dialog messages
en: Failed to open the document
pl: Nie udało się otworzyć dokumentu

en: Failed to save the document
pl: Nie udało się zapisać dokumentu

en: Unsupported character set
pl: Nieobsługiwany zestaw znaków

note: button labels
en: _Cancel
pl: A_nuluj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save _As
pl: Zapisz _jako

en: Re_vert
pl: _Przywróć

en: Re_load
pl: W_czytaj ponownie

note: pack button, add signal and tooltip
en: Close this tab
pl: Zamyka kartę

note: create an unique untitled document name
en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Other:
pl: Inne:

en: Checking encodings...
pl: Sprawdzanie kodowań...

en: %s (%s, failed)
pl: %s (%s, nieudane)

en: %s (%s, partial)
pl: %s (%s, częściowe)

en: Other (partial):
pl: Inne (częściowe):

en: Other valid encodings were found, please choose below.
pl: Znaleziono inne zgodne kodowania, wybierz poniżej.

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
pl: Znaleziono inne częściowo zgodne kodowania, wybierz poniżej.

en: No other valid encoding was found.
pl: Nie znaleziono innego zgodnego kodowania.

note: dialog title
en: The document is %s valid.
pl: Dokument jest zgodny z %s.

en: The document is not %s valid.
pl: Dokument jest niezgodny z %s.

note: west european
en: Celtic
pl: Celtyckie

en: Greek
pl: Greckie

en: Nordic
pl: Nordyckie

en: South European
pl: Południowoeuropejskie

en: Western
pl: Zachodnie

note: east european
en: Baltic
pl: Bałtyckie

en: Central European
pl: Środkowoeuropejskie

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl: Cyrylica/rosyjskie

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: Cyrylica/ukraińskie

en: Romanian
pl: Rumuńskie

note: middle eastern
en: Arabic
pl: Arabskie

en: Hebrew
pl: Hebrajskie

en: Hebrew Visual
pl: Hebrajskie wizualne

note: asian
en: Armenian
pl: Armeńskie

en: Georgian
pl: Gruzińskie

en: Thai
pl: Tajskie

en: Turkish
pl: Tureckie

en: Vietnamese
pl: Wietnamskie

note: unicode
en: Unicode
pl: Unikod

note: east asian
en: Chinese Simplified
pl: Chińskie uproszczone

en: Chinese Traditional
pl: Chińskie tradycyjne

en: Japanese
pl: Japońskie

en: Korean
pl: Koreańskie

note: button labels
en: Default
pl: Domyślne

en: System
pl: Systemowe

en: History
pl: Historia

en: Invalid byte sequence in conversion input
pl: Nieprawidłowy ciąg bajtów na wejściu przekształcenia

en: Failed to clear the recent history
pl: Nie udało się wyczyścić historii

note: setup the window properties
en: Mousepad Preferences
pl: Preferencje Mousepad

note: set a custom tab label
en: Document Settings
pl: Dokument

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Print page _headers
pl: Drukowanie _nagłówków stron

en: Print _line numbers
pl: Drukowanie numerów _wierszy

en: Numbering interval:
pl: Odstęp numeracji:

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
pl: Określa odstęp z jakim wyświetlane będą numery wierszy. Dla wartości 1 numery pojawią się w każdym wierszu, wartość 2 wyświetli numer w co drugim wierszu, itd.

en: Enable text _wrapping
pl: _Zawijanie tekstu

en: Enable _syntax highlighting
pl: Kolorowanie _składni

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Header:
pl: Nagłówek:

en: Body:
pl: Zawartość:

en: Line numbers:
pl: Numery wierszy:

en: _Replace All
pl: _Zastąp wszystkie

en: _Replace
pl: _Zastąp

note: set dialog properties
en: Find and Replace
pl: Wyszukaj i zastąp

note: dialog buttons
en: _Find
pl: _Wyszukaj

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Search for:
pl: _Wyszukiwanie:

en: Replace _with:
pl: _Zastąpienie przez:

en: Search _direction:
pl: _Kierunek wyszukiwania:

