movim - en to nb_NO translation catalogue (556 entries)

en: Thanks
nb_NO: Takk

en: Developers
nb_NO: Utviklere

en: Translators
nb_NO: Oversettere

en: Thanks to all the translators
nb_NO: Takk til alle oversettere

en: Software
nb_NO: Programvare

en: Resources
nb_NO: Ressurser

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
nb_NO: Movim er basert på kommunikasjonsplattformen XMPP. Hele prosjektet, med unntak av følgende programvare og ressurser, er under

en: Account
nb_NO: Konto

en: Change my password
nb_NO: Endre passordet mitt

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password confirmation
nb_NO: Passordbekreftelse

en: The password has been updated
nb_NO: Passordet er oppdatert

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
nb_NO: Oppgi et gyldig passord (må inneholde minst 6 tegn)

en: The provided passwords are not the same
nb_NO: Passordene er ulike

en: Delete your account
nb_NO: Slett kontoen din

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
nb_NO: Du vil slette din XMPP-konto og all relevant informasjon koblet til den (profil, kontakter og publikasjoner)

en: Leave this instance
nb_NO: Forlat denne utgaven

en: You will delete all the relative information linked to your account on this Movim instance (profile, contacts and publications).
nb_NO: Du sletter all tilknyttet informasjon lenket til kontoen din på denne utgaven av Movim (profil, kontakter og publikasjoner).

en: This action will not delete your account but will disconnect you from this instance.
nb_NO: Dette vil ikke slette kontoen din, men vil koble deg fra denne utgaven.

en: Create a new account
nb_NO: Opprett en ny konto

en: No account creation form found on the server
nb_NO: Fant ikke skjema for opprettelse av ny konto på tjeneren

en: on
nb_NO: på

en: Your acccount has been successfully registered
nb_NO: Din konto har blitt registrert

en: Loading
nb_NO: Laster

en: …and start playing
nb_NO: …og start leken

en: Not Acceptable
nb_NO: Ikke akseptert

en: The registration system of this server is currently unavailable
nb_NO: Registreringssystemet på denne tjeneren er foreløpig utilgjengelig

en: Registration forbidden
nb_NO: Registrering forbudt

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Action completed
nb_NO: Akjson klart

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Theme
nb_NO: Drakt

en: Default language
nb_NO: Forvalgt språk

en: Log verbosity
nb_NO: Detaljrikdom i loggen

en: Restrict suggestions
nb_NO: Innskrenke forslager

en: Administration Credential
nb_NO: Administrasjonsakkreditiv

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Retype password
nb_NO: Gjenta passord

en: Whitelisted XMPP Servers
nb_NO: Hvitlistede XMPP-tjenere

en: If you want to specify a list of authorized XMPP servers on your Movim pod and forbid the connection on all the others please put their domain name here, with comma (ex: movim.eu,jabber.fr)
nb_NO: Hvis du ønsker å spesifisere én eller flere XMPP-tjenere på Movim-kapselen og samtidig blokkere alle andre tilkoblinger, må du oppgi domenene deres kommainndelt her (f.eks.: movim.eu, jabber.fr)

en: Leave this field blank if you allow the access to all the XMPP accounts.
nb_NO: La dette feltet stå tomt for å gi tilgang til alle XMPP-kontoer

en: List of whitelisted XMPP servers
nb_NO: Liste over hvitlistede XMPP-tjenere

[ctx: [information]title]
en: Information Message
nb_NO: Informasjonsmelding

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

[ctx: [information]label]
en: Information Message
nb_NO: Informasjonsmelding

en: Default XMPP server
nb_NO: Standard XMPP-tjener

en: Main XMPP server domain
nb_NO: Forvalgt XMPP-tjenerdomene

en: Main XMPP server description
nb_NO: Forvalgt XMPP-tjenerbeskrivelse

en: Main XMPP server country
nb_NO: Forvalgt XMPP-tjenerland

en: Pick a country in the list
nb_NO: Velg ut et land fra listen

en: Empty
nb_NO: Tom

en: Syslog and files
nb_NO: Syslog og filer

en: Sessions
nb_NO: Sesjoner

en: General Overview
nb_NO: Generell oversikt

en: WebSocket connection error, check if the Movim Daemon is running and is reachable
nb_NO: Klarer ikke koble til WebSocket, kontroller at Movim-tjenesten kjører og kan kontaktes

