movim - en to cs_CZ translation catalogue (413 entries)

en: Thanks
cs_CZ: Díky

en: Developers
cs_CZ: Vývojáři

en: Translators
cs_CZ: Překladatelé

en: Thanks to all the translators
cs_CZ: Děkujeme všem překladatelům

en: Resources
cs_CZ: Zdroje

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
cs_CZ: Movim je komunikační platforma založená na protokolu XMPP. Celý projekt, kromě následujícího softwaru a zdrojů, je pod

en: Account
cs_CZ: Účet

en: Change my password
cs_CZ: Změnit mé heslo

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Password confirmation
cs_CZ: Potvrzení hesla

en: The password has been updated
cs_CZ: Heslo bylo aktualizováno

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
cs_CZ: Zadejte prosím validní heslo (minimálně 6 znaků)

en: The provided passwords are not the same
cs_CZ: Zadaná hesla nejsou stejná

en: Delete your account
cs_CZ: Smazat váš účet

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
cs_CZ: Smažete váš XMPP účet a všechna informace propojená s ním (profil, kontakty, články).

en: Type your full username
cs_CZ: Zadejte své celé uživatelské jméno

en: Please provide a valid username.
cs_CZ: Zadejte platné uživatelské jméno.

en: Gateways
cs_CZ: Brány

en: Leave this instance
cs_CZ: Opusťte tuto instanci

en: You will delete all the relative information linked to your account on this Movim instance (profile, contacts and publications).
cs_CZ: Smažete všechny relativní informace napojené na Váš účet v této Movim instanci (profil, kontakty a publikace)

en: This action will not delete your account but will disconnect you from this instance.
cs_CZ: Tato akce Vás neodpojí od Vašeho účtu, ale odpojí Vás od této instance.

en: Create a new account
cs_CZ: Vytvořit nový účet

en: No account creation form found on the server
cs_CZ: Žádný formulář pro vytvoření účtu nebyl nalezen na cílovém serveru

en: on
cs_CZ: na

en: Your acccount has been successfully registered
cs_CZ: Váš účet byl úspěšně zaregistrován

en: Loading
cs_CZ: Načítání

en: …and start playing
cs_CZ: ... a začněte hrát

en: Not Acceptable
cs_CZ: Nepřijatelné

en: The registration system of this server is currently unavailable
cs_CZ: Registrační systém tohoto serveru není momentálně dostupný

en: Registration forbidden
cs_CZ: Registrace zakázána

en: Actions
cs_CZ: Akce

en: Action completed
cs_CZ: Akce byla dokončena

en: General Settings
cs_CZ: Obecné nastavení

en: Theme
cs_CZ: Téma

en: Default language
cs_CZ: Standardní jazyk

en: Restrict suggestions
cs_CZ: Omezit návrhy

en: Administration Credential
cs_CZ: Administrační přístupové údaje

en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Retype password
cs_CZ: Zadejte heslo znovu

en: If you want to specify a list of authorized XMPP servers on your Movim pod and forbid the connection on all the others please put their domain name here, with comma (ex: movim.eu,jabber.fr)
cs_CZ: Chcete-li specifikovat seznam autorizovaných XMPP serverů na vašem Movim podu a zakázat připojení na všechny ostatní servery, zadejte sem jejich domény oddělené čárkami (př.: movim.eu,jabber.fr)

en: Leave this field blank if you allow the access to all the XMPP accounts.
cs_CZ: Ponechte toto pole prázdné, chcete-li povolit přístup ke všem XMPP účtům

en: List of whitelisted XMPP servers
cs_CZ: Seznam povolených XMPP serverů

[ctx: [information]title]
en: Information Message
cs_CZ: Informační zpráva

en: Description
cs_CZ: Popis

en: This message will be displayed on the login page. It can be used to link the Terms and Conditions of your Movim instance for example.
cs_CZ: Tato zpráva se zobrazí na přihlašovací stránce. Lze ji použít například k odkazu na smluvní podmínky vaší instance Movim.

en: Leave this field blank if you don’t want to show any message.
cs_CZ: Pokud nechcete zobrazovat žádnou zprávu, ponechte toto pole prázdné.

