movim - en to br translation catalogue (86 entries)

en: Thanks
br: Trugarez

en: Developers
br: Diorroerien

en: Translators
br: Troerien

en: Thanks to all the translators
br: Trugarez d'an holl droerien

en: Software
br: Meziant

en: Account
br: Kont

en: Change my password
br: Kemm ma ger-tremen

en: Password
br: Ger-tremen

en: Password confirmation
br: Kadarnadur ar ger-tremen

en: The password has been updated
br: Hizivaet eo bet ar ger-tremen

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
br: Roit ur ger-tremen reizh mar plij (6 arouezenn da vihanañ)

en: The provided passwords are not the same
br: N'eo ket heñvel ar gerioù-tremen roet

en: Delete your account
br: Dilemel ho kont

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
br: Emaoc'h o vont da zilemel ho kont XMPP hag an holl ditouroù liammet outañ (profil, darempredoù hag embannadennoù).

en: Leave this instance
br: Kuitaat an instañs-mañ

en: You will delete all the relative information linked to your account on this Movim instance (profile, contacts and publications).
br: Emaoc'h o vont da zilemel an holl ditouroù liammet gant ho kont war an instañs-mañ eus Movin (profil, darempredoù hag embannadennoù).

en: Create a new account
br: Kouiñ ur gont nevez

en: Actions
br: Oberennoù

en: Configuration
br: Kefluniadur

en: Chat
br: Flapva

en: Language
br: Yezh

en: Name
br: Anv

en: Nickname
br: Lezanv

en: Date of Birth
br: Devezh ganedigezh

en: Gender
br: Jener

en: Marital Status
br: Statud Familh

en: Website
br: Lec'hienn web

en: About Me
br: Diwar ma fenn

en: Wrong username
br: Anv-implijer direizh

en: Invalid JID
br: JID direizh

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
br: Kudenn Domani XMPP, ho kont n'eo ket un ID Jabber reizh

en: Wrong password
br: Ger-tremen direizh

en: Internal server error
br: Fazi diabarzh ar servijer

en: Session error
br: Fazi dalc'h

en: Account successfully created
br: Kont krouet gant berzh

en: Unknown error
br: Fazi dianavezet

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
br: N'eo ket deuet a-benn Movim da vezañ anavezet. Roadennoù fall ho peus ebarzhet.

en: The XMPP authentification failed
br: An dilesadur XMPP a zo c'hwitet

en: My address
br: Ma chomlec'h

en: Help
br: Sikour

en: Profile
br: Profil

en: Submit
br: Kas

en: Reset
br:  Adderaouekaat

en: Home
br: Degemer

en: Account Creation
br: Krouadur ar gont

en: News
br: Nevezenti

en: Feed
br: Gwazh

en: Error: %s
br: Fazi: %s

en: Cannot load file '%s'
br: N'haller ket kargañ ar restr '%s'

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Submitting
br: O kas

en: Accept
br: Asantiñ

en: Day
br: Devezh

en: Monday
br: Lun

en: Tuesday
br: Meurzh

en: Wednesday
br: Merc'her

en: Thursday
br: Yaou

en: Friday
br: Gwener

en: Saturday
br: Sadorn

en: Bot
br: Robot

en: Desktop
br: Urzhiataer

en: Phone
br: Pellgomz

en: Online
br: Enlinenn

en: Away
br: Ezvezant

en: Do Not Disturb
br: Arabat direnkañ

en: Extended Away
br: Ezvezant e-pad pell

en: Offline
br: Digevreet

en: Month
br: Miz

en: January
br: Genver

en: February
br: C'hwevrer

en: March
br: Meurzh

en: April
br: Ebrel

en: May
br: Mae

en: June
br: Mezheven

en: July
br: Gouere

en: August
br: Eost

en: September
br: Gwengolo

en: October
br: Here

en: November
br: Du

en: December
br: Kerzu

en: Year
br: Bloavezh

en: Today
br: Hiziv

en: Tomorrow
br: Warc'hoazh

en: Yesterday
br: Dec'h

en: day
br: devezh

en: Get older posts
br: Kaout postadurioù koshoc'h
