mousetweaks - en to bs translation catalogue (30 entries)

en: Hover Click
bs: Klik nadlijetanjem

en: Single Click
bs: Jednostruki klik

en: Double Click
bs: Dupli klik

note: 'Drag' liki in a Drag and Drop operation
en: Drag
bs: Povlačenje

en: Secondary Click
bs: Sekundarni klik

en: Button Style
bs: Stil dugmeta

en: Text only
bs: Samo tekst

en: Icons only
bs: Samo ikone

en: Text and Icons
bs: Tekst i ikone

en: Orientation
bs: Orijentacija

note: Buttons are arranged from lift to right in the layout
en: Horizontal
bs: Horizontalno

note: Buttons are arranged from top to bottom in the layout
en: Vertical
bs: Vertikalno

en: Click-type window style
bs: Prozorski stil za tip klika

en: Button style of the click-type window.
bs: Stil dugmeta klikajućeg prozora.

en: Click-type window orientation
bs: Prozorska orijentacija za tip klika

en: Orientation of the click-type window.
bs: Orijentacija za prozor tip klika.

en: Click-type window geometry
bs: Prozorska geometrija za tip klika

en: Size and position of the click-type window. The format is a standard X Window System geometry string.
bs: Veličina i pozicija prozora tip klika. Format je standardni geometrijski string za X Window sistem.

en: Enable dwell click
bs: Omogući klik sa zadržavanjem

en: Enable simulated secondary click
bs: Omogući sekundarni simulirani klik

en: Time to wait before a dwell click
bs: Istek vremena prije vremenskog klika

en: Time to wait before a simulated secondary click
bs: Istek vremena prije simuliranog sekundarnog klika

en: Set the active dwell mode
bs: Postavi aktivni vremenski klik

en: Hide the click-type window
bs: Sakrij prozor klik-tipa

en: Ignore small pointer movements
bs: Ignoriši male pokrete pokazivača

en: Shut down mousetweaks
bs: Isključi podešavanja miša

en: Start mousetweaks as a daemon
bs: Pokreni podešavanja miša kao upravljački program

en: Start mousetweaks in login mode
bs: Pokreni podešavanja miša u režimu za prijavu

note: parse
en: - GNOME mouse accessibility daemon
bs: - GNOME upravljački program za pristupačnost miša

en: Failed to Display Help
bs: Ne mogu da prikažem pomoć