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: W dół

note: wrap around
en: _Wrap around
pl: _Przeszukanie od początku po osiągnięciu końca

note: case sensitive check button for case sensitive, including the proxy menu item
en: Match _case
pl: Rozróżnianie _wielkości liter

note: match whole word check button for matching whole words, including the proxy menu item
en: _Match whole word
pl: _Dopasowanie całych słów

note: enable regex search check button for enabling regex, including the proxy menu item
en: Regular e_xpression
pl: Wyrażenie regu_larne

en: Replace _all in:
pl: Z_akres:

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Document
pl: Dokument

en: All Documents
pl: Wszystkie dokumenty

en: %d of %d match | %d of %d matches
pl[0]: %d z %d dopasowania
pl[1]: %d z %d dopasowań
pl[2]: %d z %d dopasowań
pl[3]: %d z %d dopasowań

en: %d match | %d matches
pl[0]: %d dopasowanie
pl[1]: %d dopasowania
pl[2]: %d dopasowań
pl[3]: %d dopasowań

en: Choose a filetype
pl: Wybiera typ pliku

note: language/filetype
en: Filetype: None
pl: Typ pliku: brak

en: Toggle the overwrite mode
pl: Przełącza tryb zastępowania znaków

note: overwrite label
en: OVR
pl: ZAS

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
pl: Wiersz: %d Kolumna: %d Zaznaczenie: %d

en: Line: %d Column: %d
pl: Wiersz: %d Kolumna: %d

en: Filetype: %s
pl: Typ pliku: %s

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
pl: Uwaga: używane konto należy do użytkownika root. Istnieje możliwość uszkodzenia systemu.

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Viewer Mode
pl: Tryb przeglądarki

en: Use '%s' as template
pl: Użyj '%s' jako szablonu

en: No template files found in
    '%s'
pl: Nie odnaleziono plików szablonu w
    położeniu „%s”

en: Missing Templates directory
    '%s'
pl: Brakujący katalog szablonów
    '%s'

note: create suitable text label for the "Other" menu
en: Ot_her (%d)...
pl: _Inny (%d)...

en: Ot_her...
pl: _Inny...

en: Revert to the saved version of the file
pl: Przywraca ostatnią zapisaną wersję pliku

en: Reload file from disk
pl: Ponownie wczytuje plik z dysku

en: Leave fullscreen mode
pl: Wyłącza tryb pełnego ekranu

en: Make the window fullscreen
pl: Wyświetla okno na pełnym ekranie

en: Open '%s'
pl: Otwórz „%s”

en: No items found
pl: Brak elementów

en: History disabled
pl: Historia wyłączona

note: create an item to inform the user
en: No clipboard data
pl: Brak danych w schowku

note: set error message
en: Templates should be %s valid
pl: Szablony powinny być zgodne z %s

note: set error message
en: Reading the template failed
pl: Nie udało się odczytać szablonu

note: set error message
en: Loading the template failed
pl: Nie udało się wczytać szablonu

note: show the error
en: Failed to reload the document
pl: Nie udało się ponownie wczytać dokumentu

note: show the error
en: Failed to print the document
pl: Nie udało się wydrukować dokumentu

en: _File
pl: _Plik

en: File menu
pl: Menu pliku

en: New _Window
pl: Nowe _okno

en: Create a new document in a new window
pl: Tworzy nowy dokument w nowym oknie

en: New From Te_mplate
pl: Nowy z _szablonu

en: Create a new document from a template
pl: Tworzy nowy dokument na podstawie szablonu

en: Op_en Recent
pl: O_statnio otwarte

en: Open a recently used file
pl: Otwiera ostatnio używany plik

en: Clear _History
pl: _Wyczyść

en: Clear the recently used files history
pl: Czyści listę ostatnio otwartych plików

en: Save A_ll
pl: Zapisz _wszystkie

en: Save all document in this window
pl: Zapisuje wszystkie dokumenty bieżącego okna

en: _Print...
pl: _Wydrukuj...

