mozo 1.26.0 - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Name
it: Nome

en: Show
it: Mostra

en: Item
it: Oggetto

en: Main Menu
it: Menù principale

en: Change which applications are shown on the main menu
it: Sceglie le applicazioni da mostrare nel menù

en: Revert Changes?
it: Ripristinare i cambiamenti?

en: _Cancel
it: Annulla

en: _Revert
it: _Ripristina

en: Revert all menus to original settings?
it: Ripristinare tutti i menù alle impostazioni predefinite?

en: _Revert to Original
it: _Ripristina all'Originale

en: _Help
it: Aiuto

en: _Undo
it: _Annulla

en: R_edo
it: R_ipeti

en: _Close
it: _Chiudi

en: _Menus:
it: _Menù:

en: _Items:
it: Elementi:

en: _New Menu
it: _Nuovo menù

en: Ne_w Item
it: Nuovo oggetto

en: New _Separator
it: Nuovo _separatore

en: _Properties
it: Pr_oprietà

en: _Delete
it: Elimina

en: Move _Up
it: Sposta s_u

en: Move _Down
it: Spos_ta giù
