Xfce Apps - en to sl translation catalogue (424 entries)

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
sl: Uporaba kodiranja za odpiranje datotek (pustite prazno za odpiranje datotek v kodirnem dialogu)

en: ENCODING
sl: KODIRANJE

en: Display a list of possible encodings to open files
sl: Prikaz seznama možnih kodiranj za odpiranje datotek

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
sl: Določi številko vrstice kurozrja na (LINE > 0 od vrha, LINE < 0 od dna)

en: LINE
sl: VRSTICA

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
sl: Določi številko stolpca kurzorja na (COLUMN >= 0 od začetka, COLUMN < 0 od konca)

en: COLUMN
sl: STOLPEC

en: Open the preferences dialog
sl: Odpri nastavitveno pogovorno okno

en: Do not register with the D-BUS session message bus
sl: Ne registriraj se s D-BUS vodilom za sporočila seje

en: Quit a running Mousepad primary instance
sl: Zapri zagnano primarno Mousepad instanco

en: Print version information and exit
sl: Izpiši informacije o različici in končaj

en: [FILES...]
sl: [DATOTEKE...]

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
sl: Način odpiranja datotek: "%s",  "%s" ali "%s" (zavihke odpre v novem oknu)

en: MODE
sl: NAČIN

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
sl: Razvijalci Mousepad. Vse pravice pridržane.

en: Please report bugs to <%s>.
sl: Prijavite hrošče na <%s>.

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
sl: %s | Avtorji: %s | Ime datoteke: %s

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
sl: Mousepad je preprost urejevalnik besedila za Xfce namizno okolje.

note: display an error message to the user
en: Failed to open the documentation browser
sl: Nisem mogel odpreti brskalnika po dokumentaciji

note: build dialog
en: Select Tab Size
sl: Izberi velikost tabulatorjev

note: build the dialog
en: Go To
sl: Pojdi na

note: add button
en: _Jump to
sl: Sko_či na

en: _Line number:
sl: Številka _vrstice:

en: C_olumn number:
sl: Številka _stolpca:

en: Remove all entries from the documents history?
sl: Ali želite odstrani vse zapise iz zgodovine dokumentov?

note: setup CSD titlebar
en: Clear Documents History
sl: Počisti zgodovino dokumentov

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
sl: Čiščenje zgodovine dokumentov bo trajno odstranilo vse trenutne zapise.

en: Clea_r
sl: Poč_isti

en: Do you want to save the changes before closing?
sl: Ali želite shraniti spremembe pred zapiranjem?

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
sl: Dokument je odprt samo za branje, ga želite shraniti v novo datoteko?

note: setup CSD titlebar
en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

en: _Don't Save
sl: _Ne shrani

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
sl: Če tega samo bralnega dokumenta ne shranite v drugo datoteko, bodo vse spremembe izgubljene.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
sl: Če ne shranite dokumenta, bodo vse spremembe izgubljene.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
sl: Dokument je bil spremenjen od zunaj. Ali želite nadaljevati s shranjevanjem?

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
sl: Če shranite dokument, bodo vse spremembe od zunaj izgubljene.

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
sl: Dokument je bil spremenjen drugje. Ga želite ponovno naložiti z diska?

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
sl: Spremembe niso shranjene. Če boste datoteko ponovno naložili, bodo spremembe izgubljene.

note: setup CSD titlebar
en: Externally Modified
sl: Spremenjeno od zunaj

en: Do you want to save your changes before reloading?
sl: Ali želite shraniti spremembe pred ponovnim nalaganjem?

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
sl: Če povrnete datoteko, bodo vse spremembe, ki niso shranjene, izgubljene.

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
sl: Kodiranje je videti kot %s, vnedar ste izbrali %s. Potrjujete ta izbor?

en: If not, the guessed encoding will be used.
sl: Če ne, bo uporabljeno zaznano kodiranje.