en: Browser
nb_NO: Nettleser

en: Movim Daemon
nb_NO: Movim-tjenesten

en: Here you can register your pod on the official %sMovim API%s
nb_NO: Her kan du registrere kapselen din på den offisielle %sMovim API%s

en: Your pod is not registered on the API
nb_NO: Kapselen din er ikke registrert på API-et

en: Your pod is registered on the API
nb_NO: Kapselen din er registrert på API-et

en: Your pod is not yet validated
nb_NO: Kapselen din er ikke godkjent enda

en: Your pod is validated
nb_NO: Kapselen din er godkjent

en: You asked to be removed from the API, this request will be processed in a couple of hours
nb_NO: Du spurte om å bli fjernet fra API-et og forespørselen din vil behandles i løpet av et par timer

en: Configuration updated
nb_NO: Oppsettet er oppdatert

en: File
nb_NO: Fil

en: Use it
nb_NO: Ta i bruk

en: Webcam
nb_NO: Nettkamera

en: Cheese!
nb_NO: Appelsin!

en: Take a webcam snapshot
nb_NO: Ta bilde med nettkameraet

en: Avatar Updated
nb_NO: Avataren er oppdatert

en: Avatar Not Updated
nb_NO: Avataren er ikke oppdatert

en: No avatar defined yet
nb_NO: Ingen avatar angitt enda

en: %s’s feed
nb_NO: %ss strøm

en: This content is private, please login to see it
nb_NO: Dette innholdet er privat, logg på for å se det

en: Message Published
nb_NO: Melding publisert

en: Your message could not be sent, please try again later
nb_NO: Meldingen din kunne ikke sendes, trenge på nytt senere.

en: Encrypted message
nb_NO: Kryptert melding

en: Composing…
nb_NO: Oppretter…

en: Paused…
nb_NO: Pauserer…

en: Contact gone
nb_NO: Kontakten er borte

en: %s messages retrieved
nb_NO: %s meldinger hentet

en: %s needs your attention
nb_NO: %s trenger din oppmerksomhet

en: Your message here…
nb_NO: Meddelelsen din her…

en: Smileys
nb_NO: Emoji-er

en: Frequent contacts
nb_NO: Ofte brukte kontakter

en: Nothing here yet…
nb_NO: Ennå intet her…

en: Don’t be shy, send a first message to start the discussion
nb_NO: Vær ikke blyg, sender en først meddelelse for å begynne diskusjonen

en: You received an invitation to join a chatroom
nb_NO: Du mottok en invitasjon til å bli med i et samtalerom

en: Join %s
nb_NO: Bli med i %s

en: See the profile
nb_NO: Se profilen

en: Clear the history
nb_NO: Nullstill historien

en: Edit last message
nb_NO: Endre siste melding

en: Report abuse
nb_NO: Melde misbruk

en: Members
nb_NO: Medlemer

en: Connected to the chatroom
nb_NO: Koble til gruppesamtale

en: Disconnected from the chatroom
nb_NO: Frakoblet fra samtalerommet

en: Configuration
nb_NO: Oppsett

en: Configuration saved
nb_NO: Oppsett lagret

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Subject changed
nb_NO: Emne er forandret

en: Administration
nb_NO: Administrasjon

en: No chats yet…
nb_NO: Ingen samtaler ennå…

en: Start a new conversation by clicking on the %s button.
nb_NO: Begynn en ny samtale ved å klikke knappen %s.

en: Chat with a contact
nb_NO: Prat med en kontakt

en: Chat
nb_NO: Samtale

en: New conversation
nb_NO: Ny samtale

en: Discover, follow and share
nb_NO: Oppdag, følg og del

en: %s communities
nb_NO: %s samfunn

en: Search for a new server
nb_NO: Søk etter en ny tjener

en: Communities servers
nb_NO: Samfunns-tjenere

en: This server doesn’t exists
nb_NO: Denne tjeneren eksisterer ikke

en: Community created successfully
nb_NO: Klarte å opprette fellesskapet

en: There is no Communities yet on this server.
nb_NO: Det er ennå ingen fellesskap på denne tjeneren.

