Xfce Apps - en to sr translation catalogue (430 entries)

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
sr: Кодовање које ће се употребљавати за отварање датотека (оставите празним ради отварања датотека у прозорчету кодовања)

en: ENCODING
sr: КОДОВАЊЕ

en: Display a list of possible encodings to open files
sr: Приказуј списак могућих кодовања за отварање датотека

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
sr: Број линије за померање показивача (ЛИНИЈА > 0 са врха, ЛИНИЈА < 0 са дна)

en: LINE
sr: ЛИНИЈА

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
sr: Број стубца за премештање показивача (СТУБАЦ >= 0 од почетка, СТУБАЦ < 0 од завршетка)

en: COLUMN
sr: СТУБАЦ

en: Open the preferences dialog
sr: Отворите прозорче поставки

en: Do not register with the D-BUS session message bus
sr: Не уписуј се са сабирницом порука седнице Д-сабирнице

en: Quit a running Mousepad primary instance
sr: Напусти главни покренути примерак Мишоловке

en: Print version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: [FILES...]
sr: [ДАТОТЕКЕ...]

note: this option is added separately using g_strdup_printf() for the description, to be sure * that opening modes will be excluded from the translation (experience shows that using a * translation context is not enough to ensure it)
en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
sr: Начин отварања датотеке: „%s“, „%s“, или „%s“ (отвара листове у новом прозору)

en: MODE
sr: НАЧИН

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
sr: Развојна дружина Мишоловке. Сва права су задржана.

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим, пријавите грешке на <%s>.

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
sr: %s | Творци: %s | Име датотеке: %s

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
sr: Мишоловка је једноставан уредник писања за радно окружење ИксФЦЕ

note: display an error message to the user
en: Failed to open the documentation browser
sr: Нисам успео да отворим разгледач документације

note: build dialog
en: Select Tab Size
sr: Одреди величину празнине

note: build the dialog
en: Go To
sr: Скочи до

note: add button
en: _Jump to
sr: _Скочи на

en: _Line number:
sr: _Број _реда:

en: C_olumn number:
sr: Број _стубца:

en: Remove all entries from the documents history?
sr: Да уклоним све ставке из претходних докумената?

note: setup CSD titlebar
en: Clear Documents History
sr: Очисти претходна документа

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
sr: Чишћење претходних докумената ће трајно уклонити све тренутно излистане уносе.

en: Clea_r
sr: Очист_и

en: Do you want to save the changes before closing?
sr: Да ли желите сачувати измене пре затварања?

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
sr: Документ је само за читање, да ли га желите сачувати у другој датотеци?

note: setup CSD titlebar
en: Save Changes
sr: Сачувај измене

en: _Don't Save
sr: _Не чувај

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
sr: Ако не сачувате овај документ који је само за читање у другу датотеку, све измене ће бити изгубљене.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
sr: Ако не сачувате документ, све измене ће бити изгубљене.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
sr: Документ је измењен споља. Да ли желите да наставите са чувањем?

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
sr: Ако сачувате документ, све спољне измене ће бити изгубљене.

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
sr: Документ је измењен споља. Да ли га желите поново учитати са диска?

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
sr: Има несачуваних измена. Ако ли поништите измене датотеке, биће изгубљене.

note: setup CSD titlebar
en: Externally Modified
sr: Измењен споља

en: Do you want to save your changes before reloading?
sr: Да ли желите сачувати измене пре поновног учитавања?

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
sr: Уколико поништите измене датотеке, све измене које нису сачуване ће бити изгубљене.

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
sr: Изгледа да је датотека кодована у %s, али сте одабрали кодовање %s. Да ли потврђујете овај избор?

en: If not, the guessed encoding will be used.
sr: Уколико не, претпостављено кодовање ће се користити.

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
sr: Изгледа да претходна седница није завршена нормално. Да ли желите повратити доступне податке?

en: If not, all this data will be lost.
sr: Уколико не, подаци ће бити изгубљени.

en: Please select a file
sr: Молим, изаберите датотеку

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
sr: Нисам успео да припремим привремену датотеку за пробу кодовања

en: Open encoding dialog
sr: Отвори прозорче кодирања

en: Go back to shorten list
sr: Иди назад на скраћени списак

note: combo box label
en: _Encoding:
sr: _Кодирање:

en: Current
sr: Тренутно

en: Show all encodings
sr: Прикажи сва кодовања

en: Text Files
sr: Писане датотеке

en: All Files
sr: Све датотеке

note: create the dialog
en: Save As
sr: Сачувај као

note: create new file chooser dialog
en: Open File
sr: Отвори датотеку

note: add button
en: _Open
sr: _Отвори

note: create new font chooser dialog
en: Choose Mousepad Font
sr: Изабери словолик Мишоловке

note: error dialog messages
en: Failed to open the document
sr: Не успевам да отворим документ

en: Failed to save the document
sr: Нисам успео да сачувам документ

en: Unsupported character set
sr: Скуп знакова није подржан

note: button labels
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: _У реду

