fcitx - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Press Escape to go back
de: ESC drücken um zurück zu kehren

en: Direct
de: Direkt

en: Full Katakana
de: Normalbreite Katakana

en: Half ASCII
de: 6-Bit ASCII (Half ASCII)

en: Full ASCII
de: 7-Bit ASCII (Full ASCII)

en: Half Katakana
de: Halbbreite Katakana

en: Composition Mode
de: Kompositionsmodus

en: Tool
de: Werkzeug

en: Mozc Tool
de: Mozc Werkzeug

en: Configuration Tool
de: Konfigurationswerkzeug

en: Dictionary Tool
de: Wörterbuchwerkzeug

en: Add Word
de: Wort hinzufügen

en: About Mozc
de: Über Mozc

en: Press Ctrl+Alt+H to show usages.
de: Ctrl+Alt+H um die Hilfe anzuzeigen