en: Create a new community on %s
nb_NO: Lag et nytt fellesskap på %s

en: Community name
nb_NO: Navn på fellesskap

en: My Little Pony - Fan Club
nb_NO: Fanklubb for SKAM-serien

en: Please provide a valid community name (4 characters minimum)
nb_NO: Skriv inn et gyldig fellesskapsnavn (minst fire tegn)

en: You cannot create a new community on this server
nb_NO: Du kan ikke opprette et nytt fellesskap på denne tjeneren

en: Subscriptions
nb_NO: Abonnementer

en: Community deleted successfully
nb_NO: Sletting av fellesskap gikk bra

en: Delete the community
nb_NO: Slett dette fellesskapet

en: You are going to delete the following community. Please confirm your action.
nb_NO: Du er igang med å slette følgende fellesskap.  Vær så snill å bekreft dette.

en: Owners
nb_NO: Eiere

en: Publishers
nb_NO: Utgivere

en: Roles
nb_NO: Roller

en: Role correctly set
nb_NO: Rollen riktig satt

en: Publication
nb_NO: Utgivelse

en: Open
nb_NO: Åpne

en: Everyone can publish
nb_NO: Alle kan publisere

en: The publishers can publish
nb_NO: Utgivere kan publisere

en: Subscribers
nb_NO: Abonnenter

en: The subscribers can publish
nb_NO: Abonnentene kan publisere

en: %s subscribers
nb_NO: %s abonnenter

en: %s posts
nb_NO: %s innlegg

en: Public page
nb_NO: Offentlig side

en: Subscribe
nb_NO: Abonner

en: Unsubscribe
nb_NO: Avmeld

en: Subscribed
nb_NO: Abonnerer

en: Unsubscribed
nb_NO: Avmeldt

en: The subscriptions are disabled for this community
nb_NO: Dette samfunnet har skrudd av muligheten for å abonnere

en: Give a label for this community
nb_NO: Gi et navn til dette samfunnet

en: My Community Name
nb_NO: Mitt samfunnsnavn

en: Share this subscription publicly
nb_NO: Del påmeldingen offentlig

en: It will appear on your profile
nb_NO: Det vil vises på din profil

en: You are going to unsubscribe from this community
nb_NO: Du forsøker å melde deg ut av dette samfunnet

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Adult content blocked
nb_NO: Innhold for voksne blokkert

en: Some adult content has been blocked on this page. You can enable the display of adult content in the configuration page.
nb_NO: Noe innhold for voksne er blokkert på denne siden.  Du kan aktivere visning av voksent innhold på oppsettsiden.

en: My Subscriptions
nb_NO: Mine abonnement

en: Hello
nb_NO: Hei

en: Here you will be able to manage all your subscriptions.
nb_NO: Her kan du administrere alle dine abonnement.

en: You don’t have any group subscriptions yet.
nb_NO: Du har ingen samfunneabonnementer ennå.

en: General
nb_NO: Generelt

en: Language
nb_NO: Språk

en: Roster display
nb_NO: Visningsmetode

en: Show the offline contacts
nb_NO: Vis avloggede kontakter

en: Hide the offline contacts
nb_NO: Ikke vis avloggede kontakter

en: Appearence
nb_NO: Utseende

en: Configuration invalid
nb_NO: Konfigurasjonen ikke godtatt

en: Advanced Configuration
nb_NO: Avansert oppsett

en: Display adult content
nb_NO: Vis innhold for voksne

en: Will allow you to read the posts tagged with the #nsfw tag
nb_NO: Lar deg lese meldinger merket med #nsfw-merkelappen

en: Night Mode
nb_NO: Nattmodus

en: Use dark colors to rest your eyes
nb_NO: Bruk mørke farger for å avspenne øyne dine