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save _As
sr: _Сачувај као

en: Re_vert
sr: Пон_ишти

en: Re_load
sr: Поново _учитај

note: pack button, add signal and tooltip
en: Close this tab
sr: Затвори овај лист

note: create an unique untitled document name
en: Untitled
sr: Без наслова

en: Other:
sr: Друго:

en: Checking encodings...
sr: Провера кодирања...

en: %s (%s, failed)
sr: %s (%s, неуспело)

en: %s (%s, partial)
sr: %s (%s, делимично)

en: Other (partial):
sr: Остало (делимично):

en: Other valid encodings were found, please choose below.
sr: Остала вредећа кодовања су пронађена, молим, изаберите испод.

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
sr: Остала делимично вредећа кодовања су пронађена, молим, изаберите испод.

en: No other valid encoding was found.
sr: Нема пронађених вредећих кодовања.

note: dialog title
en: The document is %s valid.
sr: Документ је исправан по %s.

en: The document is not %s valid.
sr: Документ је неисправан по %s.

note: west european
en: Celtic
sr: Келтски

en: Greek
sr: Грчки

en: Nordic
sr: Норвешки

en: South European
sr: Јужноевропски

en: Western
sr: Западни

note: east european
en: Baltic
sr: Балтички

en: Central European
sr: Средњоевропски

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Cyrillic/Russian
sr: Ћирилични/руски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: Ћирилични/украински

en: Romanian
sr: Румунски

note: middle eastern
en: Arabic
sr: Арапски

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Hebrew Visual
sr: Хебрејски личан

note: asian
en: Armenian
sr: Јерменски

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Thai
sr: Тајландски

en: Turkish
sr: Турски

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

note: unicode
en: Unicode
sr: Уникод

note: east asian
en: Chinese Simplified
sr: Кинески поједностављени

en: Chinese Traditional
sr: Кинески традиционални

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

note: button labels
en: Default
sr: Подразумевано

en: System
sr: Систем

en: History
sr: Историја

en: Invalid byte sequence in conversion input
sr: Неисправна ниска бајтова у улазу за преобраћање

en: Failed to clear the recent history
sr: Не успевам да обришем списак скорашњих датотека

en: No clipboard data
sr: Нема података из исечака

note: setup the window properties
en: Mousepad Preferences
sr: Поставке Мишоливке

note: set a custom tab label
en: Document Settings
sr: Поставке документа

en: Appearance
sr: Изглед

en: Print page _headers
sr: Штампај _заглавља стране

en: Print _line numbers
sr: Штампај бројеве _редова

en: Numbering interval:
sr: Учесталост означавања линија:

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
sr: Учесталост којом ће се штампати бројеви редова. На пример, вредност 1 одређује означавање броја сваког реда, вредност 2 сваког другог, итд.

en: Enable text _wrapping
sr: Омогући _прелом писма

en: Enable _syntax highlighting
sr: Омогући наглашавање синтакси

en: Fonts
sr: Словоликови

en: Header:
sr: Заглавље:

en: Body:
sr: Тело:

en: Line numbers:
sr: Број линија:

en: _Replace All
sr: _Замени све

en: _Replace
sr: _Замени

note: set dialog properties
en: Find and Replace
sr: Пронађи и замени

note: dialog buttons
en: _Find
sr: _Пронађи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Search for:
sr: _Тражи:

en: Replace _with:
sr: Замени _са:

en: Search _direction:
sr: _Смер претраге:

en: Up
sr: Навише

en: Down
sr: Наниже

note: wrap around
en: _Wrap around
sr: _Преламај

note: case sensitive check button for case sensitive, including the proxy menu item
en: Match _case
sr: Упореди _величину слова

note: match whole word check button for matching whole words, including the proxy menu item
en: _Match whole word
sr: _Упореди целе речи

note: enable regex search check button for enabling regex, including the proxy menu item
en: Regular e_xpression
sr: Заменски и_зрази

en: Replace _all in:
sr: Замени _све у:

