mozo 1.26.0 - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: Name
gl: Nome

en: Show
gl: Amosar

en: Item
gl: Elemento

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Change which applications are shown on the main menu
gl: Cambiar as aplicacións que se amosan no menú principal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
gl: aplicación;principal;menú;editor;personalizar:MATE;

en: Revert Changes?
gl: Quere reverter os cambios?

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Revert
gl: _Recuperar

en: Revert all menus to original settings?
gl: Quere reverter todos os menús aos axustes orixinais?

en: _Revert to Original
gl: _Recuperar o orixinal

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Menus:
gl: _Menús:

en: _New Menu
gl: Menú _novo

en: Ne_w Item
gl: Elemento no_vo

en: New _Separator
gl: _Separador novo

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Delete
gl: E_liminar

en: Move _Up
gl: Mover _Arriba

en: Move _Down
gl: Mover _Abaixo
