mozo 1.26.0 - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Name
tr: İsim

en: Show
tr: Göster

en: Item
tr: Öğe

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Change which applications are shown on the main menu
tr: Ana menüde gösterilecek uygulamaları değiştir

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
tr: uygulama;ana;menü;düzenleyici;özelleştir;MATE;

en: Revert Changes?
tr: Değişiklikler Geri Alınsın mı?

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Revert
tr: _Geri al

en: Revert all menus to original settings?
tr: Bütün menüler ilk ayarlara döndürsün mü?

en: _Revert to Original
tr: Özgün Haline _Döndür

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Undo
tr: _Geri

en: R_edo
tr: Y_inele

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Menus:
tr: _Menüler:

en: _Items:
tr: _Öğeler:

en: _New Menu
tr: _Yeni Menü

en: Ne_w Item
tr: _Yeni Öğe

en: New _Separator
tr: _Yeni Ayıraç

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: _Delete
tr: _Sil

en: Move _Up
tr: Y_ukarı taşı

en: Move _Down
tr: _Aşağı taşı