en: Selection
sr: Избор

en: Document
sr: Документ

en: All Documents
sr: Сва документа

en: %d of %d match | %d of %d matches
sr[0]: %d од %d се поклапа
sr[1]: %d од %d се поклапају
sr[2]: %d од %d се поклапа

en: %d match | %d matches
sr[0]: %d поклапање
sr[1]: %d поклапања
sr[2]: %d поклапања

en: Choose a filetype
sr: Изаберите врсту датотеке

note: language/filetype
en: Filetype: None
sr: Врста датотека: Ни једна

en: Toggle the overwrite mode
sr: Прекидач начина преписивања

note: overwrite label
en: OVR
sr: препис

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
sr: Линија: %d стубаца: %d избор: %d

en: Line: %d Column: %d
sr: Линија: %d стубаца %d

en: Filetype: %s
sr: Врста датотеке: %s

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
sr: Упозорење: користите налог руковаоца. Можете нашкодити систему.

en: Read Only
sr: Само за читање

en: Viewer Mode
sr: Прегледачки начин рада

en: Use '%s' as template
sr: Користи „%s“ као образац

en: No template files found in
    '%s'
sr: Нисам нашао датотеке обрасца у
    „%s“

en: Missing Templates directory
    '%s'
sr: Недостаје фасцикла образаца
     „%s“

note: create suitable text label for the "Other" menu
en: Ot_her (%d)...
sr: Дру_го (%d)...

en: Ot_her...
sr: Дру_го...

en: Revert to the saved version of the file
sr: Поништи чување примерака на већ сачувано издање примерка

en: Reload file from disk
sr: Поново учитај са диска

en: Leave fullscreen mode
sr: Напусти приказ преко целог екрана

en: Make the window fullscreen
sr: Начини прозор преко целог екрана

en: Open '%s'
sr: Отвори „%s“

en: No items found
sr: Није пронађена ни једна ставка

en: History disabled
sr: Историја је онемогућена

note: set error message
en: Templates should be %s valid
sr: Обрасци би требали бити исправни по %s

note: set error message
en: Reading the template failed
sr: Читање образаца није успело

note: set error message
en: Loading the template failed
sr: Учитавање образаца није успело

note: show the error
en: Failed to reload the document
sr: Нисам успео да опет учитам документ

note: show the error
en: Failed to print the document
sr: Нисам успео да штампам документ

en: _File
sr: _Датотека

en: File menu
sr: Изборник датотека

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: Create a new document in a new window
sr: Направите нови документ у новом прозору

en: New From Te_mplate
sr: Нова из обрас_ца

en: Create a new document from a template
sr: Направите нови документ из обрасца

en: Op_en Recent
sr: От_вори скорашње

en: Open a recently used file
sr: Отвори недавно коришћену датотеку

en: Clear _History
sr: Обриши _историју

en: Clear the recently used files history
sr: Обришите историју скорашње коришћених докумената

en: Save A_ll
sr: Сачувај с_ве

en: Save all document in this window
sr: Сачувај све документе из овог прозора

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Print the current document
sr: Штампајте тренутни документ

en: _Close Window
sr: Затвори _прозор

en: Close this window
sr: Затворите овај прозор

en: _Quit
sr: _Одустани

en: Quit Mousepad
sr: Напусти Мишоловку

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Edit menu
sr: Изборник уређивања

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: Show the preferences dialog
sr: Прикажи прозорче поставки

en: _Search
sr: _Тражи

en: Search menu
sr: Изборник претраге

en: Find _Next
sr: Нађи _следеће

en: Search forwards for the same text
sr: Тражи даље истоветно писмо

en: Find _Previous
sr: Нађи _претходно

en: Search backwards for the same text
sr: Тражи унатраг истоветно писмо

en: _Incremental Search
sr: _Поступна претрага

en: Automatically select the search result and scroll the view
sr: Самостално одреди налазе претраге и премичи поглед

en: Highlight _All
sr: Истакни све

en: Highlight the search matches
sr: Истакни поклапање претраге

en: _View
sr: П_риказ

en: View menu
sr: Изборник прегледа

en: Select F_ont...
sr: Одабери сл_овни лик...