en: Archiving preferences
nb_NO: Arkivinstillinger

en: Server-side archiving preferences
nb_NO: Tjenerens arkivinstillinger

en: Always
nb_NO: Alltid

en: Never
nb_NO: Aldri

en: Archiving preferences saved
nb_NO: Arkivinstillinger lagret

en: Confirmation of authentication
nb_NO: Bekreftelse av autentisering

en: Authentication code
nb_NO: Autentiseringskode

en: Add a contact
nb_NO: Legg til kontakt

en: Enter the Jabber ID of your contact.
nb_NO: Oppgi kontaktens Jabber-ID

en: Press enter to validate.
nb_NO: Trykk enter for å godkjenne

en: Contact added
nb_NO: Kontakten ble lagt til

en: Contact updated
nb_NO: Kontakten ble oppdatert

en: Contact deleted
nb_NO: Kontakten ble slettet

en: General Information
nb_NO: Generelle informasjoner

en: Name
nb_NO: Navn

en: Nickname
nb_NO: Kallenavn

en: Date of Birth
nb_NO: Fødselsdato

en: Gender
nb_NO: Kjønn

en: Marital Status
nb_NO: Sivilstatus

en: Email
nb_NO: E-post

en: Website
nb_NO: Nettside

en: About Me
nb_NO: Om meg

en: Other Accounts
nb_NO: Andre kontoer

en: Is Listening
nb_NO: Lytter

en: Geographic Position
nb_NO: Geografisk posisjon

en: Locality
nb_NO: Plassering

en: Country
nb_NO: Land

en: Mood
nb_NO: Humør

en: I’m
nb_NO: Jeg er

en: Listening
nb_NO: Lytter

en: Last seen
nb_NO: Sist sett

en: Last registered
nb_NO: Sist registrert

en: Find some new friends
nb_NO: Finn nye kontakter

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Alias
nb_NO: Kallenavn

en: Group
nb_NO: Gruppe

en: You are going to delete one of your contacts, please confirm your action
nb_NO: Du er i ferd med å slette en kontakt, bekreft handlingen

en: %s years
nb_NO: %s år

en: Last public post
nb_NO: Siste offentlige innlegg

en: Visit the blog to see all the public posts
nb_NO: Besøk bloggen for å se alle offentlige innlegg

en: You can see this contact status
nb_NO: Du kan se denne kontaktstatusen

en: Share my status
nb_NO: Del min status

en: But this contact cannot see yours
nb_NO: Men denne kontakten kan ikke se dine

en: You are not subscribed to this contact
nb_NO: Du abonnerer ikke på denne kontakten

en: Ask to subscribe
nb_NO: Spør om å få abonnere

en: But this contact can still see if you are online
nb_NO: Men denne kontakten kan fortsatt se at du er pålogget

en: No subscriptions
nb_NO: Ingen abonnement

en: Invite
nb_NO: Inviter

en: Frequently Asked Questions
nb_NO: Ofte stilte spørsmål

en: Have you already tried Movim on other platforms?
nb_NO: Forsøkte du allerede Movim på andere plattformer?

en: Apps for your phone
nb_NO: App-er til telefonen din

en: Try out our official Android app
nb_NO: Prøv ut vår offisielle Android-app

en: We also recommend
nb_NO: Vi anbefaler også

en: Apps for your computer
nb_NO: App-er til datamaskinen din

en: Our official apps are available on our website
nb_NO: Våre offisielle app-er er tilgjengelig fra nettstedet vårt

en: Administrators & Contact
nb_NO: Administrasjon og kontakt

en: Chat with the Movim team?
nb_NO: Chat med Movim teamet

en: Add the chatroom
nb_NO: Legg til samtalerom

en: Wrong username
nb_NO: Feil brukernavn

en: Invalid JID
nb_NO: Feil JID

en: Empty Challenge from the server
nb_NO: Tom 'challange' fra tjeneren

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
nb_NO: XMPP-domenefeil: Jabber-IDen du oppgav er ikke korrekt formatert

en: Wrong password
nb_NO: Feil passord

en: Internal server error
nb_NO: Intern tjenerfeil

en: Session error
nb_NO: Øktfeil

en: Account successfully created
nb_NO: Kontoen ble opprettet

en: The server takes too much time to respond
nb_NO: Tjeneren bruker for langt tid på å svare

en: Impossible login
nb_NO: Umulig innlogging

en: Unknown error
nb_NO: Ukjent feil

en: Invalid username format
nb_NO: Uriktig format på brukernavn

en: Invalid password format
nb_NO: Uriktig format brukt i passordet

en: Your XMPP server is unauthorized
nb_NO: XMPP-tjeneren din er ikke autentisert

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
nb_NO: Movim klarte ikke å autentisere. Du har oppgitt feil informasjon.