[ctx: [information]label]
en: Information Message
cs_CZ: Informační zpráva

en: Default XMPP server
cs_CZ: Výchozí XMPP server

en: Empty
cs_CZ: Prázdné

en: Syslog and files
cs_CZ: Syslog a soubory

en: Sessions
cs_CZ: Sezení

en: General Overview
cs_CZ: Obecný přehled

en: WebSocket connection error, check if the Movim Daemon is running and is reachable
cs_CZ: Problém WebSocket připojení; zkontrolujte, zda Movim Daemon běží a je dosažitelný

en: Browser
cs_CZ: Prohlížeč

en: Movim Core
cs_CZ: Movim jádro

en: Movim Daemon
cs_CZ: Movim daemon

en: Database
cs_CZ: Databáze

en: Your pod is not registered on the API
cs_CZ: Váš pod není registrován na API

en: Your pod is registered on the API
cs_CZ: Váš pod je registrován na API

en: Your pod is not yet validated
cs_CZ: Váš pod zatím není potvrzen

en: Your pod is validated
cs_CZ: Váš pod je potvrzen

en: You asked to be removed from the API, this request will be processed in a couple of hours
cs_CZ: Požádali jste o odebrání z API, žádost bude zpracována do několika hodin

en: Configuration updated
cs_CZ: Konfigurace aktualizována

en: File
cs_CZ: Soubor

en: Use it
cs_CZ: Použít

en: Webcam
cs_CZ: Webkamera

en: Take a webcam snapshot
cs_CZ: Vyfotit webkamerou

en: Avatar Updated
cs_CZ: Avatar aktualizován

en: Avatar Not Updated
cs_CZ: Avatar zatím neaktualizován

en: No avatar defined yet
cs_CZ: Žádný avatar zatím nenastaven

en: This content is private, please login to see it
cs_CZ: Tento obsah je soukromý, přihlašte se pro zobrazení

en: Message Published
cs_CZ: Zpráva zveřejněna

en: Encrypted message
cs_CZ: Zašifrovaná zpráva

en: Contact gone
cs_CZ: Kontakt pryč

en: %s messages retrieved
cs_CZ: Získáno %s zpráv

en: %s needs your attention
cs_CZ: %s potřebuje vaši pozornost

en: Smileys
cs_CZ: Smajlíci

en: Frequent contacts
cs_CZ: Časté kontakty

en: Nothing here yet…
cs_CZ: Zatím tu nic není

en: You received an invitation to join a chatroom
cs_CZ: Obdržel jste pozvánku k přidání do chatovací místnosti

en: See the profile
cs_CZ: Zobrazit profil

en: Clear the history
cs_CZ: Vymazat historii

en: Members
cs_CZ: Členi

en: Connected to the chatroom
cs_CZ: Připojeni do konverzace

en: Disconnected from the chatroom
cs_CZ: Odpojeni z konverzace

en: Configuration
cs_CZ: Konfigurace

en: Configuration saved
cs_CZ: Konfigurace uložena

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Subject changed
cs_CZ: Předmět změněn

en: Administration
cs_CZ: Administrace

en: Chat with a contact
cs_CZ: Zahájit konverzaci s kontaktem.

en: Chat
cs_CZ: Konverzace

en: New conversation
cs_CZ: Nová konverzace

en: Discover, follow and share
cs_CZ: Objevuj, následuj a sdílej

en: Search for a new server
cs_CZ: Vyhledat nový server

en: Community name
cs_CZ: Název komunity

en: My Little Pony - Fan Club
cs_CZ: My Little Pony - Klub fanoušků

en: Subscriptions
cs_CZ: Odběry

en: Owners
cs_CZ: Vlastníci

en: Roles
cs_CZ: Role

en: Role correctly set
cs_CZ: Role nastavena

en: %s subscribers
cs_CZ: %s odběratelů

en: %s posts
cs_CZ: %s příspěvků

en: Public page
cs_CZ: Veřejná stránka

en: Subscribe
cs_CZ: Odebírat

en: Unsubscribe
cs_CZ: Neodebírat

en: Subscribed
cs_CZ: Odebíráno

en: Unsubscribed
cs_CZ: Odběr odhlášen

en: My Community Name
cs_CZ: Název mé komunity

en: It will appear on your profile
cs_CZ: Objeví se na Vašem profilu

en: Are you sure?
cs_CZ: Jste si jisti?

en: Adult content blocked
cs_CZ: Obsah pro dospělé zablokován

en: My Subscriptions
cs_CZ: Moje odběry

en: Hello
cs_CZ: Ahoj

en: Here you will be able to manage all your subscriptions.
cs_CZ: Zde budete moci spravovat všechny vaše odběry.