en: Print the current document
pl: Drukuje bieżący dokument

en: _Close Window
pl: Za_mknij okno

en: Close this window
pl: Zamyka bieżące okno

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Quit Mousepad
pl: Kończy działanie programu

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Edit menu
pl: Menu edycji

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Show the preferences dialog
pl: Wyświetla okno preferencji

en: _Search
pl: _Wyszukiwanie

en: Search menu
pl: Menu wyszukiwania

en: Find _Next
pl: Wyszukaj _następny

en: Search forwards for the same text
pl: Wyszukuje następne wystąpienie wyszukiwanego tekstu

en: Find _Previous
pl: Wyszukaj p_oprzedni

en: Search backwards for the same text
pl: Wyszukuje poprzednie wystąpienie wyszukiwanego tekstu

en: _Incremental Search
pl: Wyszukiwanie przyro_stowe

en: Automatically select the search result and scroll the view
pl: Automatycznie zaznacza wynik wyszukiwania i przewija widok

en: Highlight _All
pl: Wy_różnianie

en: Highlight the search matches
pl: Wyróżnianie dopasowań wyszukiwania

en: _View
pl: _Widok

en: View menu
pl: Menu widoku

en: Select F_ont...
pl: _Czcionka...

en: Change the editor font
pl: Zmienia czcionkę dokumentu

en: _Color Scheme
pl: Zestaw _kolorów

en: Color scheme to use for the text view
pl: Schemat kolorów używany w widoku tekstu

en: None
pl: Żadne

en: No style scheme
pl: Brak zestawu kolorów

en: Line N_umbers
pl: _Numery wierszy

en: Show line numbers
pl: Numery wierszy

en: _Menubar
pl: Pasek _menu

en: Change the visibility of the main menubar
pl: Przełącza wyświetlanie paska menu

en: _Toolbar
pl: _Pasek narzędziowy

en: Change the visibility of the toolbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego

en: St_atusbar
pl: Pasek _stanu

en: Change the visibility of the statusbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska stanu

en: _Document
pl: _Dokument

en: Document menu
pl: Menu dokumentu

en: _Word Wrap
pl: Zawijanie _tekstu

en: Toggle breaking lines in between words
pl: Przełącza łamanie wierszy między słowami

en: _Auto Indent
pl: _Automatyczne wcięcia

en: Auto indent a new line
pl: Automatycznie wcina nowy akapit

en: Tab _Size
pl: _Rozmiar tabulacji

en: The number of space characters for a tabulation
pl: Liczba znaków spacji w tabulacji

en: Two spaces
pl: Dwie spacje

en: Three spaces
pl: Trzy spacje

en: Four spaces
pl: Cztery spacje

en: Eight spaces
pl: Osiem spacji

en: Other...
pl: Inne...

en: Set custom tab size
pl: Konfiguruje własny rozmiar tabulacji

en: Insert _Spaces
pl: Wstawianie znaków _odstępu

en: Insert spaces when the tab button is pressed
pl: Wstawia znaki odstępu zamiast tabulatora

en: _Filetype
pl: _Typ pliku

en: Language to use for syntax highlighting
pl: Język używany do kolorowania składni

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: No filetype
pl: Brak typu pliku

en: Line E_nding
pl: Znaki _końca wiersza

en: Character(s) to use as end of line
pl: Znak(i) do użycia jako koniec wiersza

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
pl: Ustala kodowanie końca wiersza typowe dla systemów Unix (LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
pl: Ustala kodowanie końca wiersza typowe dla systemów Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
pl: Ustala kodowanie końca wiersza typowe dla systemów DOS / Windows (CR LF)

en: Write Unicode _BOM
pl: Zapisywanie znacznika _BOM

en: Store the byte-order mark in the file
pl: Przechowuje oznaczenie porządku bajtów w pliku

en: _Viewer Mode
pl: _Tryb przeglądarki

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
pl: Zakazuje modyfikacji za pomocą klawiatury / myszy

