mozo 1.26.0 - en to mr translation catalogue (21 entries)

en: Name
mr: नाव

en: Show
mr: दाखवा

en: Item
mr: बाब

en: Main Menu
mr: मुख्य मेन्यु

en: Change which applications are shown on the main menu
mr: मुख्य मेन्यु मध्ये कुठले अनुप्रयोग दर्शविले जाते ते बदलवा

en: Revert Changes?
mr: बदल उलटवावेत?

en: _Cancel
mr: रद्द करा(_C)

en: _Revert
mr: पूर्वस्थितीत जावे (_R)

en: Revert all menus to original settings?
mr: सर्व मेन्यु मूळ संयोजना करीता निश्चित करा?

en: _Revert to Original
mr: मूळावर उलटवा(_R)

en: _Help
mr: मदत(_H)

en: _Undo
mr: बदल रद्द करा(_U)

en: _Close
mr: बंद करा (_C)

en: _Menus:
mr: मेनु (_M):

en: _New Menu
mr: नविन मेनू(_N)

en: Ne_w Item
mr: नविन बाब(_w)

en: New _Separator
mr: नविन विभाजक(_S)

en: _Properties
mr: गुणधर्म (_P)

en: _Delete
mr: काढून टाका (_D)

en: Move _Up
mr: वरती सरकवा

en: Move _Down
mr: खाली हलवा
