mozo 1.26.0 - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Name
ru: Название

en: Show
ru: Показать

en: Item
ru: Элемент

en: Main Menu
ru: Главное меню

en: Change which applications are shown on the main menu
ru: Выбор приложений, отображаемых в главном меню

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
ru: приложение;главное;меню;редактор;настройка;MATE;

en: Revert Changes?
ru: Откатить изменения?

en: _Cancel
ru: О_тмена

en: _Revert
ru: _Восстановить

en: Revert all menus to original settings?
ru: Вернуть все меню к первоначальному состоянию?

en: _Revert to Original
ru: _Вернуть исходное состояние

en: _Help
ru: С_правка

en: _Undo
ru: _Отменить

en: R_edo
ru: В_ернуть

en: _Close
ru: З_акрыть

en: _Menus:
ru: _Меню:

en: _Items:
ru: _Элементы:

en: _New Menu
ru: Новое _меню

en: Ne_w Item
ru: _Новый элемент

en: New _Separator
ru: Новый _разделитель

en: _Properties
ru: _Свойства

en: _Delete
ru: _Удалить

en: Move _Up
ru: Переместить _вверх

en: Move _Down
ru: Переместить в_низ
