mozo 1.26.0 - en to nb translation catalogue (24 entries)

en: Name
nb: Navn

en: Show
nb: Vis

en: Item
nb: Oppføring

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Change which applications are shown on the main menu
nb: Endre hvilke programmer som vises i hovedmenyen

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
nb: program;hoved;meny;redigere;tilpasse;MATE;

en: Revert Changes?
nb: Angre endringer?

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Revert
nb: _Gå tilbake

en: Revert all menus to original settings?
nb: Gå tilbake til forvalg for menyer?

en: _Revert to Original
nb: _Angre alle endringer

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Undo
nb: A_ngre

en: R_edo
nb: Gj_ør om

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Menus:
nb: _Menyer:

en: _Items:
nb: _Elementer:

en: _New Menu
nb: _Ny meny

en: Ne_w Item
nb: N_y oppføring

en: New _Separator
nb: Ny _separator

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: _Delete
nb: _Slett

en: Move _Up
nb: Flytt _opp

en: Move _Down
nb: Flytt ne_d