en: Authentication mechanism not supported by Movim
nb_NO: Autentiseringsmekanismen støttes ikke av Movim

en: The XMPP authentification failed
nb_NO: XMPP-autentiseringen feilet

en: My address
nb_NO: Min adresse

en: You can login with accounts from these servers
nb_NO: Du kan logge inn med kontoer fra disse tjenerne

en: Connected
nb_NO: Tilkoblet

en: Population
nb_NO: Populasjon

en: %s invited you to join a chatroom
nb_NO: %s inviterte deg til å ta del i et samtalerom

en: Bad nickname (between 4 and 40 characters)
nb_NO: Ugyldig kallenavn (må være mellom 4 og 40 tegn)

en: No news yet…
nb_NO: Ingen nyheter enda…

en: Welcome on your news feed, here you will see all the posts published by your contacts and in the communities you have subscribed.
nb_NO: Velkommen til nyhetsstrømmen din, her vil du se alle innlegg som publiserer av kontakter og samfunn du abonnerer på.

en: All
nb_NO: Alle

en: My publications
nb_NO: Mine innlegg

en: Contacts
nb_NO: Kontakter

en: Write a new post…
nb_NO: Skriv en ny melding…

en: Pending Invitations
nb_NO: Ventende invitasjoner

en: %s wants to talk with you
nb_NO: %s ønsker å prate med deg

en: Notifications
nb_NO: Varsel

en: No new notifications
nb_NO: Ingen nye varsler

en: Movim can notify you when a new post is published or if you receive messages
nb_NO: Movim kan varsle deg når nye innlegg publiseres og når du mottar meldinger

en: You can always disable them afterwards
nb_NO: Du kan alltids skru dem av senere

en: Public profile
nb_NO: Offentlig profil

en: Make your profile public and allow other users to find you and make new contacts more easily
nb_NO: Gjør profilen din offentlig, slik at andre brukere lettere kan finne deg og ta kontakt

en: You can always disable this in the configuration afterwards
nb_NO: Du kan alltids skru dette av i oppsettet senere

en: Popups
nb_NO: Oppsprettsvindu

en: Movim is using popups for the video-conference feature, they are sometime blocked by the browsers
nb_NO: Movim bruker sprettoppvinduer for videokonferanser, men en del nettlesere blokkerer disse vinduene

en: Please be sure that they are enabled to use this feature properly
nb_NO: Sørg for at Movim har tillatelse til å vise sprettoppvinduer, slik at denne funksjonen fungerer som den skal.

en: News Feed
nb_NO: Nyhetsstrøm

en: Discover and register to the groups you are interested in
nb_NO: Oppdag og abonner på gruppene du liker

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Post published
nb_NO: Innlegg publisert

en: Post deleted
nb_NO: Innlegg slettet

en: What’s Hot
nb_NO: Hva er kåt

en: Posts recently published in communities that you are not subscribed (yet)
nb_NO: Siste innlegg fra samfunn du ikke abonnerer på (enda)

en: New post
nb_NO: Nytt innlegg

en: This is a re-post from %s
nb_NO: Dette er viderepostet fra %s

en: See %s profile
nb_NO: Se profilen til %s

en: Public posts from users
nb_NO: Offentlige poster fra brukere

en: Publish this post publicly?
nb_NO: Publiser dette innlegget offentlig?

en: This post is public
nb_NO: Denne posten er offentlig

en: This post is private
nb_NO: Dette innlegget er privat

en: Public URL of this post
nb_NO: Dette innleggets offentlige nettadresse

en: Delete this post
nb_NO: Slett innlegget

en: You are going to delete this post, please confirm your action
nb_NO: Du er i ferd med å slette innlegget, bekreft handlingen

en: Are you sure that you want to delete this comment?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å slette denne kommentaren?

en: Discover more articles on the communities page
nb_NO: Oppdag flere artikler fra samfunnssiden

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: Comments disabled
nb_NO: Kommentarer er avskrudd

en: Comment published
nb_NO: Kommentaren ble publisert

en: Comment deleted
nb_NO: Kommentaren ble slettet

en: Visit your public blog
nb_NO: Besøk din offentlige blogg

en: See your public posts and share them with all your contacts
nb_NO: Se dine offentlige innlegg og del dem med alle dine kontakter

en: Contact post
nb_NO: Kontaktpost

en: Universal share button
nb_NO: Universell delingsknapp

en: Bookmark or drag and drop the following button in your toolbar and use it on all the pages you want to share on Movim
nb_NO: Bokmerk eller dra-og-slipp følgende knapp til verktøyslinjen. Trykk på bokmerket når du besøker en side du ønsker å dele på Movim.