en: General
cs_CZ: Obecné

en: Language
cs_CZ: Jazyk

en: Roster display
cs_CZ: Zobrazení seznamu

en: Show the offline contacts
cs_CZ: Zobrazovat offline kontakty

en: Hide the offline contacts
cs_CZ: Skrýt offline kontakty

en: Appearence
cs_CZ: Vzhled

en: Configuration invalid
cs_CZ: Konfigurace není validní

en: Advanced Configuration
cs_CZ: Pokročilá konfigurace

en: Display adult content
cs_CZ: Zobrazit obsah pro dospělé

en: Will allow you to read the posts tagged with the #nsfw tag
cs_CZ: Umožní Vám číst příspěvky označené #nsfw

en: Night Mode
cs_CZ: Noční režim

en: Main chat page
cs_CZ: Hlavní stránka chatu

en: Always
cs_CZ: Vždy

en: Never
cs_CZ: Nikdy

en: Authentication code
cs_CZ: Ověřovací kód

en: Add a contact
cs_CZ: Přidej kontakt

en: Enter the Jabber ID of your contact.
cs_CZ: Zadejte Jabber ID vašeho kontaktu.

en: Press enter to validate.
cs_CZ: Zmáčkněte enter pro potvrzení.

en: Contact added
cs_CZ: Kontakt přidán

en: Contact updated
cs_CZ: Kontakt aktualizován

en: Contact deleted
cs_CZ: Kontakt odebrán

en: General Information
cs_CZ: Obecné informace

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Nickname
cs_CZ: Přezdívka

en: Date of Birth
cs_CZ: Datum narození

en: Gender
cs_CZ: Pohlaví

en: Marital Status
cs_CZ: Rodinný stav

en: Email
cs_CZ: E-Mail

en: Website
cs_CZ: Web

en: About Me
cs_CZ: O mně

en: Other Accounts
cs_CZ: Ostatní účty

en: Is Listening
cs_CZ: Poslouchá

en: Geographic Position
cs_CZ: Geografická pozice

en: Locality
cs_CZ: Lokalita

en: Country
cs_CZ: Země

en: Mood
cs_CZ: Nálada

en: I’m
cs_CZ: Já jsem

en: Listening
cs_CZ: Poslouchá

en: Last seen
cs_CZ: Naposledy viděno

en: Last registered
cs_CZ: Naposledy registrováno

en: Find some new friends
cs_CZ: Nalézt nové přátele

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Alias
cs_CZ: Přezdívka

en: Group
cs_CZ: Skupina

en: You are going to delete one of your contacts, please confirm your action
cs_CZ: Smažete jeden z vašich kontaktů, prosím potvrďte akci

en: %s years
cs_CZ: %s let

en: Last public post
cs_CZ: Poslední veřejný příspěvek

en: Visit the blog to see all the public posts
cs_CZ: Navštivte blog pro zobrazení veřejných příspěvků

en: You can see this contact status
cs_CZ: Můžete vidět stav tohoto kontaktu

en: Share my status
cs_CZ: Sdílet můj status

en: But this contact cannot see yours
cs_CZ: Ale tento nemůže vidět váš

en: You are not subscribed to this contact
cs_CZ: Nejste přihlášení k odebírání tohoto kontaktu

en: Ask to subscribe
cs_CZ: Požádat o povolení k odebírání

en: But this contact can still see if you are online
cs_CZ: Ale tento kontakt může vidět, zda jste online

en: No subscriptions
cs_CZ: Žádné odběry

en: Invite
cs_CZ: Pozvat

en: Frequently Asked Questions
cs_CZ: Často kladené dotazy (FAQ)

en: Where can I find a list of chatrooms?
cs_CZ: Kde najdu seznam chatroomů?

en: Where can I find my contacts?
cs_CZ: Kde najdu své kontakty?

en: Apps for your phone
cs_CZ: Aplikace pro váš telefon

en: We also recommend
cs_CZ: Doporučujeme také

en: Apps for your computer
cs_CZ: Aplikace pro váš počítač

en: Add the chatroom
cs_CZ: Přidat do konverzace

en: Wrong username
cs_CZ: Nesprávné uživatelské jméno

en: Invalid JID
cs_CZ: Nesprávné JID

en: Empty Challenge from the server
cs_CZ: Prázdný Challenge od serveru

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
cs_CZ: Chyba XMPP Domény, váš účet není správné Jabber ID

en: Wrong password
cs_CZ: Chybné heslo

en: Internal server error
cs_CZ: Vnitřní chyba serveru

en: Session error
cs_CZ: Chyba sezení

en: Account successfully created
cs_CZ: Účet úspěšně vytvořen

en: The server takes too much time to respond
cs_CZ: Serveru trvá příliš dlouho odpovídat

en: Impossible login
cs_CZ: Nemožné přihlášení

en: Unknown error
cs_CZ: Neznámá chyba

en: Invalid username format
cs_CZ: Nesprávný formát uživatelského jména

en: Invalid password format
cs_CZ: Nesprávný formát hesla

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
cs_CZ: Movimu se nepodařilo přihlásit. Zadali jste nesprávné přihlašovací údaje.

