mousetweaks - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Hover Click
sv: Uppehållsklick

en: Single Click
sv: Enkelklick

en: Double Click
sv: Dubbelklick

note: 'Drag' like in a Drag and Drop operation
en: Drag
sv: Dra

en: Secondary Click
sv: Sekundärklick

en: Button Style
sv: Knappstil

en: Text only
sv: Endast text

en: Icons only
sv: Endast ikoner

en: Text and Icons
sv: Text och ikoner

en: Orientation
sv: Orientering

note: Buttons are arranged from left to right in the layout
en: Horizontal
sv: Horisontellt

note: Buttons are arranged from top to bottom in the layout
en: Vertical
sv: Vertikalt

en: Click-type window style
sv: Klicktypsfönstrets stil

en: Button style of the click-type window.
sv: Knappstil för klicktypsfönstret.

en: Click-type window orientation
sv: Klicktypsfönstrets orientering

en: Orientation of the click-type window.
sv: Orientering för klicktypsfönstret.

en: Click-type window geometry
sv: Klicktypsfönstrets geometri

en: Size and position of the click-type window. The format is a standard X Window System geometry string.
sv: Storlek och position för klicktypsfönstret. Formatet är en standardsträng för X Window System-geometri.

en: Enable dwell click
sv: Aktivera uppehållsklick

en: Enable simulated secondary click
sv: Aktivera simulerat sekundärklick

en: Time to wait before a dwell click
sv: Tid att vänta innan ett uppehållsklick

en: Time to wait before a simulated secondary click
sv: Tid att vänta innan en simulerad sekundärklickning

en: Set the active dwell mode
sv: Ställ in aktivt uppehållsläge

en: Hide the click-type window
sv: Dölj klicktypsfönstret

en: Ignore small pointer movements
sv: Ignorera mindre muspekarrörelser

en: Shut down mousetweaks
sv: Stäng av musjusteringar

en: Start mousetweaks as a daemon
sv: Starta musjusteringar som en bakgrundsprocess

en: Start mousetweaks in login mode
sv: Starta musjusteringar i inloggningsläge

note: parse
en: - GNOME mouse accessibility daemon
sv: - GNOME-mushjälpmedelsdemon

en: Shutdown failed or nothing to shut down.
sv: Nedstängning misslyckades eller ingenting att stänga ner.

en: Shutdown successful.
sv: Nedstängning lyckades.

note: i18n: PID here means "Process Identifier"
en: Mousetweaks is already running. (PID %u)
sv: Musjusteringar körs redan. (PID %u)

en: Starting daemon.
sv: Startar demon.

en: Failed to Display Help
sv: Kunde inte visa hjälp