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
sl: Videti je, da se prejšnja seja ni končala normalno. Ali bi radi obnovili podatke, ki so na voljo?

en: If not, all this data will be lost.
sl: Če ne, bodo ti podatki izgubljeni.

en: Please select a file
sl: Izberite datoteko

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
sl: Začasnih datotek za preizkus kodiranja ni bilo mogoče ustvariti

en: Open encoding dialog
sl: Odpri kodirni dialog

en: Go back to shorten list
sl: Vrni se na skrajšan seznam

note: combo box label
en: _Encoding:
sl: _Šifriranje:

en: Current
sl: Tenutno

en: Show all encodings
sl: Prikaži vsa kodiranja

en: Text Files
sl: Datoteka z besedillom

en: All Files
sl: Vse datoteke

note: create the dialog
en: Save As
sl: Shrani kot

note: create new file chooser dialog
en: Open File
sl: Odpri datoteko

note: add button
en: _Open
sl: _Odpri

note: create new font chooser dialog
en: Choose Mousepad Font
sl: Izberi pisavo za Mousepad

note: error dialog messages
en: Failed to open the document
sl: Odpiranje dokumenta ni uspelo

en: Failed to save the document
sl: Shranjevanje dokumenta ni uspelo

en: Unsupported character set
sl: Nepodprt znakovni nabor

note: button labels
en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _OK
sl: _V redu

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save _As
sl: Shr_ani kot

en: Re_vert
sl: Po_vrni

en: Re_load
sl: Ponovno na_loži

note: pack button, add signal and tooltip
en: Close this tab
sl: Zapri ta zavihek

note: create an unique untitled document name
en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Other:
sl: Drugo:

en: Checking encodings...
sl: Preverjanje kodiranja...

en: %s (%s, failed)
sl: %s (%s, neuspelo)

en: %s (%s, partial)
sl: %s (%s, delno)

en: Other (partial):
sl: Drugo (delno):

en: Other valid encodings were found, please choose below.
sl: Najdeni so bili drugi ustrezni kodni zapisi. Izberite med spodnjimi.

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
sl: Najdeni so bili drugi delno ustrezni kodni zapisi. Izberite med spodnjimi.

en: No other valid encoding was found.
sl: Noben drug ustrezen kodni zapis ni bil najden.

note: dialog title
en: The document is %s valid.
sl: Dokument  ustreza%s.

en: The document is not %s valid.
sl: Dokument ne ustreza %s.

note: west european
en: Celtic
sl: Keltsko

en: Greek
sl: Grško

en: Nordic
sl: Nordijsko

en: South European
sl: Južnoevropsko

en: Western
sl: Zahodno

note: east european
en: Baltic
sl: Baltsko

en: Central European
sl: Srednjeevropsko

en: Cyrillic
sl: Cirilica

en: Cyrillic/Russian
sl: Cirilica/Ruska

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: Cirilica/Ukrainska

en: Romanian
sl: Rimski

note: middle eastern
en: Arabic
sl: Arabsko

en: Hebrew
sl: Hebrejsko

en: Hebrew Visual
sl: Hebrejsi vizualni

note: asian
en: Armenian
sl: Armenijsko

en: Georgian
sl: Gregorjanski

en: Thai
sl: Tajsko

en: Turkish
sl: Turško

en: Vietnamese
sl: Vietnamsko

note: east asian
en: Chinese Simplified
sl: Poenostavljena kitajščina

en: Chinese Traditional
sl: Tradicionalna kitajščina

en: Japanese
sl: Japonsko

en: Korean
sl: Korejsko

note: button labels
en: Default
sl: Privzeto

en: System
sl: Sistem

en: History
sl: Zgodovina

en: Invalid byte sequence in conversion input
sl: Neveljavno zaporedje bajtov na vhodu pretvorbe

en: Failed to clear the recent history
sl: Čiščenje nedavne zgodovine ni uspelo

note: setup the window properties
en: Mousepad Preferences
sl: Nastavitve za Mousepad

note: set a custom tab label
en: Document Settings
sl: Nastavitve dokumenta

en: Appearance
sl: Videz

en: Print page _headers
sl: Izpiši _glave strani

en: Print _line numbers
sl: Izpiši številke _vrstic

en: Numbering interval:
sl: Interval številčenja:

