mozo 1.26.0 - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Name
fi: Nimi

en: Show
fi: Näytä

en: Item
fi: Kohta

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Change which applications are shown on the main menu
fi: Valitse, mitkä sovellukset näytetään päävalikossa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
fi: application;main;menu;editor;customize;MATE;muokkaa;valikko;

en: Revert Changes?
fi: Peru kaikki muutokset?

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Revert
fi: _Palauta levyltä

en: Revert all menus to original settings?
fi: Palauta kaikki valikot alkuperäisiin asetuksiin?

en: _Revert to Original
fi: _Palauta alkuperäinen

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Undo
fi: _Kumoa

en: R_edo
fi: T_oista

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Menus:
fi: _Valikot:

en: _Items:
fi: _Kohteet:

en: _New Menu
fi: _Uusi valikko

en: Ne_w Item
fi: U_usi kohta

en: New _Separator
fi: Uusi _erotin

en: _Properties
fi: _Ominaisuudet

en: _Delete
fi: _Poista

en: Move _Up
fi: Siirrä _ylös

en: Move _Down
fi: Siirrä _alas