en: Authentication mechanism not supported by Movim
cs_CZ: Přihlašovací mechanismus není podporován Movimem

en: The XMPP authentification failed
cs_CZ: XMPP přihlášení selhalo

en: My address
cs_CZ: Moje adresa

en: Connected
cs_CZ: Připojeno

en: Population
cs_CZ: Populace

en: Bad nickname (between 4 and 40 characters)
cs_CZ: Nesprávné přihlašovací jméno (mezi 4 a 40 znaky)

en: No news yet…
cs_CZ: Zatím žádné novinky...

en: Welcome on your news feed, here you will see all the posts published by your contacts and in the communities you have subscribed.
cs_CZ: Vítejte na své zdi novinek, tady uvidíte všechny příspěvky publikované Vašimi kontakty a ve skupinách které odebíráte.

en: All
cs_CZ: Vše

en: My publications
cs_CZ: Moje příspěvky

en: Contacts
cs_CZ: Kontakty

en: Write a new post…
cs_CZ: Napsat nový příspěvek

en: Pending Invitations
cs_CZ: Nevyřízené pozvánky

en: %s wants to talk with you
cs_CZ: %s s vámi chce mluvit

en: Notifications
cs_CZ: Oznámení

en: No new notifications
cs_CZ: Žádná nová oznámení

en: Movim can notify you when a new post is published or if you receive messages
cs_CZ: Movim Vás může upozornit, pokud je zveřejněn nový příspěvek nebo zda obdržíte zprávy

en: You can always disable them afterwards
cs_CZ: Můžete je vždy později vypnout

en: Public profile
cs_CZ: Veřejný profil

en: News Feed
cs_CZ: Zeď novinek

en: Discover and register to the groups you are interested in
cs_CZ: Objevujte a registrujte nové skupiny, které vás zajímají

en: Content
cs_CZ: Obsah

en: Post published
cs_CZ: Příspěvek zveřejněn

en: Post deleted
cs_CZ: Příspěvek smazán

en: New post
cs_CZ: Nové příspěvky

en: This is a re-post from %s
cs_CZ: Toto je re-post od %s

en: See %s profile
cs_CZ: Navštivte profil %s

en: Public posts from users
cs_CZ: Veřejné příspěvky od uživatelů

en: Publish this post publicly?
cs_CZ: Odeslat příspěvek veřejně?

en: This post is public
cs_CZ: Tento příspěvek je veřejný

en: This post is private
cs_CZ: Tento příspěvek je soukromý

en: Public URL of this post
cs_CZ: Veřejná URL tohoto příspěvku

en: Delete this post
cs_CZ: Odstranit tento příspěvek

en: You are going to delete this post, please confirm your action
cs_CZ: Odstraníte tento příspěvek, potvrďte prosím akci

en: Comments disabled
cs_CZ: Komentáře vypnuty

en: Comment published
cs_CZ: Komentář zveřejněn

en: Comment deleted
cs_CZ: Komentář smazán

en: Visit your public blog
cs_CZ: Navštívit váš veřejný blog

en: See your public posts and share them with all your contacts
cs_CZ: Podívejte se na vaše veřejné příspěvky a sdílejte je s vašimi kontakty

en: Contact post
cs_CZ: Odeslat kontakt

en: Universal share button
cs_CZ: Univerzální tlačítko sdílení

en: Bookmark or drag and drop the following button in your toolbar and use it on all the pages you want to share on Movim
cs_CZ: Přidejte si následující tlačítko do záložek ve vašem prohlížeči, nebo jej přetáhněte do lišty nástrojů; kliknutím na záložku lze sdílet jakoukoliv stránku na Movimu

en: Share on Movim
cs_CZ: Sdílet na Movimu

en: Oh! Hello!
cs_CZ: Ah! Ahoj!