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia

en: Select the previous tab
pl: Przechodzi do poprzedniej karty

en: _Next Tab
pl: _Następna

en: Select the next tab
pl: Przechodzi do następnej karty

en: _Help
pl: Pomo_c

en: Help menu
pl: Menu pomocy

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Display the Mousepad user manual
pl: Wyświetla podręcznik programu

en: _About
pl: O programi_e

en: About this application
pl: Wyświetla informacje o programie

en: _New
pl: _Nowy

en: Create a new document
pl: Tworzy nowy dokument

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Save the current document
pl: Zapisuje bieżący dokument

en: Save _As...
pl: Zapisz j_ako...

en: Save current document as another file
pl: Zapisuje bieżący dokument w innym pliku

en: _Detach Tab
pl: _Odłącz kartę

en: Move the current document to a new window
pl: Przemieszcza bieżący dokument do nowego okna

en: Close _Tab
pl: Zamknij _kartę

en: Close the current document
pl: Zamyka bieżący dokument

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnią czynność

en: _Redo
pl: _Powtórz

en: Redo the last undone action
pl: Ponawia ostatnią cofniętą czynność

en: Cu_t
pl: Wy_tnij

en: Cut the selection
pl: Przenosi zaznaczony tekst do schowka

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja schowek

en: Select _All
pl: Zazn_acz wszystko

en: Select the text in the entire document
pl: Zaznacza tekst całego dokumentu

en: Search for text
pl: Wyszukuje wprowadzony tekst

en: Find and Rep_lace...
pl: Wyszukaj i _zastąp...

en: Search for and replace text
pl: Wyszukuje i zamienia wprowadzony tekst

en: _Go to...
pl: _Wiersz i kolumna...

en: Go to a specific location in the document
pl: Przechodzi do określonego położenia w dokumencie

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: Paste _Special
pl: Wklej _specjalnie

en: Paste the clipboard in a special way
pl: Wkleja schowek w specjalny sposób

en: Paste from _History
pl: Wklej z _historii

en: Paste from the clipboard history
pl: Wkleja z historii schowka

en: Paste as _Column
pl: Wklej jako _kolumnę

en: Paste the clipboard text into a column
pl: Wkleja tekst ze schowka do kolumny

en: _Delete Selection
pl: _Usuń zaznaczenie

en: Delete the current selection
pl: Usuwa zaznaczony tekst

en: Delete _Line
pl: Usuń _wiersz

en: Delete the current line
pl: Usuwa bieżący wiersz

en: Conve_rt
pl: P_rzekształć

en: Convert text in different ways
pl: Przekształca tekst na różne sposoby

en: To _Lowercase
pl: Na _małe litery

en: Change the case of the selection to lowercase
pl: Zmienia znaki zaznaczonego tekstu na małe litery

en: To _Uppercase
pl: Na _wielkie litery

en: Change the case of the selection to uppercase
pl: Zmienia znaki zaznaczonego tekstu na wielkie litery

en: To _Title Case
pl: Na _rozpoczynane wielką literą

en: Change the case of the selection to title case
pl: Zmienia znaki zaznaczonego tekstu na litery tytułowe

en: To _Opposite Case
pl: Na _odwrotną wielkość liter

en: Change the case of the selection opposite case
pl: Zmienia wielkość znaków w zaznaczonym teksie na odwrotną

en: _Tabs to Spaces
pl: _Tabulatory na odstępy

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
pl: Zamienia wszystkie tabulatory na odstępy w zaznaczonym fragmencie lub dokumencie

en: _Leading Spaces to Tabs
pl: _Odstępy początkowe na tabulatory

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
pl: Zamienia wszystkie odstępy początkowe na tabulatory w zaznaczonym fragmencie lub dokumencie

en: St_rip Trailing Spaces
pl: _Usuń odstępy końcowe

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
pl: Usuwa wszystkie odstępy z końców zaznaczonych wierszy lub dokumentu