en: Share on Movim
nb_NO: Del på Movim

en: Oh! Hello!
nb_NO: Å, hei!

en: Check the Menu
nb_NO: Sjekk menyen

en: You can go in the Configuration page to describe yourself and put a nice picture
nb_NO: Du kan gå til konfigurasjonssiden for å legge inn en beskrivelse av deg selv og laste opp et bilde

en: Disconnect
nb_NO: Koble fra

en: Status updated
nb_NO: Statusen er oppdatert

en: Presence
nb_NO: Tilstedeværelse

en: What’s new?
nb_NO: Hva er nytt?

en: Write a post
nb_NO: Skriv en melding

en: Add a link
nb_NO: Legg til lenke

en: Please provide a title
nb_NO: Lag en overskrift

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Add a file or a picture
nb_NO: Legge til en fil eller et bilde

en: You cannot publish a post here
nb_NO: Du kan ikke publisere et innlegg her

en: No content to preview
nb_NO: Ingen innhold å forhåndsvise

en: Please enter a valid URL
nb_NO: Mate en gyldig lenke

en: You can format your content using Markdown
nb_NO: Du kan formatere tekst og innhold med Markdown-syntaks

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: More help
nb_NO: Mer hjelp

en: Markdown syntax manual
nb_NO: Bruksanvisning for tekstformatering

en: Edit a chatroom
nb_NO: Rediger et samtalerom

en: You don’t have any chatroom yet.
nb_NO: Du har ingen samtaleromer ennå.

en: Add one by clicking on the add button.
nb_NO: Legg til en ved å trykke på "Legg til"-knappen

en: Owner
nb_NO: Eier

en: Chatrooms
nb_NO: Samtalerom

en: Chat Room ID
nb_NO: Samtalerom-ID

en: My Favorite Room
nb_NO: Mine favorittrom

en: Bad Chatroom ID
nb_NO: Feil samtalerom-ID

en: Empty name
nb_NO: Tomt navn

en: Users in the room
nb_NO: Brukere i rommet

en: Please enter a correct nickname (2 to 40 characters)
nb_NO: Oppgi et gyldig kallenavn (2 til 40 tegn)

en: Username already taken
nb_NO: Brukernavnet er allerede tatt

en: Join this chatroom on connect
nb_NO: Bli med i dette samtalerommet ved oppkobling

en: Chatroom cannot be joined, registration required
nb_NO: Kunne ikke bli med i samtalerommet, registrering er påkrevd.

en: Bookmarks updated
nb_NO: Bokmerke oppdatert

en: Public chatroom
nb_NO: Offentlig samtalerom

en: Please provide a room address
nb_NO: Oppgi samtalerommets adresse

en: You can join using your own account or create one on the login page by loging out using the cross in the top-right corner.
nb_NO: Du kan bli med ved å bruke din egen konto eller opprette en ny på pålogginssiden, ved å logge ut og trykke på krysset øverst i høyre hjørne.

en: Login on %s
nb_NO: Logg inn på %s

en: Your nickname
nb_NO: Ditt kallenavn

en: Invite a contact
nb_NO: Inviter en kontakt

en: Invitation sent
nb_NO: Invitasjon er sendt

en: Send this link to your contacts
nb_NO: Send denne lenken til dine kontakter

en: What are you looking for?
nb_NO: Hva leter du etter?

en: Open me using Ctrl + M
nb_NO: Åpne meg med Ctrl + M

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: A sticker has been sent using Movim
nb_NO: En klistrelapp har blitt sendt via Movim

en: Movim is a decentralized social network, before creating a new account you need to choose a server to register.
nb_NO: Movim er et desentralisert sosialt nettverk. Før du kan lage en ny konto, må du velge en tjener hvor kontoen skal opprettes.

en: Your server here?
nb_NO: Tjeneren din her?

