mozo 1.26.0 - en to ms translation catalogue (23 entries)

en: Name
ms: Nama

en: Show
ms: Tunjuk

en: Main Menu
ms: Menu Utama

en: Change which applications are shown on the main menu
ms: Tukar aplikasi yang ditunjukkan pada menu utama

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
ms: aplikasi;utama;menu;penyunting;suai;MATE;

en: Revert Changes?
ms: Kembalikan Semula Perubahan?

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Revert
ms: _Kembali

en: Revert all menus to original settings?
ms: Kembalikan semua menu ke tetapan asal?

en: _Revert to Original
ms: Ke_mbali ke Asal

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Undo
ms: B_uat asal

en: R_edo
ms: Buat _asal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Menus:
ms: _Menu:

en: _Items:
ms: _Item:

en: _New Menu
ms: Me_nu Baru

en: Ne_w Item
ms: Item _Baru

en: New _Separator
ms: Pemi_sah Baru

en: _Properties
ms: Si_fat

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Move _Up
ms: Alih ke _Atas

en: Move _Down
ms: Alih ke _Bawah