en: Check the Menu
cs_CZ: Prohlédněte si menu

en: Disconnect
cs_CZ: Odpojit

en: Status updated
cs_CZ: Stav aktualizován

en: Presence
cs_CZ: Přítomnost

en: Write a post
cs_CZ: Napsat příspěvek

en: Add a link
cs_CZ: Přidat odkaz

en: Please provide a title
cs_CZ: Zadejte prosím nadpis

en: Preview
cs_CZ: Ukázka

en: No content to preview
cs_CZ: Žádný obsah k nahlédnutí

en: You can format your content using Markdown
cs_CZ: Můžete svůj obsah formátovat syntaxí Markdown

en: Help
cs_CZ: Pomoc

en: More help
cs_CZ: Další pomoc

en: Markdown syntax manual
cs_CZ: Návod na syntaxi Markdown

en: Add one by clicking on the add button.
cs_CZ: Přidejte konverzaci kliknutím na tlačítko přidat.

en: Owner
cs_CZ: Vlastník

en: Chatrooms
cs_CZ: Konverzace

en: Chat Room ID
cs_CZ: ID konverzace

en: My Favorite Room
cs_CZ: Moje oblíbená konverzace

en: Bad Chatroom ID
cs_CZ: Chybné ID konverzace

en: Empty name
cs_CZ: Prázdné jméno

en: Users in the room
cs_CZ: Uživatelé v této konverzaci

en: Please enter a correct nickname (2 to 40 characters)
cs_CZ: Zadejte prosím správné uživatelské jméno (2 až 40 znaků)

en: Username already taken
cs_CZ: Uživatelské jméno již obsazeno

en: Bookmarks updated
cs_CZ: Záložky aktualizovány

en: Public chatroom
cs_CZ: Veřejné konverzace

en: Please provide a room address
cs_CZ: Zadejte prosím adresu konverzace

en: You can join using your own account or create one on the login page by loging out using the cross in the top-right corner.
cs_CZ: Můžete se přihlásit pomocí svého účtu, nebo si jej vytvořit na stránce přihlášení kliknutím na tlačítko s křížkem vpravo nahoře.

en: Login on %s
cs_CZ: Přihlásit na %s

en: Your nickname
cs_CZ: Vaše přezdívka

en: Statistics
cs_CZ: Statistiky

en: A sticker has been sent using Movim
cs_CZ: Nálepka byla odeslána pomocí Movim

en: Movim is a decentralized social network, before creating a new account you need to choose a server to register.
cs_CZ: Movim je decentralizovaná sociální síť, před vytvořením účtu musíte vybrat server, na který se registrujete.

en: Contact us to add yours to the officially supported servers list
cs_CZ: Kontaktujte nás pro přidání vašeho serveru mezi oficiálně podporované servery.

en: No public feed for this contact
cs_CZ: Tento kontakt nemá žádnou veřejnou zeď

en: No contact specified
cs_CZ: Neuveden žádný kontakt

en: Upload
cs_CZ: Nahrát

en: Choose a file to upload
cs_CZ: Vyberte soubor pro nahrání

en: Profile
cs_CZ: Profil

en: Profile Updated
cs_CZ: Profil aktualizován

en: Profile Not Updated
cs_CZ: Profil neaktualizován

en: Your profile is now public
cs_CZ: Váš profil je nyní veřejný

en: Your profile is now restricted
cs_CZ: Váš profil je nyní omezený

en: Submit
cs_CZ: Odeslat

en: Reset
cs_CZ: Resetovat

en: Home
cs_CZ: Domů

en: Explore
cs_CZ: Prohlížení

en: Account Creation
cs_CZ: Vytvoření účtu

en: News
cs_CZ: Novinky

en: Chats
cs_CZ: Konverzace

en: Publish
cs_CZ: Zveřejnit

en: About
cs_CZ: O nás

en: Login
cs_CZ: Přihlášení

en: Feed
cs_CZ: Zeď

en: Posts
cs_CZ: Příspěvky

en: Gallery
cs_CZ: Galerie

en: Room
cs_CZ: Místnost

en: Tag
cs_CZ: Štítek

en: Error: %s
cs_CZ: Chyba: %s

en: Cannot load file '%s'
cs_CZ: Nelze načíst soubor "%s"

en: Requested event '%s' not registered.
cs_CZ: Vyžádaná událost "%s" není zaregistrována.

en: Whoops!
cs_CZ: Ups!

en: Oops!
cs_CZ: Ups!

