mozo 1.26.0 - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Name
oc: Nom

en: Show
oc: Afichar

en: Item
oc: Element

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Change which applications are shown on the main menu
oc: Modificar las aplicacions afichadas dins lo menú principal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
oc: application;main;menu;editor;customize;MATE;personalizar;aplicaion;màger;personalizar;

en: Revert Changes?
oc: Anullar las modificacions ?

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Revert
oc: _Restablir

en: Revert all menus to original settings?
oc: Tornar a la configuracion predefinida de totes los menús ?

en: _Revert to Original
oc: _Tornar a l'original

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Undo
oc: _Anullar

en: R_edo
oc: R_efar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Menus:
oc: _Menús :

en: _Items:
oc: _Element :

en: _New Menu
oc: Menú _novèl

en: Ne_w Item
oc: Element _novèl

en: New _Separator
oc: _Separador novèl

en: _Properties
oc: _Proprietats

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: Move _Up
oc: Desplaçar cap en_naut

en: Move _Down
oc: Desplaçar cap a_val