en: Change the editor font
sr: Измени словни лик уређивача писања

en: _Color Scheme
sr: _Распоред боја

en: Color scheme to use for the text view
sr: Образац боја за коришћење призора писма

en: None
sr: Ништа

en: No style scheme
sr: Без одређеног начина приказа

en: Line N_umbers
sr: Бројеви _редова

en: Show line numbers
sr: Приказуј бројеве редова

en: _Menubar
sr: Трака _изборника

en: Change the visibility of the main menubar
sr: Измени видљивост главне траке изборника

en: _Toolbar
sr: _Трака алата

en: Change the visibility of the toolbar
sr: Измени видљивост траке алата

en: St_atusbar
sr: Тр_ака стања

en: Change the visibility of the statusbar
sr: Измени видљивост траке стања

en: _Document
sr: _Документ

en: Document menu
sr: Изборник документа

en: _Word Wrap
sr: Преламање _речи

en: Toggle breaking lines in between words
sr: Прекидач прелома линија између речи

en: _Auto Indent
sr: _Самостално увлачење

en: Auto indent a new line
sr: Аутоматско увлачење нове линије

en: Tab _Size
sr: _Величина празнине

en: The number of space characters for a tabulation
sr: Број знакова размака за празнине

en: Two spaces
sr: Два размака

en: Three spaces
sr: Три размака

en: Four spaces
sr: Четири размака

en: Eight spaces
sr: Осам размака

en: Other...
sr: Друго...

en: Set custom tab size
sr: Прилагоди величину празнине

en: Insert _Spaces
sr: Убаци _размаке

en: Insert spaces when the tab button is pressed
sr: Убаци размаке кад је дугме празнине (таб) притиснуто

en: _Filetype
sr: _Врста датотеке

en: Language to use for syntax highlighting
sr: Језик за коришћење истицања синтакси

en: Plain Text
sr: Обично писмо

en: No filetype
sr: Без врсте

en: Line E_nding
sr: Завршетак линија

en: Character(s) to use as end of line
sr: Знак(ци) за коришћење за завршетак линија

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
sr: Постави завршетке линија докумената по Униксу (LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
sr: Постави завршетке линија докумената по Меку (CR)

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
sr: Постави завршетке линија докумената по ДОС-у / Виндоузу (C_R LF)

en: Write Unicode _BOM
sr: Пиши уникод ОРБ

en: Store the byte-order mark in the file
sr: Чувај ознаке редоследа бајтова у датотеци

en: _Viewer Mode
sr: _Прегледачки начин

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
sr: Онемогућава измене дугмадима / мишем

en: _Previous Tab
sr: _Претходни лист

en: Select the previous tab
sr: Изабери претходни лист

en: _Next Tab
sr: _Следећи лист

en: Select the next tab
sr: Изабери следећи лист

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Help menu
sr: Изборник помоћи

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Display the Mousepad user manual
sr: Прикажи корисничко упутство за Мишоловку

en: _About
sr: _О програму

en: About this application
sr: О овом програму

en: _New
sr: _Нова

en: Create a new document
sr: Направи нови документ

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Save the current document
sr: Сачувај тренутни документ

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save current document as another file
sr: Сачувај тренутни документ као засебну датотеку

en: _Detach Tab
sr: _Откачи лист

en: Move the current document to a new window
sr: Пренесите документ у нови прозор

en: Close _Tab
sr: Затвори _лист

en: Close the current document
sr: Затвори тренутни докуменат

en: _Undo
sr: _Поврати

en: Undo the last action
sr: Поврати последњу радњу

en: _Redo
sr: _Поништи враћање

en: Redo the last undone action
sr: Поврати последњу поништену радњу

en: Cu_t
sr: Исец_и

en: Cut the selection
sr: Исеци избор

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножи избор

en: _Paste
sr: _Убаци

en: Paste the clipboard
sr: Налепи из оставе

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select the text in the entire document
sr: Одабери писмо целог документа

en: Search for text
sr: Тражи запис

en: Find and Rep_lace...
sr: Нађи и за_мени...

en: Search for and replace text
sr: Нађи и замени запис

en: _Go to...
sr: _Иди на...

en: Go to a specific location in the document
sr: Иди на одговарајуће место у документу

en: _Fullscreen
sr: _Преко целог заслона

en: Paste _Special
sr: Налепи _посебно

en: Paste the clipboard in a special way
sr: Налепи исечак на нарочити начин

en: Paste from _History
sr: Налепи из _историје

en: Paste from the clipboard history
sr: Налепи из историје исечака

en: Paste as _Column
sr: Налепи у виду стубца

en: Paste the clipboard text into a column
sr: Налепи писмо исечка у стубац

en: _Delete Selection
sr: _Бриши избор

en: Delete the current selection
sr: Бриши тренутни избор

en: Delete _Line
sr: Бриши _линију

en: Delete the current line
sr: Бриши тренутну линију

en: Conve_rt
sr: Претво_ри

en: Convert text in different ways
sr: Претвори писмо на различите начине

en: To _Lowercase
sr: У _мала слова

en: Change the case of the selection to lowercase
sr: Измени величину слова избора у мала слова