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
sl: Interval pri katerem naj se izpišejo številke vrstic. Na primer pri vrednosti 1 se bodo izpisale številke vsake vrstice, pri vrednosti 2 se bodo izpisale številke vsake druge vrstice, in tako dalje.

en: Enable text _wrapping
sl: Omogoči _ovijanje besedila

en: Enable _syntax highlighting
sl: Omogoči označevanje _sintakse

en: Fonts
sl: Pisave

en: Header:
sl: Glava:

en: Body:
sl: Telo:

en: Line numbers:
sl: Številke vrstic:

en: _Replace All
sl: _Zamenjaj vse

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

note: set dialog properties
en: Find and Replace
sl: Najdi in zamenjaj

note: dialog buttons
en: _Find
sl: Na_jdi

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Search for:
sl: _Išči po:

en: Replace _with:
sl: _Zamenjaj z:

en: Search _direction:
sl: _Smer iskanje:

en: Up
sl: Gor

en: Down
sl: Dol

note: wrap around
en: _Wrap around
sl: Prelomi vrstice

note: case sensitive check button for case sensitive, including the proxy menu item
en: Match _case
sl: Upoštevaj velikost _črk

note: match whole word check button for matching whole words, including the proxy menu item
en: _Match whole word
sl: Upoštevaj celo _besedo

note: enable regex search check button for enabling regex, including the proxy menu item
en: Regular e_xpression
sl: Regularen izra_z

en: Replace _all in:
sl: Z_amenjaj vse v:

en: Selection
sl: Izbor

en: Document
sl: Dokument

en: All Documents
sl: Vsi dokumenti

en: %d of %d match | %d of %d matches
sl[0]: %d od %d zadetkov
sl[1]: %d od %d zadetkov
sl[2]: %d od %d zadetkov
sl[3]: %dod%d zadetkov

en: %d match | %d matches
sl[0]: %d zadetek
sl[1]: %d zadetka
sl[2]: %d zadetki
sl[3]: %d zadetkov

en: Choose a filetype
sl: Izberi vrsto datoteke

note: language/filetype
en: Filetype: None
sl: Vrsta datoteke: brez

en: Toggle the overwrite mode
sl: Preklopi prepisovalni način

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
sl: Vrstica: %d Stolpec: %d Izbira: %d

en: Line: %d Column: %d
sl: Vrstica: %d Stolpec: %d

en: Filetype: %s
sl: Vrsta datoteke: %s

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
sl: Opozorilo: uporabljate korenski root račun. S tem lahko poškudujete sistem.

en: Read Only
sl: Samo za branje

en: Viewer Mode
sl: Način prikazovalnika

en: Use '%s' as template
sl: Uporabi '%s' kot predlogo

en: No template files found in
    '%s'
sl: Ni najdenih predlog v:
    '%s'

en: Missing Templates directory
    '%s'
sl: Manjka mapa Predloge
    '%s'

note: create suitable text label for the "Other" menu
en: Ot_her (%d)...
sl: Os_talo (%d)...

en: Ot_her...
sl: Os_talo...

en: Revert to the saved version of the file
sl: Povrni na shranjeno različico datoteke

en: Reload file from disk
sl: Ponovno naloži datoteko z diska

en: Leave fullscreen mode
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Make the window fullscreen
sl: Razširi okno čez celoten zaslon

en: Open '%s'
sl: Odpri '%s'

en: No items found
sl: Ni najdenih predmetov

en: History disabled
sl: Zgodovina je izklopljena

note: create an item to inform the user
en: No clipboard data
sl: Na odložišču ni podatkov

note: set error message
en: Templates should be %s valid
sl: Predloge naj ustrezajo %s

note: set error message
en: Reading the template failed
sl: Branje datotek s predlogo

note: set error message
en: Loading the template failed
sl: Nalaganje predloge ni uspelo

note: show the error
en: Failed to reload the document
sl: Ponovno nalaganje dokumenta ni uspelo

note: show the error
en: Failed to print the document
sl: Tiskanje dokumenta ni uspelo

en: _File
sl: Datoteka

en: File menu
sl: Datotečni meni

en: New _Window
sl: Novo _okno

en: Create a new document in a new window
sl: Ustvari nov dokument v novem oknu

en: New From Te_mplate
sl: Nov iz _predloge

en: Create a new document from a template
sl: Ustvari nov dokument iz predloge

en: Op_en Recent
sl: Odpri n_edavno

en: Open a recently used file
sl: Odpri nedavno uporabljeno datoteko

en: Clear _History
sl: Počisti _zgodovino

en: Clear the recently used files history
sl: Počisti zgodovino o nedavno uporabljenih datotekah

en: Save A_ll
sl: Shrani _vse

en: Save all document in this window
sl: Shrani vse dokumente v tem oknu

en: _Print...
sl: _Natisni...

