mozo 1.26.0 - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Name
da: Navn

en: Show
da: Vis

en: Item
da: Punkt

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: Change which applications are shown on the main menu
da: Tilret hvilke programmer der vises i hovedmenuen

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
da: program;hovedprogram;menu;redigeringsprogram;tilpas;MATE;

en: Revert Changes?
da: Fortryd ændringer?

en: _Cancel
da: _Afbryd

en: _Revert
da: _Forkast

en: Revert all menus to original settings?
da: Gendan alle menuer til standardopsætninger?

en: _Revert to Original
da: Gendan til original

en: _Help
da: _Hjælp

en: _Undo
da: _Fortryd

en: R_edo
da: _Omgør

en: _Close
da: _Luk

en: _Menus:
da: _Menuer:

en: _Items:
da: _Punkter:

en: _New Menu
da: _Ny menu

en: Ne_w Item
da: _Nyt punkt

en: New _Separator
da: Ny _separator

en: _Properties
da: _Egenskaber

en: _Delete
da: _Slet

en: Move _Up
da: Flyt _op

en: Move _Down
da: Flyt _ned