en: _Transpose
pl: _Odwróć kolejność

en: Reverse the order of something
pl: Odwraca kolejność wierszy lub znaków

en: _Move
pl: P_rzemieść

en: Move content in different ways
pl: Przemieszcza zawartość na różne sposoby

en: One Line _Up
pl: Jeden wiersz w gó_rę

en: Move lines one line up
pl: Przemieszcza wiersze o jeden wiersz w górę

en: One Line _Down
pl: Jeden wiersz w _dół

en: Move lines one line down
pl: Przemieszcza wiersze o jeden wiersz w dół

en: One Word _Left
pl: Jedno słowo w _lewo

en: Move words one word left
pl: Przemieszcza słowa o jedno słowo w lewo

en: One Word _Right
pl: Jedno słowo w _prawo

en: Move words one word right
pl: Przemieszcza słowa o jedno słowo w prawo

en: Dup_licate Line / Selection
pl: _Powiel wiersz lub zaznaczenie

en: Duplicate the current line or selection
pl: Tworzy kopię bieżącego wiersza lub zaznaczonego tekstu

en: _Increase Indent
pl: Z_większ wcięcie

en: Increase the indentation of the selection or current line
pl: Zwiększa wcięcie zaznaczonego tekstu lub bieżącego wiersza

en: _Decrease Indent
pl: Z_mniejsz wcięcie

en: Decrease the indentation of the selection or current line
pl: Zmniejsza wcięcie zaznaczonego tekstu lub bieżącego wiersza

en: Insert Tabs
pl: Wstawianie znaków tabulatora

en: Insert Spaces
pl: Wstawianie znaków odstępu

en: Never
pl: Nigdy

en: First key press
pl: Pierwsze naciśnięcie klawisza

en: Second key press
pl: Drugie naciśnięcie klawisza

en: Always
pl: Zawsze koniec tekstu

en: never
pl: nigdy

en: after a crash
pl: po awarii

en: unsaved documents
pl: niezapisane dokumenty

en: saved documents
pl: zapisane dokumenty

en: always
pl: zawsze

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs
pl: nowe karty

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new windows
pl: nowe okna

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs in a new window
pl: nowe karty w nowym oknie

en: Small Toolbar
pl: Mały pasek narzędziowy

en: Large Toolbar
pl: Duży pasek narzędziowy

en: Button
pl: Przycisk

en: Drag & Drop
pl: Przeciągnij i upuść

en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: Icons Only
pl: Tylko ikony

en: Text Only
pl: Tylko etykiety

en: Text Below Icons
pl: Etykiety poniżej ikon

en: Text Beside Icons
pl: Etykiety obok ikon

en: Display whitespace
pl: Białe znaki

en: Display line endings
pl: Zakończenia wierszy

en: Long line margin at column:
pl: Kolumna marginesu długich wierszy:

en: Highlight current line
pl: Wyróżnianie bieżącego wiersza

en: Highlight matching brackets
pl: Wyróżnianie pasujących nawiasów

en: Wrap long lines
pl: Zawijanie długich wierszy

en: <b>Display</b>
pl: <b>Widok</b>

en: Use system monospace font
pl: Używanie systemowej czcionki o stałej szerokości

en: <b>Font</b>
pl: <b>Czcionka</b>

en: <b>Color Scheme</b>
pl: <b>Zestaw kolorów</b>

en: View
pl: Widok

en: Tab width:
pl: Szerokość:

en: Tab mode:
pl: Tryb:

en: Enable automatic indentation
pl: Automatyczne wcięcia

en: <b>Indentation</b>
pl: <b>Tabulacja</b>

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
pl: Tab: wcięcie zaznaczenia (Shift+Tab: cofanie wcięcia)

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
pl: Wcięcie lub cofnięcie wcięcia aktualnie zaznaczonego tekstu albo bieżącego wiersza

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
pl: Backspace: usuwanie spacji z wcięciami jako tabulatorów