en: Print the current document
sl: Natisni trenutni dokument

en: _Close Window
sl: _Zapri okno

en: Close this window
sl: Zapri to okno

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Quit Mousepad
sl: Zapri Mousepad

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Edit menu
sl: Urejevalni meni

en: Preferences...
sl: Nastavitve ...

en: Show the preferences dialog
sl: Prikaži pogovorno okno nastavitev

en: _Search
sl: _Išči

en: Search menu
sl: Iskalni meni

en: Find _Next
sl: Najdi _naslednje

en: Search forwards for the same text
sl: Išči naprej enako besedilo

en: Find _Previous
sl: Najdi _prejšnje

en: Search backwards for the same text
sl: Išči nazaj enako besedilo

en: _Incremental Search
sl: _Napredovalno iskanje

en: Automatically select the search result and scroll the view
sl: Samodejno izbere rezultat iskanja in pomakne prikaz

en: Highlight _All
sl: Označi _vse:

en: Highlight the search matches
sl: Osvetli iskalne zadetke

en: _View
sl: _Pogled

en: View menu
sl: Prikazni meni

en: Select F_ont...
sl: Izberi _pisavo...

en: Change the editor font
sl: Spremeni pisavo urejevalnika

en: _Color Scheme
sl: _Barvna shema

en: Color scheme to use for the text view
sl: Barvna shema za prikazovanje besedil

en: None
sl: Noben

en: No style scheme
sl: ni slogovne sheme

en: Line N_umbers
sl: številke _vrstic

en: Show line numbers
sl: Prikaži številke vrstic

en: _Menubar
sl: Glavni _meni

en: Change the visibility of the main menubar
sl: Spremeni vidnost glavnega menija

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: Change the visibility of the toolbar
sl: Spremeni vidnost orodne vrstice

en: St_atusbar
sl: St_atusna vrstica

en: Change the visibility of the statusbar
sl: Spremeni vidnost statusne vrstice

en: _Document
sl: _Dokument

en: Document menu
sl: Meni dokumenta

en: _Word Wrap
sl: Ovij _besedo

en: Toggle breaking lines in between words
sl: Vklop/izklop lomljenja vrstic med besedami

en: _Auto Indent
sl: _Samodejni zamik

en: Auto indent a new line
sl: Samodejno zamikanje novih vrstic

en: Tab _Size
sl: _Velikost tabulatorja

en: The number of space characters for a tabulation
sl: Število znakov za presledek v enem tabulatorju

en: Two spaces
sl: dva presledka

en: Three spaces
sl: trije presledki

en: Four spaces
sl: štirje presledki

en: Eight spaces
sl: osem presledkov

en: Other...
sl: drugo...

en: Set custom tab size
sl: Nastavi velikost tabulatorjev po meri

en: Insert _Spaces
sl: V_stavi presledke

en: Insert spaces when the tab button is pressed
sl: Vstavi presledke ob pritisku na tabulatorsko tipko

en: _Filetype
sl: _Vrsta datoteke

en: Language to use for syntax highlighting
sl: Jezik, ki se uproablja za osvetljevanje sintakse

en: Plain Text
sl: Navadno besedilo

en: No filetype
sl: Brez vrste datoteke

en: Line E_nding
sl: _Zaključki vrstic

en: Character(s) to use as end of line
sl: Znak(i) za konec vrstice

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
sl: Nastavi zaključke vrstic dokumenta na Unix (LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
sl: Nastavi zaključke vrstic dokumenta na Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
sl: Nastavi zaključke vrstic dokumenta na DOS / Windows (CR LF)

