mozo 1.26.0 - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Name
pt: Nome

en: Show
pt: Mostrar

en: Main Menu
pt: Menu principal

en: Change which applications are shown on the main menu
pt: Alterar as aplicações a exibir no menu principal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
pt: aplicação;principal;menu;editor;personalizar;MATE;

en: Revert Changes?
pt: Reverter as alterações?

en: _Cancel
pt: _Cancelar

en: _Revert
pt: _Reverter

en: Revert all menus to original settings?
pt: Reverter todos os menus para as definições originais?

en: _Revert to Original
pt: _Reverter para o original

en: _Help
pt: _Ajuda

en: _Undo
pt: An_ular

en: R_edo
pt: R_efazer

en: _Close
pt: Fe_char

en: _Items:
pt: _Itens:

en: _New Menu
pt: _Novo menu

en: Ne_w Item
pt: No_vo item

en: New _Separator
pt: Novo _separador

en: _Properties
pt: _Propriedades

en: _Delete
pt: _Apagar

en: Move _Up
pt: Mover Acima

en: Move _Down
pt: Mover Abaixo