en: Validate
cs_CZ: Validovat

en: Refresh
cs_CZ: Obnovit

en: Add
cs_CZ: Přidat

en: Delete
cs_CZ: Odstranit

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

en: Updating
cs_CZ: Aktualizuji

en: Submitting
cs_CZ: Odesílám

en: Register
cs_CZ: Registrovat

en: Unregister
cs_CZ: Odregistrovat

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Clear
cs_CZ: Vymazat

en: Connecting
cs_CZ: Připojuji

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: No
cs_CZ: Ne

en: Return
cs_CZ: Navrátit se zpět

en: Accept
cs_CZ: Přijmout

en: Refuse
cs_CZ: Odmítnout

en: Next
cs_CZ: Následující

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Discover
cs_CZ: Objevit

en: Day
cs_CZ: Den

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

en: Desktop
cs_CZ: Počítač

en: Phone
cs_CZ: Mobil

en: Registered
cs_CZ: Registrován

en: Away
cs_CZ: Pryč

en: Do Not Disturb
cs_CZ: Nerušit

en: Extended Away
cs_CZ: Déle pryč

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: amorous
cs_CZ: zamilovaný

en: angry
cs_CZ: rozlobený

en: bored
cs_CZ: znuděný

en: brave
cs_CZ: statečný

en: calm
cs_CZ: klidný

en: cautious
cs_CZ: opatrný

en: cold
cs_CZ: chladný

en: confident
cs_CZ: sebejistý

en: confused
cs_CZ: zmatený

en: cranky
cs_CZ: výstřední

en: crazy
cs_CZ: bláznivý

en: creative
cs_CZ: tvůrčí

en: curious
cs_CZ: zvědavý

en: happy
cs_CZ: šťastný

en: hot
cs_CZ: žhavý

en: humbled
cs_CZ: pokořený

en: hungry
cs_CZ: hladový

en: hurt
cs_CZ: zraněný

en: impressed
cs_CZ: zapůsobil

en: sad
cs_CZ: smutný

en: sarcastic
cs_CZ: sarkastický

en: satisfied
cs_CZ: spokojený

en: serious
cs_CZ: vážný

en: shocked
cs_CZ: vylekaný

en: shy
cs_CZ: stydlivý

en: sick
cs_CZ: nemocný

en: sleepy
cs_CZ: ospalý

en: spontaneous
cs_CZ: spontánní

en: stressed
cs_CZ: stresovaný

en: strong
cs_CZ: silný

en: surprised
cs_CZ: překvapený

en: thankful
cs_CZ: vděčný

en: thirsty
cs_CZ: žíznivý

en: tired
cs_CZ: unavený

en: undefined
cs_CZ: nedefinovaný

en: weak
cs_CZ: slabý

en: worried
cs_CZ: znepokojený

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: January
cs_CZ: Leden

en: February
cs_CZ: Únor

en: March
cs_CZ: Březen

en: April
cs_CZ: Duben

en: May
cs_CZ: Květen

en: June
cs_CZ: Červen

en: July
cs_CZ: Červenec

en: August
cs_CZ: Srpen

en: September
cs_CZ: Září

en: October
cs_CZ: Říjen

en: November
cs_CZ: Listopad

en: December
cs_CZ: Prosinec

en: Year
cs_CZ: Rok

en: Today
cs_CZ: Dnes

en: Tomorrow
cs_CZ: Zítra

en: Yesterday
cs_CZ: Včera

en: %d days ago
cs_CZ: Před %d dny

en: day
cs_CZ: den

en: Title
cs_CZ: Nadpis

en: Place
cs_CZ: Místo

en: by
cs_CZ: od

en: Geolocalisation
cs_CZ: Geolokace

en: email
cs_CZ: e-mail

en: No content
cs_CZ: Žádný obsah

en: No comments yet
cs_CZ: Zatím žádné komentáře

en: Get older posts
cs_CZ: Získat starší příspěvky

en: %s new items
cs_CZ: %s nových věcí

en: Comment publication error
cs_CZ: Chyba při zveřejňování komentáře

en: Get the comments
cs_CZ: Získat komentáře

en: Add a comment
cs_CZ: Přidat komentář

en: Share with
cs_CZ: Sdílet s

en: Everyone
cs_CZ: Všichni

en: Updated
cs_CZ: Aktualizováno

en: Content not found
cs_CZ: Obsah nenalezen

en: Contact publication
cs_CZ: Kontakt příspěvek

en: Comments
cs_CZ: Komentáře

en: Publisher
cs_CZ: Vydavatel

en: Member
cs_CZ: Člen

en: The API is not reachable, try again later
cs_CZ: API je nedostupná, zkuste to znovu později

en: Type here
cs_CZ: Pište sem