en: Write Unicode _BOM
sl: Zapiši unicode _BOM

en: Store the byte-order mark in the file
sl: Shrani znak zaporedja bajtov v datoteki

en: _Viewer Mode
sl: Način prikazo_valnika

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
sl: Ne dovoli spreminjanja preko tipkovnice/ miške

en: _Previous Tab
sl: _Prejšnji tabulator

en: Select the previous tab
sl: Izberi prejšnji tabulator

en: _Next Tab
sl: _Naslednji tabulator

en: Select the next tab
sl: Izberi naslednji tabulator

en: _Help
sl: Pomoč

en: Help menu
sl: Meni za pomoč

en: _Contents
sl: _Vsebine

en: Display the Mousepad user manual
sl: Odpri Mousepad uporabniški priročnik

en: _About
sl: _O programu

en: About this application
sl: O tej aplikaciji

en: _New
sl: _Nov

en: Create a new document
sl: Ustvari nov dokument

en: _Open...
sl: _Odpri...

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Save the current document
sl: Shrani trenuten dokument

en: Save _As...
sl: Shrani _kot...

en: Save current document as another file
sl: Shrani trenuten dokument kot drugo datoteko

en: _Detach Tab
sl: O_dpni zavihek

en: Move the current document to a new window
sl: Premakni trenuten dokument v novo okno

en: Close _Tab
sl: _Zapri zavihek

en: Close the current document
sl: Zapri trenutni dokument

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: _Redo
sl: _Uveljavi

en: Redo the last undone action
sl: Uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Cu_t
sl: Izre_ži

en: Cut the selection
sl: Izreži izbiro

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbiro

en: _Paste
sl: Prilepi

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi v odložišče

en: Select _All
sl: Izberi vse

en: Select the text in the entire document
sl: Izberi besedilo v celotnem dokumentu

en: Search for text
sl: Išči besedilo

en: Find and Rep_lace...
sl: Poišči in _zamenjaj...

en: Search for and replace text
sl: Poišči in zamenjaj besedilo

en: _Go to...
sl: _Pojdi na...

en: Go to a specific location in the document
sl: Pojdi na določeno mesto v dokumentu

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: Paste _Special
sl: Prilepi na po_seben način

en: Paste the clipboard in a special way
sl: Prilepi vsebino odložišča na poseben način

en: Paste from _History
sl: Prilepi iz _zgodovine

en: Paste from the clipboard history
sl: Prilepi iz zgodovine odložišča

en: Paste as _Column
sl: Prilepi kot _stolpec

en: Paste the clipboard text into a column
sl: Prilepi besedilo odložišča v stolpec

en: _Delete Selection
sl: O_dstrani izbor

en: Delete the current selection
sl: Izbriši trenutno izbiro

en: Delete _Line
sl: Odstrani vrstico

en: Delete the current line
sl: Odstrani trenutno vrstico

en: Conve_rt
sl: P_retvori

en: Convert text in different ways
sl: Pretvori besedilo na drugačne načine

en: To _Lowercase
sl: V _male črke

en: Change the case of the selection to lowercase
sl: Spremeni izbiro v male črke

en: To _Uppercase
sl: V _velike črke

en: Change the case of the selection to uppercase
sl: Spremeni izbiro v velike črke

en: To _Title Case
sl: V velike _začetnice

en: Change the case of the selection to title case
sl: Spremeni izbiro v velike začetnice

en: To _Opposite Case
sl: V _nasprotne črke

en: Change the case of the selection opposite case
sl: Spremeni izbiro v nasprotne črke

en: _Tabs to Spaces
sl: _Tabulatorji v presledke

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
sl: Pretvori vse tabulatorje v izbiri ali dokumentu v presledke

en: _Leading Spaces to Tabs
sl: _Presledki pred tabulatorjem

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
sl: Pretvori vse vodilne presledke v izbranih vrstici (vrsticah) ali dokumentu v tabulatorje

en: St_rip Trailing Spaces
sl: Po_reži presledke na koncih vrstic

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
sl: Odstrani vse presledke na koncih izbrane vrstice (vrstic) v dokumentu

