mozo 1.26.0 - en to es translation catalogue (24 entries)

en: Name
es: Nombre

en: Show
es: Mostrar

en: Item
es: Elemento

en: Main Menu
es: Menú principal

en: Change which applications are shown on the main menu
es: Cambie las aplicaciones que se muestran en el menú principal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
es: aplicación;principal;menú;editor;personalizar;MATE;

en: Revert Changes?
es: ¿Quiere deshacer los cambios?

en: _Cancel
es: _Cancelar

en: _Revert
es: _Revertir

en: Revert all menus to original settings?
es: ¿Quiere restablecer la configuración original de todos los menús?

en: _Revert to Original
es: _Restablecer el original

en: _Help
es: Ay_uda

en: _Undo
es: _Deshacer

en: R_edo
es: Re_hacer

en: _Close
es: _Cerrar

en: _Menus:
es: _Menús:

en: _Items:
es: _Elementos

en: _New Menu
es: Menú _nuevo

en: Ne_w Item
es: Elemento n_uevo

en: New _Separator
es: _Separador nuevo

en: _Properties
es: _Propiedades

en: _Delete
es: _Eliminar

en: Move _Up
es: _Subir

en: Move _Down
es: _Bajar