en: Contact us to add yours to the officially supported servers list
nb_NO: Kontakt oss for å legge tjeneren din til listen over offisielt støttede tjenere

en: No public feed for this contact
nb_NO: Denne kontakten har ingen offentlig strøm

en: No contact specified
nb_NO: Ingen kontakt spesifisert

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Choose a file to upload
nb_NO: Velg en fil å laste opp

en: Large pictures will be resized and compressed
nb_NO: Store bilder vil bli redusert og komprimert

en: File too large
nb_NO: Filen er for stor

en: Upload failed
nb_NO: Opplastingen feilet

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Profile Updated
nb_NO: Profilen ble oppdatert

en: Profile Not Updated
nb_NO: Profilen ble ikke oppdatert

en: Your profile is now public
nb_NO: Profilen din er nå offentlig

en: Your profile is now restricted
nb_NO: Profilen har nå begrenset synlighet

en: Is this profile public?
nb_NO: Er denne profilen offentlig?

en: Submit
nb_NO: Send inn

en: Reset
nb_NO: Nullstill

en: Movim is currently working in degraded mode
nb_NO: Movim operere nå i degradert modus

en: Please contact your server administrator to see if this feature can be enabled.
nb_NO: Kontakt administratoren av tjeneren for å sjekke om funksjonaliteten kan aktiveres.

en: …is calling you
nb_NO: …ringer deg

en: …ringing
nb_NO: …ringer

en: in call
nb_NO: i en samtale

en: failed
nb_NO: mislyktes

en: …connecting
nb_NO: …kobler til

en: Loading…
nb_NO: Laster inn…

en: Or
nb_NO: Eller

en: Communities
nb_NO: Samfunn

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Explore
nb_NO: Utforsk

en: Account Creation
nb_NO: Opprettelse av konto

en: News
nb_NO: Nyheter

en: Chats
nb_NO: Samtaler

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: Post
nb_NO: Innlegg

en: Blog
nb_NO: Blogg

en: About
nb_NO: Om

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Feed
nb_NO: Strøm

en: Posts
nb_NO: Innlegg

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Visio-conference
nb_NO: Visio-konferanse

[ctx: [page]share]
en: Share
nb_NO: Del

en: Room
nb_NO: Rom

en: Tag
nb_NO: Merkelapp

en: Error: %s
nb_NO: Feil: %s

en: Cannot load file '%s'
nb_NO: Kan ikke laste filen '%s'

en: Requested event '%s' not registered.
nb_NO: Den etterspurte hendelsen '%s' finnes ikke.

en: Whoops!
nb_NO: Oida!

en: Movim cannot talk with the server, please try again later
nb_NO: Movim får ikke kontakt med tjeneren, prøv igjen senere

en: Oops!
nb_NO: Uffda!

en: Call
nb_NO: Ring

en: Validate
nb_NO: Valider

en: Refresh
nb_NO: Oppdater

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Updating
nb_NO: Oppdaterer

en: Submitting
nb_NO: Sender inn

en: Register
nb_NO: Registrer

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Unregister
nb_NO: Avregistrer

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Clear
nb_NO: Tøm

en: Connecting
nb_NO: Kobler til

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: Return
nb_NO: Tilbake

en: Accept
nb_NO: Aksepter

en: Refuse
nb_NO: Avslå

en: Next
nb_NO: Neste

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: [button]share]
en: Share
nb_NO: Del

