fcitx5-mozc - en to da translation catalogue (17 entries)

en: About Mozc
da: Om Mozc

en: Add Word
da: Tilføj ord

en: Always
da: Altid

en: Configuration Tool
da: Konfigurationsværktøj

en: Dictionary Tool
da: Ordbogsværktøj

en: Direct
da: Direkte

note: Full width ASCII letter A.
en: Full ASCII
da: Fuld ASCII

note: Katakana letter A.
en: Full Katakana
da: Fuld Katakana

en: Half ASCII
da: Halv ASCII

note: Half width Katakana letter A.
en: Half Katakana
da: Halv Katakana

en: Hotkey
da: Hottast

en: Hotkey to expand usage
da: Hottast til at udvide anvendelse

en: Japanese input method based on Mozc
da: Japansk-inputmetode baseret på Mozc

en: Mozc for Fcitx 5
da: Mozc til Fcitx 5

en: On Focus
da: Ved fokus

note: We don't have a good library option for this, just do the simple replace. absl's runtime parsed format string is too copmlex.
en: Press %s to show usages.
da: Tryk på %s for at vise anvendelser.

en: Press Escape to go back
da: Tryk på Escape for at gå tilbage
