mozo 1.26.0 - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: Name
pl: Nazwa

en: Show
pl: Wyświetlanie

en: Item
pl: Element

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Change which applications are shown on the main menu
pl: Zmiana widoczności programów w menu głównym

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
pl: aplikacja;główne;menu;edytor;dostosuj;MATE;

en: Revert Changes?
pl: Cofnąć zmiany?

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: Revert all menus to original settings?
pl: Cofnąć zmiany wszystkich menu do oryginalnych ustawień?

en: _Revert to Original
pl: _Przywróć oryginalne

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: R_edo
pl: P_onów

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Menus:
pl: Men_u:

en: _Items:
pl: E_lementy:

en: _New Menu
pl: _Nowe menu

en: Ne_w Item
pl: No_wy element

en: New _Separator
pl: Nowy _separator

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Move _Up
pl: Przesuń w _górę

en: Move _Down
pl: Prz_esuń w dół
