mozo 1.26.0 - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Name
ja: 名前

en: Show
ja: 表示

en: Item
ja: アイテム

en: Main Menu
ja: メイン・メニュー

en: Change which applications are shown on the main menu
ja: メニュー・アイテムを編集します

en: Revert Changes?
ja: 変更点を元に戻しますか？

en: _Cancel
ja: キャンセル(_C)

en: _Revert
ja: 戻す(_R)

en: Revert all menus to original settings?
ja: 全てのメニューを元の設定に戻しますか？

en: _Revert to Original
ja: 元に戻す(_R)

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: _Undo
ja: 元に戻す(_U)

en: R_edo
ja: やり直す(_R)

en: _Close
ja: 閉じる(_C)

en: _Menus:
ja: メニュー(_M):

en: _Items:
ja: アイテム: (_I)

en: _New Menu
ja: 新しいメニュー(_N)

en: Ne_w Item
ja: 新しいアイテム(_W)

en: New _Separator
ja: 新しいセパレータ(_S)

en: _Properties
ja: プロパティ(_P)

en: _Delete
ja: 削除(_D)

en: Move _Up
ja: 上に移動(_U)

en: Move _Down
ja: 下に移動(_D)
