mozo 1.26.0 - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Name
uk: Назва

en: Show
uk: Показати

en: Item
uk: Елемент

en: Main Menu
uk: Головне меню

en: Change which applications are shown on the main menu
uk: Вибір програм, що показуються у головному меню

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
uk: додаток; головне; меню; редактор; налаштування;;MATE;

en: Revert Changes?
uk: Повернути зміни?

en: _Cancel
uk: _Скасувати

en: _Revert
uk: П_овернути

en: Revert all menus to original settings?
uk: Повернути всі меню до початкового стану?

en: _Revert to Original
uk: _Повернути до початкового стану

en: _Help
uk: _Допомога

en: _Undo
uk: Пов_ернути

en: R_edo
uk: По_вторити

en: _Close
uk: _Закрити

en: _Menus:
uk: _Меню:

en: _Items:
uk: _Елементи:

en: _New Menu
uk: _Створити меню

en: Ne_w Item
uk: С_творити елемент

en: New _Separator
uk: Створити _розділювач

en: _Properties
uk: В_ластивості

en: _Delete
uk: В_илучити

en: Move _Up
uk: Перемістити в_гору

en: Move _Down
uk: Перемістити в_низ
