mozo 1.26.0 - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Name
hu: Név

en: Show
hu: Mutat

en: Item
hu: Elem

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Change which applications are shown on the main menu
hu: A főmenüben megjelenő alkalmazások módosítása

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
hu: alkalmazás;fő;menü;szerkesztő;testreszabás;MATE;

en: Revert Changes?
hu: Visszavonja a módosításokat?

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: Revert all menus to original settings?
hu: Visszaállítja a menük eredeti állapotát?

en: _Revert to Original
hu: _Visszatérés az eredeti állapothoz

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Menus:
hu: _Menük:

en: _New Menu
hu: Új _menü

en: Ne_w Item
hu: Ú_j elem

en: New _Separator
hu: Új _elválasztó

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Move _Up
hu: Mozgatás _fel

en: Move _Down
hu: M_ozgatás le
