mousetweaks - en to eo translation catalogue (30 entries)

en: Hover Click
eo: Pertuŝa klako

en: Single Click
eo: Sola klako

en: Double Click
eo: Duobla klako

note: 'Drag' like in a Drag and Drop operation
en: Drag
eo: Treni

en: Secondary Click
eo: Duaranga klako

en: Button Style
eo: Butona stilo

en: Text only
eo: Nur teksto

en: Icons only
eo: Nur piktogramoj

en: Text and Icons
eo: Teksto kaj piktogramoj

en: Orientation
eo: Orientiĝo

note: Buttons are arranged from left to right in the layout
en: Horizontal
eo: Horizontale

note: Buttons are arranged from top to bottom in the layout
en: Vertical
eo: Vertikale

en: Click-type window style
eo: Stilo de la alklako-tipa fenestro

en: Button style of the click-type window.
eo: Buton-stilo de la alklaka-tipa fenestro.

en: Click-type window orientation
eo: Orientiĝo de alklaka-tipa fenestro

en: Orientation of the click-type window.
eo: Orientiĝo de la alklaka-tipa fenestro.

en: Click-type window geometry
eo: Geometrio de alklaka-tipa fenestro

en: Size and position of the click-type window. The format is a standard X Window System geometry string.
eo: Grando kaj pozicio de la alklaka-tipa fenestro. La formato estas norma geometria ĉeno de X-fenestrosistemo.

en: Enable dwell click
eo: Enŝalti prokrasto-klakon

en: Enable simulated secondary click
eo: Enŝalti simulatan duarangan klakon

en: Time to wait before a dwell click
eo: Atendota tempo antaŭ prokrasto-klako

en: Time to wait before a simulated secondary click
eo: Atendota tempo antaŭ simulata duaranga klako

en: Set the active dwell mode
eo: Agordi la aktivan prokrasto-reĝimon

en: Hide the click-type window
eo: Kaŝi la alklaka-tipan fenestron

en: Ignore small pointer movements
eo: Malatendi etajn montrilajn movojn

en: Shut down mousetweaks
eo: Elŝalti muso-agordetojn

en: Start mousetweaks as a daemon
eo: Startigi muso-agordetojn kiel demono

en: Start mousetweaks in login mode
eo: Startigi muso-agordetojn je ensaluta reĝimo

note: parse
en: - GNOME mouse accessibility daemon
eo: - Musa alireblec-demono de GNOME

en: Failed to Display Help
eo: Malsukcesis montri helpon