en: _Transpose
sl: _Spreobrni

en: Reverse the order of something
sl: Obrni zaporedje nečesa

en: _Move
sl: Pre_makni

en: Move content in different ways
sl: Prmekane vsebino v različne smeri

en: One Line _Up
sl: Vrstica _gor

en: Move lines one line up
sl: Premakni vrstice za eno navzgor

en: One Line _Down
sl: Vrstica _dol

en: Move lines one line down
sl: Premakni vrstice za eno navzdol

en: One Word _Left
sl: Besedo v _levo

en: Move words one word left
sl: Besede premakne za eno besedo v levo

en: One Word _Right
sl: Besedo v _desno

en: Move words one word right
sl: Besede premakne za eno besedo v desno

en: Dup_licate Line / Selection
sl: Po_dvoji vrstico / izbor

en: Duplicate the current line or selection
sl: Podvoji trenutno vrstico ali izbor

en: _Increase Indent
sl: _Povečaj zamik

en: Increase the indentation of the selection or current line
sl: Povečaj zamik trenutnega izbora ali vrstice

en: _Decrease Indent
sl: _Zmanjšaj zamik

en: Decrease the indentation of the selection or current line
sl: Zmanjšaj zamik trenutnega izbora ali vrstice

en: Insert Tabs
sl: vstavi tabulatorje

en: Insert Spaces
sl: vstavi presledke

en: Never
sl: Nikoli

en: First key press
sl: Prva prtiisnjena tipka

en: Second key press
sl: Druga pritisnjena tipka

en: Always
sl: vedno

en: never
sl: nikoli

en: after a crash
sl: po sesutju

en: unsaved documents
sl: neshranjeni dokumenti

en: saved documents
sl: shranjeni dokumenti

en: always
sl: vedno

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs
sl: novi zavihki

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new windows
sl: nova okna

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs in a new window
sl: novi zavihki v novem oknu

en: Menu
sl: meni

en: Small Toolbar
sl: majhna orodna vrstica

en: Large Toolbar
sl: velika orodna vrstica

en: Button
sl: gumb

en: Drag & Drop
sl: povleci in spusti

en: Dialog
sl: pogovorno okno

en: Icons Only
sl: zgolj ikone

en: Text Only
sl: zgolj besedilo

en: Text Below Icons
sl: besedilo pod ikonami

en: Text Beside Icons
sl: besedilo poleg ikon

en: Display whitespace
sl: prikaži prazne znake

en: Display line endings
sl: prikaži zaključke vrstic

en: Long line margin at column:
sl: dolg odmik vrstice ob stolpcu:

en: Highlight current line
sl: označi trenutno vrstico

en: Highlight matching brackets
sl: označi ujemajoče oklepaje

en: Wrap long lines
sl: ovij dolge vrstice

en: <b>Display</b>
sl: <b>Prikaz</b>

en: Use system monospace font
sl: Uporabi sistemsko monospace pisavo s stalno širino

en: <b>Font</b>
sl: <b>Pisava</b>

en: <b>Color Scheme</b>
sl: <b>Barvna shema</b>

en: View
sl: Pogled

en: Tab width:
sl: Širina tabulatorjev:

en: Tab mode:
sl: Način tabulatorjev:

en: Enable automatic indentation
sl: Omogoči samodejno zamikanje

en: <b>Indentation</b>
sl: <b>Zamikanje</b>

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
sl: Tabulatorka: zamakni izbor (dvigalka+tabulatorka: primakni izbor)

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
sl: Zamaknite/primaknite trenutno izbrano besedilo ali trenutno vrstico

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
sl: Vračalka: Izbriši zamaknjen prostor kot tabulatorje