en: To _Uppercase
sr: У _велика слова

en: Change the case of the selection to uppercase
sr: Измени величину слова избора у велика слова

en: To _Title Case
sr: У слова _наслова

en: Change the case of the selection to title case
sr: Измени величину слова избора у величину слова наслова

en: To _Opposite Case
sr: У супротну _величину слова

en: Change the case of the selection opposite case
sr: Измени величину слова избора у супротну величину

en: _Tabs to Spaces
sr: _празнине у размаке

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
sr: Претвори све празнине у размаке избора или документа

en: _Leading Spaces to Tabs
sr: _Водеће размаке у празнине

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
sr: Претвори све водеће размаке у празнине у изабраним линијама или документу

en: St_rip Trailing Spaces
sr: Ск_ини завршне размаке

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
sr: Уклони све завршне размаке са изабраних линија или документа

en: _Transpose
sr: _преокрени

en: Reverse the order of something
sr: Промени редослед нечега

en: _Move
sr: _Премести

en: Move content in different ways
sr: Премести садржај на различите начине

en: One Line _Up
sr: Једна линија _навише

en: Move lines one line up
sr: Премести линију за положај навише

en: One Line _Down
sr: Једна линија _наниже

en: Move lines one line down
sr: Премести линију за положај наниже

en: One Word _Left
sr: Једна реч _улево

en: Move words one word left
sr: Премести речи за положај улево

en: One Word _Right
sr: Једна реч _удесно

en: Move words one word right
sr: Премести речи за положај удесно

en: Dup_licate Line / Selection
sr: Удвостручи линију / избор

en: Duplicate the current line or selection
sr: Удвостручи тренутну линију или избор

en: _Increase Indent
sr: _Увећеј увлачење

en: Increase the indentation of the selection or current line
sr: Увећај увлачење избора или тренутне линије

en: _Decrease Indent
sr: _Смањи увлачење

en: Decrease the indentation of the selection or current line
sr: Смањи увлачење избора или тренутне линије

en: Insert Tabs
sr: Унеси празнине

en: Insert Spaces
sr: Унеси размаке

en: Never
sr: Никад

en: First key press
sr: Прво притиснуто дугме

en: Second key press
sr: Друго притиснуто дугме

en: Always
sr: Увек

en: never
sr: никад

en: after a crash
sr: након рушења

en: unsaved documents
sr: несачуван документ

en: saved documents
sr: сачувана документа

en: always
sr: увек

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs
sr: нови листови

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new windows
sr: нови прозори

note: Preceded by: "Open files in:"
en: new tabs in a new window
sr: нови листови у новом прозору

en: Menu
sr: Изборник

en: Small Toolbar
sr: Мала трака алата

en: Large Toolbar
sr: Велика трака алата

en: Button
sr: Дугме

en: Drag & Drop
sr: Превуци и спусти

en: Dialog
sr: Прозорче

en: Icons Only
sr: Само сличице

en: Text Only
sr: Само писмо

en: Text Below Icons
sr: Писмо испод сличица

en: Text Beside Icons
sr: Писмо поред сличица

en: Display whitespace
sr: Приказуј празнине

en: Display line endings
sr: Приказуј завршетке линија

en: Long line margin at column:
sr: Оквир дуге линије према ступцу:

en: Highlight current line
sr: Истакни тренутну линију

en: Highlight matching brackets
sr: Истакни поклапање заграда

en: Wrap long lines
sr: Преломи дуге линије

en: <b>Display</b>
sr: <b>Приказ</b>

en: Use system monospace font
sr: Користи системски словни лик једнаких размака

en: <b>Font</b>
sr: <b>Словни лик</b>

en: <b>Color Scheme</b>
sr: <b>Образац боја</b>

en: View
sr: Преглед

en: Tab width:
sr: Ширина празнине:

en: Tab mode:
sr: Начин приказа празнине:

en: Enable automatic indentation
sr: Омогући самостално увлачење

en: <b>Indentation</b>
sr: <b>Увлачење</b>

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
sr: Таб: увуци избор (шифт+таб: поништи увлачење)

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
sr: Увуци/поништи увлачење тренутно изабраног писма или тренутне линије

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
sr: Брисање назад: Бриши увучене размаке као празнине

