mozo 1.26.0 - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Name
nl: Naam

en: Show
nl: Tonen

en: Item
nl: Element

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Change which applications are shown on the main menu
nl: Verander welke toepassingen er worden getoond in het hoofdmenu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
nl: toepassing;hoofdmenu;menu;bewerker;aanpassen;MATE;

en: Revert Changes?
nl: Wijzigingen ongedaan maken?

en: _Cancel
nl: _Afbreken

en: _Revert
nl: _Terugdraaien

en: Revert all menus to original settings?
nl: Alle oorspronkelijke menu-instellingen terugzetten?

en: _Revert to Original
nl: _Terugzetten op oorspronkelijke indeling

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: R_edo
nl: Opnieu_w uitvoeren

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: _Menus:
nl: _Menu's:

en: _Items:
nl: _Elementen:

en: _New Menu
nl: Nieuw _menu

en: Ne_w Item
nl: _Nieuw element

en: New _Separator
nl: Nieuw _scheidingsteken

en: _Properties
nl: _Eigenschappen

en: _Delete
nl: Verwij_deren

en: Move _Up
nl: Om_hoog

en: Move _Down
nl: Om_laag