en: Discover
nb_NO: Oppdag

en: Like
nb_NO: Lik

en: Not Now
nb_NO: Ikke nå

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Sign Up
nb_NO: Registrere

en: Day
nb_NO: Dag

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Web
nb_NO: Nett

en: Registered
nb_NO: Registrert

en: Online
nb_NO: Pålogget

en: Away
nb_NO: Borte

en: Do Not Disturb
nb_NO: Ikke forstyrr

en: Extended Away
nb_NO: Borte for en lengre periode

en: Offline
nb_NO: Avlogget

en: Error
nb_NO: Feil

en: afraid
nb_NO: redd

en: amazed
nb_NO: overrasket

en: amorous
nb_NO: amorøs

en: angry
nb_NO: sint

en: annoyed
nb_NO: irritert

en: anxious
nb_NO: nervøs

en: aroused
nb_NO: opphisset

en: ashamed
nb_NO: skamfull

en: bored
nb_NO: lei

en: brave
nb_NO: modig

en: calm
nb_NO: rolig

en: cautious
nb_NO: forsiktig

en: cold
nb_NO: kald

en: confident
nb_NO: selvsikker

en: confused
nb_NO: forvirret

en: contemplative
nb_NO: ettertenksom

en: contented
nb_NO: fornøyd

en: cranky
nb_NO: gretten

en: crazy
nb_NO: gal

en: creative
nb_NO: kreativ

en: curious
nb_NO: nyskjerrig

en: dejected
nb_NO: nedslått

en: depressed
nb_NO: deprimert

en: disappointed
nb_NO: skuffet

en: disgusted
nb_NO: forferdet

en: dismayed
nb_NO: forskrekket

en: distracted
nb_NO: distrahert

en: embarrassed
nb_NO: flau

en: envious
nb_NO: sjalu

en: excited
nb_NO: opprømt

en: flirtatious
nb_NO: flørtende

en: frustrated
nb_NO: frustrert

en: grateful
nb_NO: takknemlig

en: grieving
nb_NO: sørgende

en: grumpy
nb_NO: gretten

en: guilty
nb_NO: skyldig

en: happy
nb_NO: glad

en: hopeful
nb_NO: håpefull

en: hot
nb_NO: heit

en: humbled
nb_NO: ydmyk

en: humiliated
nb_NO: ydmyket

en: hungry
nb_NO: sulten

en: hurt
nb_NO: såret

en: impressed
nb_NO: imponert

en: in awe
nb_NO: satt ut

en: in love
nb_NO: forelsket

en: indignant
nb_NO: indignert

en: interested
nb_NO: interessert

en: intoxicated
nb_NO: beruset

en: invincible
nb_NO: uovervinnelig

en: jealous
nb_NO: sjalu

en: lonely
nb_NO: ensom

en: lost
nb_NO: fortapt

en: lucky
nb_NO: heldig

en: mean
nb_NO: slem

en: moody
nb_NO: humørsyk

en: nervous
nb_NO: nervøs

en: neutral
nb_NO: nøytral

en: offended
nb_NO: fornærmet

en: outraged
nb_NO: rasende

en: playful
nb_NO: leken

en: proud
nb_NO: stolt

en: relaxed
nb_NO: avslappet

en: relieved
nb_NO: lettet

en: restless
nb_NO: rastløs

en: sad
nb_NO: trist

en: sarcastic
nb_NO: sarkastisk

en: satisfied
nb_NO: tilfreds

en: serious
nb_NO: seriøs

en: shocked
nb_NO: sjokkert

en: shy
nb_NO: sjenert

en: sick
nb_NO: syk

en: sleepy
nb_NO: søvnig

en: spontaneous
nb_NO: spontan

en: stressed
nb_NO: stresset

en: strong
nb_NO: sterk

en: surprised
nb_NO: overrasket

en: thankful
nb_NO: takknemlig

en: thirsty
nb_NO: tørst

en: tired
nb_NO: trøtt

en: undefined
nb_NO: udefinert

en: weak
nb_NO: svak

en: worried
nb_NO: bekymret

en: Month
nb_NO: Måned

en: January
nb_NO: Januar

en: February
nb_NO: Februar

en: March
nb_NO: Mars

en: May
nb_NO: Mai

en: June
nb_NO: Juni

en: July
nb_NO: Juli

en: October
nb_NO: Oktober

en: December
nb_NO: Desember

en: Year
nb_NO: År

en: Today
nb_NO: Idag

en: Tomorrow
nb_NO: Imorgen

en: Yesterday
nb_NO: I går

en: %d days ago
nb_NO: For %d dager siden

en: day
nb_NO: dag

en: Title
nb_NO: Overskrift

en: Place
nb_NO: Sted

en: Geolocalisation
nb_NO: Plassering

en: email
nb_NO: e-post

en: No content
nb_NO: Ingen innhold

en: No comments yet
nb_NO: Ingen kommentarer enda

en: Get older posts
nb_NO: Hent eldre innlegg

en: %s new items
nb_NO: %s nye innlegg

en: Comment publication error
nb_NO: Feil oppstod ved publisering av kommentar

en: Get the comments
nb_NO: Hent kommentarene

en: Add a comment
nb_NO: Legg til kommentar

en: Share with
nb_NO: Del med

en: Everyone
nb_NO: Alle

en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Content not found
nb_NO: Innholdet ble ikke funnet

en: Contact publication
nb_NO: Kontakt publikasjon

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Original post deleted
nb_NO: Opprinnelig post slettet

en: Publisher
nb_NO: Utgiver

en: The API is not reachable, try again later
nb_NO: API-et kan ikke nås, prøv igjen senere

en: Type here
nb_NO: Skriv her
