mozo 1.26.0 - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Name
ca: Nom

en: Show
ca: Mostra

en: Item
ca: Element

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Change which applications are shown on the main menu
ca: Canvieu les aplicacions que es mostren al menú principal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
ca: aplicació;principal;menú;editor;personalitza;MATE;

en: Revert Changes?
ca: Voleu desfer els canvis?

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Revert all menus to original settings?
ca: Voleu tornar tots els menús a la configuració inicial?

en: _Revert to Original
ca: _Reverteix a l'original

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Undo
ca: _Desfés

en: R_edo
ca: R_efés

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Menus:
ca: _Menús:

en: _Items:
ca: E_lements:

en: _New Menu
ca: _Menú nou

en: Ne_w Item
ca: Element no_u

en: New _Separator
ca: _Separador nou

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Move _Up
ca: Mou cap am_unt

en: Move _Down
ca: Mou a_vall
