mozo 1.26.0 - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Name
id: Nama

en: Show
id: Tampilkan

en: Main Menu
id: Menu Utama

en: Change which applications are shown on the main menu
id: Memilih aplikasi yang hendak ditampilkan pada menu utama

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
id: aplikasi;utama;menu;penyunting;ubahsuai;MATE;

en: Revert Changes?
id: Kembalikan Perubahan?

en: _Cancel
id: _Batal

en: _Revert
id: _Memulihkan

en: Revert all menus to original settings?
id: Kembalikan seluruh menu ke pengaturan asli?

en: _Revert to Original
id: _Kembali ke Asli

en: _Help
id: B_antuan

en: _Undo
id: _Tak Jadi

en: R_edo
id: Jadi _Lagi

en: _Close
id: _Tutup

en: _Menus:
id: _Menu:

en: _Items:
id: _Butir:

en: _New Menu
id: Me_nu Utama

en: Ne_w Item
id: _Item Baru

en: New _Separator
id: Pemi_sah Baru

en: _Properties
id: _Properti

en: _Delete
id: _Hapus

en: Move _Up
id: Pindah ke _Atas

en: Move _Down
id: Pin_dah ke Bawah
