mozo 1.26.0 - en to bg translation catalogue (22 entries)

en: Name
bg: Име

en: Show
bg: Показване

en: Item
bg: Стартер

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Change which applications are shown on the main menu
bg: Промяна на програмите в основното меню

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
bg: приложение;главно;меню;редактор;персонализиране;МАТЕ;

en: Revert Changes?
bg: Връщане на промените?

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Revert
bg: _Връщане

en: Revert all menus to original settings?
bg: Връщане на всички менюта към първоначалните им стойности?

en: _Revert to Original
bg: _Връщане към началните стойности

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Undo
bg: _Връщане

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Menus:
bg: М_енюта:

en: _New Menu
bg: Ново _меню

en: Ne_w Item
bg: Нов _стартер

en: New _Separator
bg: Нов _разделител

en: _Properties
bg: С_войства

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Move _Up
bg: Преместване на_долу

en: Move _Down
bg: Преместване на_горе
