fcitx5-mozc - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: About Mozc
ru: О Mozc

en: Add Word
ru: Добавить слово

en: Always
ru: Всегда

en: Configuration Tool
ru: Инструмент настройки

en: Dictionary Tool
ru: Инструмент словаря

en: Direct
ru: Непосредственный

en: Expand Usage (Requires vertical candidate list)
ru: Развернуть использование (требуется вертикальный список кандидатов)

en: Fix embedded preedit cursor at the beginning of the preedit
ru: Зафиксировать встроенный курсор предварительного редактирования в начале предварительного редактирования.

note: Full width ASCII letter A.
en: Full ASCII
ru: Полная ASCII

note: Katakana letter A.
en: Full Katakana
ru: Полная Катакана

en: Half ASCII
ru: Половинная ASCII

note: Half width Katakana letter A.
en: Half Katakana
ru: Половинная Катакана

note: Hiragana letter A in UTF-8.
en: Hiragana
ru: Хирагана

en: Hotkey
ru: Горячая клавиша

en: Hotkey to expand usage
ru: Горячая клавиша для расширения использования

en: Initial Mode
ru: Начальный режим

en: Japanese input method based on Mozc
ru: Японский метод ввода на основе Mozc

en: Mozc Settings
ru: Настройки Mozc

en: Mozc for Fcitx 5
ru: Mozc для Fcitx 5

en: On Focus
ru: В фокусе

note: We don't have a good library option for this, just do the simple replace. absl's runtime parsed format string is too copmlex.
en: Press %s to show usages.
ru: Нажмите %s , чтобы показать использование.

en: Press Escape to go back
ru: Нажмите Escape, чтобы вернуться назад

en: Vertical candidate list
ru: Вертикальный список кандидатов