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
sl: Zaznavanje vodilnega/sledečega presledka:

en: <b>Smart Keys</b>
sl: <b>Pametne tipke</b>

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Client-side decorations (restart required)
sl: Okraski na strani odjemalca (zahteva ponovni zagon)

en: Show full filename in title bar
sl: Pokaži celo ime datoteke v naslovni vrstici

en: Remember window size
sl: Zapomni si velikost okna

en: Remember window position
sl: Zapomni si položaj okna

en: Remember window state
sl: Zapomni si stanje okna

en: <b>General</b>
sl: <b>Splošno</b>

en: Show toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico

en: Style:
sl: Slog:

en: Icon Size:
sl: Velikost ikon:

en: <b>Toolbar</b>
sl: <b>Orodna vrstica</b>

en: Always show tabs even with one file
sl: Vedno pokaži zavihke, tudi pri eni datoteki

en: Expand tabs to fill available space
sl: Razširi tabulatorje za zapolnitev prostora, ki je na voljo

en: Cycled notebook tab switching
sl: Krožno preklapljanje med zavihki beležke

en: Open files in:
sl: Odpri datoteke v:

en: <b>Notebook Tabs</b>
sl: <b>Zavihki beležke</b>

en: Window
sl: Okno

en: Ensure new line at file end
sl: Zagotovi novo vrstico ob koncu datoteke

en: Make a copy with '~' suffix
sl: Ustvari kopijo s pripono '~'

en: <b>File Saving</b>
sl: <b>Shranjevanje datotek</b>

en: Session restore:
sl: Obnova seje:

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
sl: Če je izbrano "neshranjeni dokumenti" ali "vedno", Mousepad ob zapiranju programa ne bo vprašal ali naj shrani spremenjene dokumente

en: Recent file menu length:
sl: Dolžina menija za zadnjimi datotekami:

en: '0' disables and wipes recent history
sl: '0' onemogoči in pobriše nedavno zgodovino

en: Search history size:
sl: Velikost zgodovine iskanja:

en: <b>History</b>
sl: <b>Zgodovina</b>

en: File monitoring
sl: Nadzor datotek

en: Automatic reloading
sl: Samodejno ponovno nalaganje

en: Default encoding:
sl: Privzeto kodiranje:

en: <b>Miscellaneous</b>
sl: <b>Razno</b>

en: File
sl: Datoteka

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Spell Checking
sl: Preverjanje s črkovalnikom

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
sl: Privzeti jezik novih dokumentov nastavite tukaj. Kasneje ga je moč spremeniti za vsak dokument posebej prek kontekstnega menija, kjer se nahajajo tudi predlogi popravkov črkovanja za podčrtane besede.

note: combo box label
en: Default language:
sl: Privzeti jezik:

en: Shortcuts Editor
sl: Urejevalnik bližnjic

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
sl: Urejevalnik bližnjic je tu na voljo kot pojavno okno ali kot pogovorno okno pod nastavitvami v menijski vrstici.

en: Application
sl: Program

note: pack frames
en: Menubar
sl: Menijska vrstica

en: Preferences Dialog
sl: Pogovorno okno Nastavitve

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Mousepad Shortcuts
sl: Bližnjice na miškini plošči

note: add the shortcuts menu entry
en: Shortcuts...
sl: Bližnjice ...

en: Show the shortcuts dialog
sl: Pokaži pogovorno okno za bližnjice

en: Simple Text Editor
sl: Preprost urejevalnik besedila

en: Text Editor
sl: Urejevalnik besedila

en: Text Editor Settings
sl: Nastavitve urejevalnika besedil

en: Configure the Mousepad text editor
sl: Nastavitve urejevalnika besedil Mousepad

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
sl: Mousepad je enostaven in hiter urejevalnik. Namenjen je hitremu urejanju tekstov, ne pa tudi kot razvojno okolje ali nadomestek za z dodatki bogat urejevalnik.

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
sl: Po drugi strani skušamo uporabljati zadnje funkcionalnosti, ki jih prinaša Gtk, kar pomeni, da kadar Gtk nekaj doda v glavni izdaji in je to uporabno za naš urejevalnik, bomo verjetno zavrgli odvisnost od GTK in to integrirali neposredno v Mousepad.

en: The Mousepad developers
sl: Mousepad razvijalci

note: SECURITY: - A normal active user can run mousepad without elevated rights. They may wish to modify a file they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Mousepad as root
sl: Zaženi Mousepad kot root uporabnik

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
sl: Za zagon kot root uporabnik je potrebna avtentifikacija.
