mozo 1.26.0 - en to mk translation catalogue (21 entries)

en: Name
mk: Име

en: Show
mk: Прикажи

en: Item
mk: Предмет

en: Main Menu
mk: Главно мени

en: Change which applications are shown on the main menu
mk: Променете кои апликации се прикажани во главното мени

en: Revert Changes?
mk: Да ги занемарам промените?

en: _Cancel
mk: _Откажи

en: _Revert
mk: _Врати

en: Revert all menus to original settings?
mk: Да ги вратам сите менија на оригиналните поставувања?

en: _Revert to Original
mk: _Врати на оригиналот

en: _Help
mk: _Помош

en: _Undo
mk: _Врати

en: _Close
mk: _Затвори

en: _Menus:
mk: _Менија:

en: _New Menu
mk: _Ново мени

en: Ne_w Item
mk: Но_в предмет

en: New _Separator
mk: Нов _разделувач

en: _Properties
mk: _Својства

en: _Delete
mk: _Избриши

en: Move _Up
mk: Помести горе

en: Move _Down
mk: Помести долу