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
pl: Home/End: wykrywanie wiodących/końcowych spacji:

en: <b>Smart Keys</b>
pl: <b>Klawisze inteligentne</b>

en: Editor
pl: Edytor

en: Client-side decorations (restart required)
pl: Dekoracje po stronie klienta (wymagane ponowne uruchomienie)

en: Show full filename in title bar
pl: Pełna nazwa pliku na pasku tytułu

en: Remember window size
pl: Pamiętanie rozmiaru okna

en: Remember window position
pl: Pamiętanie położenia okna

en: Remember window state
pl: Pamiętanie stanu okna

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: Show toolbar
pl: Wyświetlanie

en: Style:
pl: Styl:

en: Icon Size:
pl: Rozmiar ikon:

en: <b>Toolbar</b>
pl: <b>Pasek narzędziowy</b>

en: Always show tabs even with one file
pl: Wyświetlanie nawet dla jednego dokumentu

en: Expand tabs to fill available space
pl: Rozszerzanie kart, aby wypełnić dostępną przestrzeń

en: Cycled notebook tab switching
pl: Cykliczne przełącznie

en: Open files in:
pl: Otwieranie plików w:

en: <b>Notebook Tabs</b>
pl: <b>Karty</b>

en: Window
pl: Okno

en: Ensure new line at file end
pl: Zapewnianie nowego wiersza na końcu pliku

en: Make a copy with '~' suffix
pl: Tworzenie kopii z sufiksem '~'

en: <b>File Saving</b>
pl: <b>Zapisywanie plików</b>

en: Session restore:
pl: Przywracanie sesji:

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
pl: W przypadku wybrania opcji „niezapisane dokumenty” lub „zawsze” Mousepad nie poprosi o zapisanie zmodyfikowanych dokumentów przy zakończeniu działania

en: Recent file menu length:
pl: Długość menu ostatnich plików:

en: '0' disables and wipes recent history
pl: '0' wyłącza i czyści najnowszą historię

en: Search history size:
pl: Rozmiar historii wyszukiwania:

en: <b>History</b>
pl: <b>Historia</b>

en: File monitoring
pl: Monitorowanie plików

en: Automatic reloading
pl: Automatyczne ponowne wczytywanie

en: Default encoding:
pl: Domyślne kodowanie:

en: <b>Miscellaneous</b>
pl: <b>Różne</b>

en: File
pl: Plik

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
pl: Tutaj ustawia się domyślny język dla nowych dokumentów. Można go następnie zmienić w każdym dokumencie za pomocą menu kontekstowego, w którym znajdują się również sugestie dotyczące korekty pisowni podkreślonych słów.

note: combo box label
en: Default language:
pl: Domyślny język:

en: Shortcuts Editor
pl: Edytor skrótów

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
pl: Edytor skrótów jest dostępny tutaj jako popover lub jako okno dialogowe poniżej preferencji na pasku menu.

en: Application
pl: Aplikacja

note: pack frames
en: Menubar
pl: Pasek menu

en: Preferences Dialog
pl: Okno preferencji

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Mousepad Shortcuts
pl: Skróty Mousepad

note: add the shortcuts menu entry
en: Shortcuts...
pl: Skróty...

en: Show the shortcuts dialog
pl: Wyświetla okno skrótów

en: Simple Text Editor
pl: Zwykły edytor tekstu

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Text Editor Settings
pl: Ustawienia edytora tekstu

en: Configure the Mousepad text editor
pl: Konfiguruje edytor tekstu Mousepad

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
pl: Mousepad ma być łatwym w użyciu i szybkim edytorem. Naszym celem jest edytor do szybkiej edycji plików tekstowych, a nie środowisko programistyczne lub edytor z dużą liczbą wtyczek.

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
pl: Z drugiej strony staramy się korzystać z najnowszych dostępnych funkcji GTK, co oznacza, że jeśli GTK doda coś nowego w głównym wydaniu, co będzie użyteczne dla edytora, prawdopodobnie podniesiemy zależność GTK i zintegrujemy tę nową funkcję z Mousepad.

en: The Mousepad developers
pl: Twórcy programu Mousepad

note: SECURITY: - A normal active user can run mousepad without elevated rights. They may wish to modify a file they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Mousepad as root
pl: Uruchom Mousepad jako użytkownik root

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby uruchomić program Mousepad jako użytkownik root.
