movim - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Thanks
uk: Дякуємо

en: Developers
uk: Розробники

en: Translators
uk: Перекладачі

en: Thanks to all the translators
uk: Дякуємо всім перекладачам

en: Software
uk: Програмне забезпечення

en: Resources
uk: Ресурси

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
uk: Movim - це платформа для спілкування, основана на протоколі XMPP. Всі проекти, окрім наступного програмного запезпечення там ресурсів, ліцензовані

en: Account
uk: Користувач

en: Change my password
uk: Змінити мій пароль

en: Password
uk: Пароль

en: Password confirmation
uk: Підтвердження паролю

en: The password has been updated
uk: Пароль був змінений

en: Delete your account
uk: Видалити вашого користувача

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
uk: Ви видалите вашого XMPP користувача та всю пов'язану з ним інформацію (профіль, контакти та публікації)

en: Create a new account
uk: Створити нового користувача

en: Your acccount has been successfully registered
uk: Ваш користувач був успішно зареєстрований

en: Loading
uk: Завантаження

en: …and start playing
uk: ...та почніть грати

en: The registration system of this server is currently unavailable
uk: Система реєстрації даного сервера наразі недоступна

en: Actions
uk: Дії

en: Database
uk: База даних

en: Configuration
uk: Конфігурація