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
sr: Home/End: Препознај почетни/завршни размак:

en: <b>Smart Keys</b>
sr: <b>Паметна дугмад</b>

en: Editor
sr: Уредник

en: Client-side decorations (restart required)
sr: Корисничко украшавање (потребно је препокретање)

en: Show full filename in title bar
sr: Приказуј потпуно име у насловној траци

en: Show application name in title bar
sr: Приказуј име програма у насловној траци

en: Remember window size
sr: Памти величину прозора

en: Remember window position
sr: Памти положај прозора

en: Remember window state
sr: Памти стање прозора

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: Show toolbar
sr: Приказуј траку алата

en: Style:
sr: Начин:

en: Icon Size:
sr: Величина сличица:

en: <b>Toolbar</b>
sr: <b>Трака алата</b>

en: Always show tabs even with one file
sr: Увек приказуј листове чак и са једном датотеком

en: Expand tabs to fill available space
sr: Прошири празнине ради попуне доступног простора

en: Cycled notebook tab switching
sr: Кружно кретање по листовима као у бележници

en: Open files in:
sr: Отвори датотеке у:

en: <b>Notebook Tabs</b>
sr: <b>Листови бележнице</b>

en: Window
sr: Прозор

en: Ensure new line at file end
sr: Обавежи испис нове линије на концу датотеке

en: Make a copy with '~' suffix
sr: Умножи са наставком „~“

en: <b>File Saving</b>
sr: <b>Чување датотека</b>

en: Session restore:
sr: Повратак седнице:

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
sr: Када је „несачуван докуменат“ или „увек“ одабрано, Мишоловка неће питати да ли да чува измењене документе приликом напуштања

en: Recent file menu length:
sr: Дужина изборника скорашњих датотека:

en: '0' disables and wipes recent history
sr: „0“ онемогућава и брише запис скорашњих датотека

en: Search history size:
sr: Опсег претраге историје:

en: <b>History</b>
sr: <b>Историја</b>

en: File monitoring
sr: Надгледање датотеке

en: Automatic reloading
sr: Самостално поновно учитавање

en: Default encoding:
sr: Подразумевано кодирање:

en: <b>Miscellaneous</b>
sr: <b>Остало</b>

en: File
sr: Датотека

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Spell Checking
sr: Провера правописа

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
sr: Подразумевани језик за нове документе се поставља овде. Он може бити промењен по документима преко произвољног изборника, где уз то има предлога исправки грешака правописарника за подвучене речи.

note: combo box label
en: Default language:
sr: Подразумевани језик:

en: Shortcuts Editor
sr: Уредник пречица

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
sr: Уредник пречица је доступан овде или као искачуће наднесен или као прозорче испод поставки у траци изборника.

en: Application
sr: Програми

note: pack frames
en: Menubar
sr: Трака изборника

en: Preferences Dialog
sr: Прозорче поставки

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Mousepad Shortcuts
sr: Пречице Мишоловке

note: add the shortcuts menu entry
en: Shortcuts...
sr: Пречице...

en: Show the shortcuts dialog
sr: Приказуј прозорче пречица

en: Mousepad
sr: Мишоловка

en: Simple Text Editor
sr: Једноставан уређивач писања

en: Text Editor
sr: Уређивач писања

en: Edit;Text;Simple;XFCE;Lightweight;Fast;
sr: Уреди;писмо;текст;мишоловка;особине;поставке;подеси;

en: Text Editor Settings
sr: Поставке уредника писања

en: Configure the Mousepad text editor
sr: Подесите уредника писања Мишоловку

en: Text;Editor;Mousepad;Preferences;Settings;Configure;
sr: Писмо;уредник;Мишоловка;поставке;особине;подеси;

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
sr: Мишоловка стреми да буде уређивач писања лак за употребу. Наш циљ је уредник за брзо уређивање писаних докумената, а не развојно окружење или уређивач са мноштвом прикључака.

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
sr: Ипак, покушавамо  да користимо најновије доступне могућности ГТК+-а, што значи ако ГТК дода нешто ново у главном издању што је корисно за уредника писања, ми ћемо то вероватно банути у ГТК-ову зависност и укључити ту нову могућност у Мишоловку.

en: The Mousepad developers
sr: Програмери Мишоловке

note: SECURITY: - A normal active user can run mousepad without elevated rights. They may wish to modify a file they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Mousepad as root
sr: Покрени Мишоловку као корени корисник

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
sr: Потребна је пријава ради покретања Мишоловке као корени корисник.
